ФИМОЗА III или споделено за кожичката на пениса

  • 168 297
  • 751
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 2 437
Според мен да, но май ще е скъпичко...по мое време беше около 10лв тубичката.  Rolling Eyes Най-добре попитай някой лекар за да не стане фал. На мен от Пирогов ми казаха така да правя след инфекцията. Не съм го правила на своя глава.

# 226
  • Мнения: 13
Здравейте. Синът ми е на 6 г. и днес го водих при ГП, защото се оплака, че го боли при уриниране. Оказа се леко възпалено. До миналото лято всичко беше ОК, бяхме забелили напълно без проблем, но след като се върнахме от море го оставихме за няколко дни на село при баба му и дядо му, там се оказа, че не са издърпвали нищо. Когато си го взехме и се опитах да дръпна нищо не стана- дори не се показа главичката, кожичката се беше свила. Тогава нищо не предприех, мъжът ми каза, че и при него никой нищо не е пипал. Но сега лекарката каза, че пак се е слепнала кожичката и се налага оперативна намеса, следващите дни ще ходим до хиругриите. Моля да ни препоръчате добър специалист в Пловдив за второ мнение, не искам да прибързвам с рязането  Tired

# 227
  • София
  • Мнения: 38 489
Да се похваля - пишлето се отвори!
Позагледах го, видя ми се някаква минимална промяна, дръпнах съвсем лекичко просто за да видя по-добре и мъничкото отворче взе че се отвори само и чак се показа главичката.
Отдъхнах си! Няма да се реже.
Сега полека-лека ще напредваме. Grinning

# 228
  • Мнения: 47
Моля,препоръчайте специалист от Варна.

# 229
  • Мнения: 3 114
Да се похваля - пишлето се отвори!
Позагледах го, видя ми се някаква минимална промяна, дръпнах съвсем лекичко просто за да видя по-добре и мъничкото отворче взе че се отвори само и чак се показа главичката.
Отдъхнах си! Няма да се реже.
Сега полека-лека ще напредваме. Grinning

И при нас беше така, но ето на два месеца по-късно има леко срастване. Педиатърът вчера пожела да го дръпне, но аз не дадох. Ще го заведа при д-р Бранков. 

# 230
  • Мнения: 60
Дойде ред и аз да пиша и да искам съвет в тази тема. Не сме пипали пишлето на сина ми до 1 година по съвет на педиатъра. Аз събирах мнения по времето, по което се роди, и в крайна сметка реших да послушам нея. Междувременно се преместихме в чужбина и тук не съм го обсъждала с лекари. Към година и един месец запо4нах да издърпвам. Беше много трудно и досега е така. Единствено успявам когато е легнал по гръб на леглото. В банята е невъзможно, явно кожичката е прекалено тясна. Когато успях да издърпам до край, видях, че има срастване в областта на лигатурата в долната част (проверих - нарича се френулум). Изглежда като залепено за главичката и по мое мнение е невъзможно да се промени положението само с издърпване. Притеснява ме и фактът, 4е глави4ката посинява, при което бързо издърпвам кожата обратно. Не разбрах за синия цвят дали е нормален или не, но определено този нюанс не е, а и фактът, 4е става по-наситено син в сравнение с началния момент на забелването, ми говори, 4е в случая не е нормално. В горната част се забелва добре и изглежда като нормален пенис.
Утре ще се консултирам, не знам какво ще ме посъветват и дали ще го приема. Не мога да разбера от това, което изчетох, какво точно се прави в такива случаи. Нямаше нищо подобно. Малък или не, ве4е знае, 4е има нещо там, попипва го, понякога с натиск. А напоследък ми казва, 4е има "ох" там, което също ме притеснява. Дали е притеснително и това ръбчето на кожата е понякога за4ервено в горната част (сигурно е около половин мм). Интересува ме как се процедира в България при такива случаи, спешно ли е, дали с растежа на пишлето го притеснява това срастване? Изобщо какво се налага и колко скоро? Склонна съм да го подложа на каквото трябва по-скоро в България, отколкото в чужбина.
Много хаотично се получи накрая, но се раздивяха двете маймунки тук. Благодаря предварително за отговорите!

# 231
  • София
  • Мнения: 3 188
Когато успях да издърпам до край, видях, че има срастване в областта на лигатурата в долната част (проверих - нарича се френулум). Изглежда като залепено за главичката и по мое мнение е невъзможно да се промени положението само с издърпване. Притеснява ме и фактът, 4е глави4ката посинява, при което бързо издърпвам кожата обратно. Не разбрах за синия цвят дали е нормален или не, но определено този нюанс не е, а и фактът, 4е става по-наситено син в сравнение с началния момент на забелването, ми говори, 4е в случая не е нормално. В горната част се забелва добре и изглежда като нормален пенис.

Около юздичката, френулума, кожичката се разлепва най-накрая. Обикновено момчетата сами свършват тази работа в пуберитета. Макар че в моя кабинет идват и 25 - 30 годишни мъже, които не са си довършили (не са им довършили) нещата както трябва. При тези случаи юздичката е по-къса.
Колкото до посиняването, когато има кръвонапълване, така става с главичката. Но може да има допълнително пристягане от кожен пръстен, възникнал в ранно детско от неправилни манипулации.
Просто не мога да Ви дам съвет, без да видя детето.

# 232
  • Мнения: 730
Здравейте, докторе! Благодаря ви за отделеното време на всички нас.
Искам да ме посъветвате как да постъпя с малкото си момченце. На 2 г. и 4 месеца е, кожичката му е много залепена, но никога досега не е имал инфекция или проблем с уринирането. Не успявам да се справя със забелването, страх ме е да дърпам или каквото още там правят другите, а и той е много чувствителен и впечатлителен. Кога според вас е най-добре да се направи консултация с хирург и какво мога аз да направя, за да му помогна?

# 233
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Здравейте, проф. Бранков!
Моят въпрос е за момиченце, но ще го задам тук, понеже виждам, че следите темата.
Малката е на 3г. и 4 мес., скоро установих подувания в слабините от двете страни, успоредно на гънките на кръчетата. От едната страна е по-голямо. Не се променят при плач и не са болезнени.
Моля да пишете, имате ли предположение какво е това, и ако е възможно, да ме посъветвате към кого да се обърна във Варна.

Благодаря Ви!

# 234
  • София
  • Мнения: 3 188
Кога според вас е най-добре да се направи консултация с хирург и какво мога аз да направя, за да му помогна?

Потърсете ме на 952 21 37 след 8 часа да уговорим преглед.

# 235
  • София
  • Мнения: 3 188


Малката е на 3г. и 4 мес., скоро установих подувания в слабините от двете страни, успоредно на гънките на кръчетата. От едната страна е по-голямо. Не се променят при плач и не са болезнени.


Възможно е да са увеличени лимфни възли.  Потърсете д-р Румен Христов от "Света Ана"


















# 236
  • Мнения: 3 675
Здравейте!
За съжаление и моето дете е с фимоза и ще се наложи да потърсим лекарска помощ  Sad
При последния разговор с педиатъра на сина ми, ми беше обяснено, че не трябва да се притеснявам, това не е проблем и ако има някакъв проблем, след време ще се наложи намесата на хирург. Синът ми стана на три години и половина и лекарите в България са на мнение, че е време да се действа и аз съм съгласна с тях. И тук идва дилемата....майка ми настоява да заведем детето в Пирогов, а на мен хем ми се иска да го заведем в Пирогов, хем ме е страх и си мисля, че ще е по-добре да го заведа на лекар в Австрия. В един друг форум професор Бранков (доктор Оги) е написал следното:
Цитат
при големи хора се прави предимно локална анестезия, докато при деца ние прилагаме обща упойка в комбинация с локална.
Тази обща упойка много ме притеснява.....страхувам се от пълни упойки  Sad
Не знам какво да правя.  Tired

Последна редакция: сб, 19 ное 2011, 08:53 от B & C

# 237
  • София
  • Мнения: 3 188
... а на мен хем ми се иска да го заведем в Пирогов, хем ме е страх и си мисля, че ще е по-добре да го заведа на лекар в Австрия....  Тази обща упойка много ме притеснява.....страхувам се от пълни упойки  Sad

Мисля че и в Австрия ще приложат обща упойка, същата както и при нас. Упойките са предназначени за деца съобразно възраст и тегло, а тази при манипулацията за фимоза е краткотрайна. Работа с местна упойка нанася психическа травма на детето.

# 238
  • Мнения: 3 675
Професор Бранков, а по време на операцията майката има ли право да присъства?
За Австрия, да и тук е с обща упойка  Sad
15-20 мин може да е нищо, но на мен ще ми се сторят като дни  Tired

# 239
  • Мнения: 730
Кога според вас е най-добре да се направи консултация с хирург и какво мога аз да направя, за да му помогна?

Потърсете ме на 952 21 37 след 8 часа да уговорим преглед.
Благодаря ви докторе, но сме от Пловдив и ще ни е трудно да дойдем до София тези месеци. Ако препоръчате някой колега от нашия град ще ви бъда много благодарна! Хубав ден

Общи условия

Активация на акаунт