Само стъклени шишета до 1 месец. Вярно ли е???

  • 2 124
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 129
Здравейте мами. Една приятелка ми каза че през първия месец за бебето е хубаво да се ползват само стъклени шишета. Така и не ми каза защо  Thinking Предполагам че има нещо общо с бактериите но не съм сигурна newsm78.
Ние така и направихме  и вече сме почти на месец та си мислех вече да си купувам от пластмасовите. Кжете как процедирахте вие и така ли е наистина.

# 1
  • Мнения: 696
Започнах направо с пластмасови.Купувах си разтвор за стерилизациа и дезинфркция на Чико.Познатите ми правеха същото.За пръв път чувам,че трябвало да се ползват стъклени шишета.Защо?

# 2
  • Мнения: 221
и аз за пръв път чувам за стъклени шишета, даже не знаех че има такива  Embarassed ... не изнежвай прекалено детето... важно е да стерлизираш до 6 месечна възраст (въпреки, че някои майки и това не спазват) ...

# 3
  • Мнения: 287
Започнах направо с пластмасови.Купувах си разтвор за стерилизациа и дезинфркция на Чико.Познатите ми правеха същото.За пръв път чувам,че трябвало да се ползват стъклени шишета.Защо?

 smile3516 и ние започнахме с пластмасови

# 4
  • Мнения: 1 639
 То хубаво стъклени, ама като никъде не видях такава?! 
Карам си с мластмасови от първия ден и не се оплаквам , стерилизирвам сега по-рядко и това е!

# 5
  • Мнения: 129
Ами на  само на Чико намерих стъклени и те са от малките, иначе си ги стерилизирам секи ден това е ясно.
Значи мога спокойно да мина на пласмаса че има повече избор при това.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не знам как е, но аз съм ползвала само и единствено пластмасови шишета. От раждането, та до ден днешен. Сина е на 2г.

# 7
  • Мнения: 6 472
Чапк пък толкова Grinning С голямото дете ползвах стъклени шишета, защото ми беше по- лесно да изстудявам и притоплям млакото. Сега с малкото се кърмим и изобщо не ползвам шишета Grinning

# 8
  • Мнения: 46 511
Аз се бях навила да купувам, но София от малка ми ги избива от ръцете като се наяде и нямаше да смогна да купувам нови  Confused

# 9
  • Мнения: 603
Само пластмасови сме ползвали. Не съм чувала за предимствата на стъклените. Виж за недостатъците се сещам Laughing

# 10
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ако вярваме на рекламите-при стерилизиране в МВ печка, поради високите температури от пластмасовите шишета се отделя т.нар. Бисфенол, който е вреден за наследствеността. Ако продължаваме да вярваме на рекламите, трябва да си купим Др. Браун, чиято пластмаса не отделя този Бисфенол при високите температури на МВ печка.
В този ред на мисли, стъклените шишета или се изваряват на котлон, или с хапчетата и няма опасност от т.нар. Бисфенол.
Може би това е обяснението и може би е вярно.

# 11
  • Мнения: 5 577
И аз не съм използвала изобщо такива.  newsm78

Не вярвай на всичко, което чуеш...

# 12
  • Мнения: 1 613
Винаги съм ползвала пластмасовите шишета на Авент.

# 13
  • Мнения: 2 784
Според лентичката ти вече сте на 1 месец, така че е малко късно да се притесняваш. Според мен това са рекламни кьорфишеци, стъклените шишета малко по-лесно се дезинфекцират, ама колко по-лесно се трошат...
Аз лично кърмя, но в началото давах водичка с Авент,3 бр. купени от мен, 2 бр. други марки ми подариха, всичките артисаха, откакто не давам вода- от около 3 месец. Вдигнала съм ги за второто, ама дано и с него се кърмим, та да не влязат хич в употреба.  Wink

# 14
  • Мнения: 46 511
..... В този ред на мисли, стъклените шишета или се изваряват на котлон, или с хапчетата и няма опасност от т.нар. Бисфенол......

А в стерилизатор за микровълнова не може ли да се стерилизират стъклените  newsm78

# 15
  • Мнения: 1 999
Ние сме на пластмасови. Peace  Иначе и двете имат предимства и недостатъци. Пластмасовите са леки и нечупливи, но с времето някои потъмняват и стават мътни. В стъклените шишета млякото остава по-дълго време топло и съм чувала, че са много подходящи за сокчета.

# 16
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
..... В този ред на мисли, стъклените шишета или се изваряват на котлон, или с хапчетата и няма опасност от т.нар. Бисфенол......

А в стерилизатор за микровълнова не може ли да се стерилизират стъклените  newsm78
Не съм купувала, но знам, че не могат, може и да не съм права. Поне така казват продавките.  Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 39 759
И аз ползвах пластмасови. Не си спомням по мое време стерилизатори продаваха ли ...
Аз стерилизирах на котлона, в тенджерата.
Имах и стъклени, 1-2, но на Дияна й бяха тежки ... т.е. като се пробваше да си държи шишетата сама.

# 18
  • Мнения: 8 505
...през първия месец за бебето е хубаво да се ползват само стъклени шишета...

За пръв път чувам това.Използвала съм и използвам само пластмасови.

Последна редакция: ср, 05 окт 2005, 14:53 от reflex

# 19
  • Мнения: 7 821
Използвала съм само пластмасови.

# 20
  • все тук
  • Мнения: 1 716
За пръв път чувам такова нещо - стъклени шишета. То, ако беше вярно, известните фирми-производители щяха да правят такива специални.
Ползвала съм само от стандартните пластмасови, като ги стерилизирах с таблетки или разтвор на "Чико".

# 21
  • Мнения: 46 511
За пръв път чувам такова нещо - стъклени шишета. То, ако беше вярно, известните фирми-производители щяха да правят такива специални......

Нук имат, външно изглеждат по същия начин като пластмасовите.

# 22
  • Мнения: 122
важно е да стерлизираш до 6 месечна възраст (въпреки, че някои майки и това не спазват) ...
аз май съм от тези майки.. в началото варях пластмасовите шишенца постоянно, ама бахтисах да се горя и вече я карам през просото...не мисля че е фатално, защото и бебетата са хора - и те трябва сами да изграждат имунизацията си. Нали така?!

А вие с какви препарати миете шишетата (имам предвид когато не ги стерилизирате)? Мен това ме притеснява повече.

# 23
  • Мнения: 46 511
siana_iren, мия с препарат за чинии, според мен те са предназначени за това, в началото мислех за бебешки сапун, даже за кратко време ползвах, но той все пак си е за външно приложение, нещо не ми се връзваше и спрях.
За стерилизирането- ние спряхме от миналата седмица. За бутилките с мляко говоря, аз лъжици, купички и т.н. никога не съм стерилизирала. Но ме беше страх точно лятото да спирам, при положение, че млякото е най-добрата среда за развитие на бактериите. Стерилизацията не ми беше никакъв проблем, всъщност сега е същото, но вместо да ги сложа в стерилизатора ги слагам на плота  Laughing

# 24
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не знам как е, но аз съм ползвала само и единствено пластмасови шишета. От раждането, та до ден днешен. Сина е на 2г.

И при нас е така

# 25
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Здравейте мами. Една приятелка ми каза че през първия месец за бебето е хубаво да се ползват само стъклени шишета. Така и не ми каза защо Thinking Предполагам че има нещо общо с бактериите но не съм сигурна newsm78.
Ние така и направихме и вече сме почти на месец та си мислех вече да си купувам от пластмасовите. Кжете как процедирахте вие и така ли е наистина.

Не съм чувала такова нещо. От първия ден сме на пластмасови. От 4 месец спрях да ги стерилизирам и сами мияс гореща вода.

# 26
  • Мнения: 8 769
Изобщо не съм чувала за този Бисфенол, ама си купих пипетата на Браун. Стерилизирала съм само с разтвор за студена стерилизация.  Wink

# 27
  • Мнения: 811
Само не ми стана ясно дали е истина това за стерилизацията на пластмасови шишета в микровълнова фурна? Купила съм си стерилизатор на Чико за микровълновата и две пластмасови шишета пак на Чико. И направо ме стреснахте с отделянето на онова вещество при стерилизацията  #Crazy Дали наистина се отделя нещо такова, кажете си мнението моля ви, преди да е станало късно за моето бебче  Praynig

# 28
  • Мнения: 46 511
Само не ми стана ясно дали е истина това за стерилизацията на пластмасови шишета в микровълнова фурна? Купила съм си стерилизатор на Чико за микровълновата и две пластмасови шишета пак на Чико. И направо ме стреснахте с отделянето на онова вещество при стерилизацията  #Crazy Дали наистина се отделя нещо такова, кажете си мнението моля ви, преди да е станало късно за моето бебче  Praynig

Споко, бе човек! Не се връзвай на рекламни трикове Laughing те на Браун освен, че не отделят не знам си какво и коликите махат и някои болести лекуват  Laughing иначе кой ще си купи шише за толкова пари  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 228
и на мен ми бяха казали, че трябва да ползвам само стъклени шишета, но така се стекоха обстоятелствата че ползвам от първия ден пластмасови... твърденията за стъклени бяха, че се поддържали по-лесно - може би това е имала предвид...

# 30
  • Мнения: 8 769
иначе кой ще си купи шише за толкова пари  Rolling Eyes
О, има кой, не ги мисли търговците Mr. Green Аз съм една от "лудите". Сега ми вършат много добра работа и с второто бебе! Не знам за коликите дали е вярно, но и двете ми деца нямаха такива! Grinning smile3521

# 31
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Пише го на кутията на шишетата. Нямам никаква идея дали е вярно. Аз даже си мислех, че на кутиите на другите марки шишета пише, че са без някакъв друг вид фенол  Mr. Green В смисъл такъв - нашият продукт е единственият, който ...

Не се шашкайте или ако се шашкате, търсете първо из интернет, пък после се шашкайте.  Hug Peace

# 32
  • Мнения: 46 511
Туфка, мойте са на Камера, нито са мръднали за една година, нито колики сме имали. Ако имам второ дете ще си ги ползвам. 16-17 шишета са колкото едно на Браун  Shocked
Оплаквания нямам никакви и не мога да си представя какво прави едно скъпо шише, за да си заслужи парите  Blush

# 33
  • Мнения: 995
Стъклените шишета по-лесно се почистват, не поемат миризми и не си променят цвета от съдържанието. Аз обаче ползвам пластмасови на "Нук", въпреки че те имат и стъклени. Ползвам също и стерилизатора на "Чико" за микровълнова, който не може да се използва за стъкло.
Не съм чувала за Бисфенол (и се притесних), но каква е логиката да се произвеждат стерилизатори за микровеле, за пластмасови шишета, ако не трябва да се ползват в такава комбинация? newsm78

# 34
  • Мнения: 122
Туфка, мойте са на Камера, нито са мръднали за една година, нито колики сме имали.  16-17 шишета са колкото едно на Браун  Shocked
аз изхвърлих 2 шишета на Чико, защото бяха пълен боклук (както и много други техни продукти) и накрая си купих най-обикновенно шише Камера и съм страшно доволна....

# 35
  • Мнения: 7 640
и аз имам Чико и Камера, по-съм доволна от Камерата Rolling Eyes.
А защо да не може да се стерилизира стъкло в МВ? Няма логика. Има ли пробвали да споделят?

Общи условия

Активация на акаунт