Рожден ден за по-голямо дете - къде?

  • 14 625
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Моля ви, препоръчайте ми място, където да отпразнуваме 9-я рожден ден на дъщеря ни!
Гостите ще са 7-8 деца на нейната възраст, плюс толкова родители.
Боулинг става ли, или по-добре в детски клуб?

# 1
  • Мнения: 45
Ментов носорог имат зала за големи деца.Миналата година празнувахме на дъщеря ми 8 рожден ден там.Сега през април става на 9 и вече е заявила, че пак там иска.Последните месеци няколко пъти бяхме канени на рожден ден там и винаги е била доволна.Има различни партита с DJ,кареоке,а единия път беше нещо като тематично с някакви магии и заклинания.Най-добре се обади в клуба или идете да  видите залата направо.

# 2
  • Мнения: 2 133
За 9 г. става и нямакво парти от типа на сървайвър.

# 3
  • Мнения: 88
Нека да се забавлява още в някой детски център....на 9 год. все още си е дете, а не пубертет. Боулингът може и като по-голяма кака вече....тогава няма да му мислите много за детския център Grinning.

# 4
  • Мнения: X
Благодаря много за отговорите!  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 224
За 9-тия Ни Рожден ден поканихме фокусник от Джули Марули. Беше невероятно - забавляваха се и деца, и родители. Мястото беше една квартална пицария.

# 6
  • Мнения: 52
За 9-тия Ни Рожден ден поканихме фокусник от Джули Марули. Беше невероятно - забавляваха се и деца, и родители. Мястото беше една квартална пицария.

Да и ние преди години сме канили фокусник и всички останаха очаровани, а и можеш да си избереш място, меню и т.н. за да се забавляват и деца и възрастни ...

# 7
  • София
  • Мнения: 39 771
Моята дъщеря искаше да празнува РДто си в детски клуб. Но точно този клуб си е за малки деца. РДто й е в понеделник, но ще празнува в събота. Утре съпругът ми ще ходи да провери в един рок клуб, който организирал детски Рдта.

# 8
  • Мнения: 100
До преди две седмици и аз търсих подобна информация!
Аз имам син на 7 години, на когото празнувахме рождения ден и дъщеря на 3 и половина. Както се досещате синът ми искаше парти като тези, на които е присъствал, но за съжаление тази година със съпруга ми ни е по-трудно да му угодим, колкото да и е мъчно на една майка! Затова трябваше да направим така, че хем той да е доволен, хем на нас де не ни струва скъпо. Изчетох всички форуми, звъняхме по разни клубове, по обяви... докато съдбата не ни се усмихна случайно! Като споделих проблема с детската учителка на дъщеря ми, тя ми даде телефон на артисти от НАТФИЗ, които са правили партита в самата детска градина, уверявайки ме, че са много добри. Веднага се обадих, споделих за какво става въпрос и в крайна сметка ги наех. Струваше ми 80 лева за аниматор, който наистина направи децата щастливи, плюс рисунка на всяко дете и костюм. Даже ми препоръчаха няколко места, където може да се направи рождения ден. Избрах детски клуб, който беше по-скоро като занималня, но пък беше голям и имаше храна, който пък ми струваше 100 лева. И така, вместо да дам 400-500 лева аз направих наистина много хубав празник за 180 лева и най-важното синът ми беше много доволен.
Идеята ми не беше да правя реклама, но като доволен клиент ще ги потърся отново и ще ги препоръчвам на всички мои приятелки!
Ако някой от вас се интересува, на драго сърце ще ви свържа!

# 9
  • Мнения: 88
До преди две седмици и аз търсих подобна информация!
Аз имам син на 7 години, на когото празнувахме рождения ден и дъщеря на 3 и половина. Както се досещате синът ми искаше парти като тези, на които е присъствал, но за съжаление тази година със съпруга ми ни е по-трудно да му угодим, колкото да и е мъчно на една майка! Затова трябваше да направим така, че хем той да е доволен, хем на нас де не ни струва скъпо. Изчетох всички форуми, звъняхме по разни клубове, по обяви... докато съдбата не ни се усмихна случайно! Като споделих проблема с детската учителка на дъщеря ми, тя ми даде телефон на артисти от НАТФИЗ, които са правили партита в самата детска градина, уверявайки ме, че са много добри. Веднага се обадих, споделих за какво става въпрос и в крайна сметка ги наех. Струваше ми 80 лева за аниматор, който наистина направи децата щастливи, плюс рисунка на всяко дете и костюм. Даже ми препоръчаха няколко места, където може да се направи рождения ден. Избрах детски клуб, който беше по-скоро като занималня, но пък беше голям и имаше храна, който пък ми струваше 100 лева. И така, вместо да дам 400-500 лева аз направих наистина много хубав празник за 180 лева и най-важното синът ми беше много доволен.
Идеята ми не беше да правя реклама, но като доволен клиент ще ги потърся отново и ще ги препоръчвам на всички мои приятелки!
Ако някой от вас се интересува, на драго сърце ще ви свържа!

Идеята наистина е добра.....
А актьорите как занимаваха децата на празника- игри, театрално представение?
Колко време продължи ангажимента им?

# 10
  • София
  • Мнения: 2 361
AnMary, аз съм с по-голяма дъщеря-металка(13г.) и идеята за рок клуба ми се струва страхотна?
Къде се намира и какви са условията?

# 11
  • София
  • Мнения: 39 771
zuri, празнувахме в Туинс Клуб, в НДК. Не е рок клуб.
Помещението не е много голямо, има и билярдна маса. Бар с напитки. Кетъринг за деца - по 12лв на дете. За родители може да се поръча кетъринг, или да се поръча на място. Но до колкото видях храна няма, има напитки. Нес кафе няма Simple Smile
Музика - могат да пускат. Или да се занесе музика на носител - диск, флаш, лаптоп, т.н. Връзването на лаптоп било сложно. Аз мислех да взема и моите колонки + суббуфера.
Преди РДто на Дияна е имало някакво друго тържество. Младежи изнасяха техниката си, която вкл. почти всичко. Т.е. предполагам, че може да се занесе техника и да се озвучи по собствен вкус.
Моите хлапета така и не опряха до "дискотеката". Още са малки, предпочетоха да вилнеят.
За дъщеря ми беше обикновен РД като в детски клуб, само дето нямаше играчките Simple Smile Но пък останаха много доволни.

За 13годишни... според мен ще им е скучно.
Спомням си, че бях чела, че Джимис правят РДта с DJ. Това може би ще е по-интересно.

Аз съм фен на Фенса Simple Smile Пускали са ме с дъщеря ми в него (в доста от рок клубовете не допускат малки деца).
В типичен рок клуб не звъняхме, защото повечето отварят след 21:00. Предполагам, че ако звъннете на място можете да получите повече информация.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 361
Входът на клуба до този за ресторанта ли е? newsm78 Ходили сле на РД там и беше добре.
А за Фенса са още малки.
А имат Джимис до у-ще и правиха няколко пъти там тържества и сега го приемат като за по-малки.
Но за НДК  ме подсети и е добра идея. Ще чуя и мнението на госпожицата.

# 13
  • София
  • Мнения: 39 771
Туинс е с/у ресторанта.
Сградата на НДК, вдясно, след това по външните стълби. Като се влезе през вратата вдясно е входа за ресторанта, вляво е клуба. Насреща мисля, че има гардероб.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 361
Да, и аз мислех за този клуб.
Те работят с 1 аниматор, мисля, че е актьор. Децата много се забавляваха. Измисляше им нетрадиционни игри и откликваше адекватно на техните закачки. Peace
Бяхме на рожден ден и на завършване на учебната година в този клуб.

# 15
  • София
  • Мнения: 39 771
Да, имат аниматор, на повикване. На съпругът ми му обяснили, че по-добре да не взима аниматор ако трябва само да им пуска музика.
Това беше 1вият РД на дъщеря ми изцяло организиран от съпруга ми Simple Smile Като изключим това, че беше забравил торта... справи се Simple Smile

# 16
  • Мнения: 14
Можеш да поръчаш аниматор и да си направиш партито в училище. Учителките обикновено нямат нищо против. Само трябва да го ориентираш какво харесва детето и той ще има грижата. Според мен за деца над 5 год. възраст това е най-подходящият вариант PeaceАко искаш пиши на лични мога да препоръчам аниматор.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 361
АнМари - браво на таткото!
А си право, че са големи за аниматор и е най-добре сами да си организират купона. Hug

# 18
  • Мнения: 88
АнМари - браво на таткото!
А си право, че са големи за аниматор и е най-добре сами да си организират купона. Hug

Не познавам конкретно случая, но добрият аниматор може да си организира и така нещата, че да пуска музика ( аз примерно имам личен лаптоп, на който съм си направила 3 различни плейлисти с песни, които като ги пусна музиката върви както съм я подредила, а като говоря по микрофона автоматично саунда се намаля) и да организира игрите.
Миналият месец бях на РД на 14 год. хлапета.С мен беше и едно момче, което ми пускаше музиката.В началото много се срамуваха да излезнат да танцуват, да се поотпуснат, но след първата игра всичко беше ОК.Така че ролята на аниматора е да създаде настроението, когато е необходимо...
Напълно съм съгласна и с това, че има и деца, които нямат нужда от аниматори, тъй като те сами имат ясна представа как да протече купона.

# 19
  • Мнения: 613
Не искам да отварям нова тема, а имам предстоящ голям проблем по този въпрос.

Скоро предстои рожден ден на дъщеря ми, ще стане на 9г. Последните 10 плюс години сме живяли в чужбина, тя самата съответно няма среда и приятели в България и максимума деца ще бъдат 5-7. Аз самата нямам абсолютно никаква идея за това какво правят детските клубове тук, става въпрос за София.

Моля, ако някой може да ми помогне с идея за детски клуб и за малко деца. Чувствам се много отчаяна, нямам никаква идея какво и къде да гледам. Предварително благодаря!

# 20
  • София
  • Мнения: 39 771
Ето една голяма (огромна тема) за клубовете в София - Детски клубове в София

# 21
  • Мнения: 613
Благодаря!   bouquet Ще попитам и там.

# 22
  • Мнения: 88
Не искам да отварям нова тема, а имам предстоящ голям проблем по този въпрос.

Скоро предстои рожден ден на дъщеря ми, ще стане на 9г. Последните 10 плюс години сме живяли в чужбина, тя самата съответно няма среда и приятели в България и максимума деца ще бъдат 5-7. Аз самата нямам абсолютно никаква идея за това какво правят детските клубове тук, става въпрос за София.

Моля, ако някой може да ми помогне с идея за детски клуб и за малко деца. Чувствам се много отчаяна, нямам никаква идея какво и къде да гледам. Предварително благодаря!

А тя има ли приятелски кръг от училището, което посещава в София?
Може да покани някои деца от класа, от квартала.....
Жалко, че закриха Софияленд Sad.Това е идеално място за по-големи дечица....

# 23
  • на майната си
  • Мнения: 425
Зависи от средата на децата, но ние имаме няколко приятелски семейства и децата ни са на близка възраст. Тази година реших, тъй като ми писна да давам маса пари за 2 часа Simple Smile, да се организираме на къща извън града. Ще има поне 8-10 деца, торта и лакомства ще взема от тук, Достатъчно големи /9 год./ са да си спретната весел купон - и така 2-3 дена ще прекарат заедно в нова обстановка, а родителите също ще разпуснем. Та това според мен също е вариант.

# 24
  • Мнения: 613
А тя има ли приятелски кръг от училището, което посещава в София?
Може да покани някои деца от класа, от квартала.....

От училището само ще са ни гостенчетата, но те не са много, тя е в малък клас. Съседи-деца на нейната възраст няма около нас, плюс, че тя не ги и познава, за нея всичко наоколо е все още чужбина, изключително тежка адаптация, културен шок, езикова бариера и прочие.
Благодаря за съпричастността, а за Софияленд и аз съжалявам, така и не можах да го видя никога.

Parsy, идеята ти е много добра, ако имахме къща аз също щях да се ориентирам към този вариант. Децата са по-големи и могат да се организират много интересни игри от по-възрастните. Аз имам много хубави спомени с такива игри от моето детство, заливали сме се от смях.
А и най-важното не са ограничени с времето, въобще плюсове много. Весел празник ви желая  Simple Smile

# 25
  • на майната си
  • Мнения: 425
Не, ние наемаме Simple Smile и аз нямам. Просто съчетаваме времето, а и няколко деца са през февруари - така че ще направим всеки ден по 1 РД Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 073
Не, ние наемаме Simple Smile и аз нямам. Просто съчетаваме времето, а и няколко деца са през февруари - така че ще направим всеки ден по 1 РД Simple Smile
Честно казано на мен такъв тип празнуване на тази възраст ми се струва малко пресилено newsm78 На 9 - години с други деца на вила или хижа, ми идва в повече. Лично мнение, разбира се.

# 27
  • София
  • Мнения: 39 771
Вилата за приятелски семейства, малко деца и т.н. става.
И за мен 9г е малка възраст за такова празнуване.

# 28
  • на майната си
  • Мнения: 425
Ами то е точно това - приятелски семейства с деца, които са приятелчета - съчетавам 2в1 - и ние, родителите,  доволни и децата Simple Smile.
Не виждам тук никакво изхвърляне, но... всеки има право на мнение Simple Smile.

# 29
  • Мнения: 1 073
Ами то е точно това - приятелски семейства с деца, които са приятелчета - съчетавам 2в1 - и ние, родителите,  доволни и децата Simple Smile.
Не виждам тук никакво изхвърляне, но... всеки има право на мнение Simple Smile.
Parsy, или някой не е обяснил както трябва или аз, не съм разбрала.
Иначе, няма нищо по хубаво от това, човек да е с приятели някъде извън града и да се забавлява. А, ако и децата на приятелските семейства са приятели -още по - добре! Peace

# 30
  • Мнения: 2
   Присъствах на рожден ден на 11 годишно момиче.Бяхме в пицария(ако е кварталната ,още по-добре).Приятелката ми я беше наела за 2-3 часа.Като се събраха децата,дойдоха двама клоуни-фокусници Марсианко-Сладуранко и Сонка-Бонбонка.Голям купон стана,защото  включиха и родителите в програмата с фокуси.Моето дете е на 4год.,но мисля че са подходящи да го изненадам за рождения му ден в детската градина Party

# 31
  • Мнения: X
Ние вече си избрахме - ще бъде тук: http://www.sakrovishte.com/
Във зала 3, която е за по-големи деца: http://www.sakrovishte.com/our-clubs
Дъщеря ми си избра това парти, въпреки, че искаше Хана Монтана, но една нейна съученичка ще празнува там преди нас и си е избрала вече това парти, та беше драма  Laughing : http://www.sakrovishte.com/kazino/kazino.html
Хареса ми, защото всичко е уредено - тортата си я поръчваш там, като изборът е между торти на 2 сладкарници, ние си избрахме на Лагуна: http://www.sakrovishte.com/torti-laguna/torti-laguna-hanamontana.html
Отделно, има детски менюта и изключително богато меню за възрастни.
Изобщо, клубът доста ми допадна - не знаех, че има зала за големи деца, пък е и близо до нас.

Последна редакция: вт, 23 фев 2010, 16:34 от Анонимен

# 32
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
Моля, помогнете ми в избора!!! Praynig
Със сина ми , който става на 10г се колебаем между 2 клуба в Стрелбище. И двата не ми изглеждат зле, предлагат ми пратитата, които изглеждат интересни, но не мога да преценя къде ще му е по- интересно. Единият клуб е "Забавления с Нескуик", където му предлагат "Индиана Джоунс" и търсене на някакви неща в пещери, а другият е нов "Спаркъл" където има сравнително висока джунгла и казват, че ще му направят каквото парти си избере и го прави студент от НАТФИЗ. Честно казано на мен по- ми допадна първият, но на него му харесва ,поне като външен вид повече втория. Не искам да му налагам мнението си, защото после може да падне голямо мрънкане.  newsm78
Но все пак, ако имаме опита на някой който ги е опитвал на прктикау ще вземем решение по- лесно
Моля, ако някой е празнувал с по-големички деца в тези места да си каже мнението!!! Трябва бързо да вземем решение.

# 33
  • Мнения: 15
Здравейте,интересувам се от детски рожден ден на конна база Егида.Става въпрос за дъщеря ми, която ще навърши 10 год през април Моля,ако някой има отзиви да сподели,всякакви подробности ме интересуват,има ли възможност да се организират и други игри освен ездата? Благодаря предварително.Можете и да ми пишете на лични.

# 34
  • Мнения: 4 877
Ментов носорог имат зала за големи деца.Миналата година празнувахме на дъщеря ми 8 рожден ден там.Сега през април става на 9 и вече е заявила, че пак там иска.Последните месеци няколко пъти бяхме канени на рожден ден там и винаги е била доволна.Има различни партита с DJ,кареоке,а единия път беше нещо като тематично с някакви магии и заклинания.Най-добре се обади в клуба или идете да  видите залата направо.

Ходих до този клуб, но никак не ме впечатли. Може би очаквах нещо повече. Можеха да сложат малко повече забавления в залата за големи, а не да са само 3 игри. И залата за малки също не ми хареса. Мислих да наема и двете зали. Жалко!  Сега съвсем съм в чуденка какво да измисля.

# 35
  • Мнения: 698
Голямата ми дъщеря през юни става на 9. От 2 години не иска в детски клубове. Миналата бяхме наели прекрасна къща с двор в Симеоново, където надойдоха приятелки и родители и някои останаха до другата сутрин. За този рожден ден имам безумничка идея - на палатки на Искър, например -цял ден и  цяла нощ купон. За 9 годишните това си е преживяване, но проблемът е, че има и по-малки деца - братчета и сестричета на поканените, а за тях, това не би било подходящо. Друг е въпросът, че и много от родителите навярно няма да са фенове на "палаткопреспиването". Така че, най-вероятно няма да стане. Ако някой е правил подобно нещо, моля да ме поощри. Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 7 242
Днес бяхме на РД на ледена пързалка (стадион Славия). на децата много им хареса. Караха 1 час кънки, а после се почерпиха в ресторантчето над пързалката (в отделна малка зала за целта). Чувала съм, че и конната база в съседство (не си спомням името), организира рожденни дни.

# 37
  • Мнения: 168
Здравейте,интересувам се от детски рожден ден на конна база Егида.Става въпрос за дъщеря ми, която ще навърши 10 год през април Моля,ако някой има отзиви да сподели,всякакви подробности ме интересуват,има ли възможност да се организират и други игри освен ездата? Благодаря предварително.Можете и да ми пишете на лични.

Били сме гости на имен ден там(ако е още на същото място). Беше много приятно - имат си една беседка, където се бяха настанили родителите. На децата не им беше нужно да се организира нещо допълнително - просто играеха. Ние си носихме разни неща, като за игра на вън - топки, федербал, фризби, но реално, в самата база не сме ги ползвали. Играхме с тях после в парка. Купона започна по обяд, а се прибрахме по тъмно. Едно от най-добрите празненства! Завиждам на пролетните деца.

# 38
  • Мнения: 168
Днес бяхме на РД на ледена пързалка (стадион Славия). на децата много им хареса. Караха 1 час кънки, а после се почерпиха в ресторантчето над пързалката (в отделна малка зала за целта).

И ние бяхме избрали това място, но графикът на пързалката не позволяваше и още не сме имали празник. Смущава ми само това, че вероятно не всичките и приятели са карали кънки. Лекси, а при вас нямаше ли скучаещи деца? А един час достатъчен ли им е(свободните пързалки са по час и половина)?

# 39
  • София
  • Мнения: 2 361
angel?, идеята ти е страхотна.  HugНо наистина малко родители ще пуснат децата си на палатка. А защо трябва да присъстват и по-малките братя и сестри? Още по-малко родители ще пуснат децата си. А и се увеличават грижите и по-трудно се организирт игрите.

# 40
  • София
  • Мнения: 7 242
Ann4e, всички се забавляваха, макар много да се качваха за пръв път. Един час мисля е предостатъчен, особено за нетренирани крачета. Лично на мен вповече ми дойде почерпката - 2 часа. Свикнала съм РД да са по 2 часа (пълната програма)
Аз съм си мислела за екскурзийка около София, организирана от специализираните в училищен туризъм ф-ми. Но моята е на 29-ти септември, когато често вали и не бих рискувала.

# 41
  • Мнения: 168
angel?, идеята ти е страхотна.  HugНо наистина малко родители ще пуснат децата си на палатка. А защо трябва да присъстват и по-малките братя и сестри? Още по-малко родители ще пуснат децата си. А и се увеличават грижите и по-трудно се организирт игрите.

Идеята наистина е страхотна,а и тя всъщност не изключва родителите. Може да се получи страхотно с единомишленици!

Лекси , благодаря за отговора. И на мен два часа в кафето ми се виждат много. Все пак акцента е пързалката, а и родителите, които няма да се престрашат да се качат на кънки и без друго ще си прекарат там един час.

# 42
  • Мнения: 698
angel?, идеята ти е страхотна.  HugНо наистина малко родители ще пуснат децата си на палатка. А защо трябва да присъстват и по-малките братя и сестри? Още по-малко родители ще пуснат децата си. А и се увеличават грижите и по-трудно се организирт игрите.

Да, поканата може да е "отворена". Родителите да преценят дали да вземат по-малките. Ако самите родители не искат да дойдат, но пускат децата си, няма проблем. Мога да се справя с група 9-годишни момиченца, имам и достатъчно приятели, от които да взема спални чували и палатки назаем. Значи не съм луда? Hug

# 43
  • Мнения: 1 674
Тази година синът ми, на 10г, иска да празнува вкъщи. След като правихме РД миналата година в боулинг зала, сега сме на вълна детско парти с фокусник. Търся да наема добър маг, професионалист. Моля за съвет, ако някой има опит.

# 44
  • Мнения: 1
До преди две седмици и аз търсих подобна информация!
Аз имам син на 7 години, на когото празнувахме рождения ден и дъщеря на 3 и половина. Както се досещате синът ми искаше парти като тези, на които е присъствал, но за съжаление тази година със съпруга ми ни е по-трудно да му угодим, колкото да и е мъчно на една майка! Затова трябваше да направим така, че хем той да е доволен, хем на нас де не ни струва скъпо. Изчетох всички форуми, звъняхме по разни клубове, по обяви... докато съдбата не ни се усмихна случайно! Като споделих проблема с детската учителка на дъщеря ми, тя ми даде телефон на артисти от НАТФИЗ, които са правили партита в самата детска градина, уверявайки ме, че са много добри. Веднага се обадих, споделих за какво става въпрос и в крайна сметка ги наех. Струваше ми 80 лева за аниматор, който наистина направи децата щастливи, плюс рисунка на всяко дете и костюм. Даже ми препоръчаха няколко места, където може да се направи рождения ден. Избрах детски клуб, който беше по-скоро като занималня, но пък беше голям и имаше храна, който пък ми струваше 100 лева. И така, вместо да дам 400-500 лева аз направих наистина много хубав празник за 180 лева и най-важното синът ми беше много доволен.
Идеята ми не беше да правя реклама, но като доволен клиент ще ги потърся отново и ще ги препоръчвам на всички мои приятелки!
Ако някой от вас се интересува, на драго сърце ще ви свържа!

Идеята наистина е добра.....
А актьорите как занимаваха децата на празника- игри, театрално представение?
Колко време продължи ангажимента им?

  Molia za kordinati, predvaritelno blagodaria! Idejata mi dopadna mnogo.

# 45
  • Мнения: 100
Колко интресно да видиш свой пост писан преди доста време и сега цитиран.... Grinning
Това, което писах наистина си е така и занапред винаги ще ползвам и препоръчвам тези момчета и момичета.
Ето за тези които искат и тел. за връзка: 0894/67-11-79

# 46
  • Мнения: X
Нашият рожден ден мина и малко съжалявам, че не го направихме в боулинга в Принцес аутлет център.
На 9 години децата май вече са големи за детски клубове и не им беше много забавно в "Островът на съкровищата". Нищо, следващият ни рожден ден ще е в боулинг.  Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 1 783
Но така и така темата е съживена - деветия рожден ден на сина ми празнувахме в ТУК-ТАМЕ, с идеята, че искаме нещо по-различно. Тогава още клубът беше в къщата и имаше игри на двора. Там има възможност да се направи тематично парти - според интересите на детето, момичетата от клуба измислят игри, загадки, украса, свързани с темата, децата се забавляват, времето минава бързо.

Последна редакция: пн, 15 ное 2010, 18:00 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт