от кога може а се дава сироп за кашлица Стодал?

  • 5 527
  • 15
  •   1
Отговори
  • Сливен
  • Мнения: 52
здраейте мами. на 2 мес, сме .искам да попитам може ли да се дава сироп за кашлица Стодал на толкова малко дете?  Hug

# 1
  • Мнения: 4 335
На толкова малко бебе нищо не може без лекарско предписание.

# 2
  • Мнения: 1 310
На толкова малко бебе нищо не може без лекарско предписание.
Абсолютно!  Peace
Не рискувай! Peace

# 3
  • Мнения: 9 437
Когато дъщеря ми беше на 2 месеца и през ум не ми минаваше да я самолекувам.Говори с педиатъра на детето!

# 4
  • Мнения: 4 965
На дете, че и на възрастен - лекарства се дават само след консултация с лекар и след изричното му разрешение.
Не случайно думата фармация идва от гръцки, където фармако означава лекарство, но и отрова!

# 5
  • Мнения: 1 558
Аз дадох "Стодал" за първи път,когато дъщеря ми беше на 9 месеца,с лекарско предписание Peace Във всички случаи не давай нищо не бебето преди да го заведеш на лекар Stop

# 6
  • Мнения: 959
Отговор на въпроса, ще получиш от лекар. Не питай тук.  Peace

Кашлиците са различни видове. По тази причина се предписват и различни видове сиропи. Така че, дори и да може да се дава "Стодал", на такова малко бебе, съвсем вероятно е, също така, да не му помогне. За това, първо преглед от  лекар, а след това той ще прецени какво да вземате.  Peace

# 7
  • Мнения: 2 314
Стодал-а май може след 2 години да се дава.
Чесно казано и аз не бих даваха лекарсва без лекарско предписание на дъщеря си.Давала съм само витамин С и съм и пръскала в носа с Хипомер, а и панадол за температура.Друго не смея  Peace

# 8
  • Мнения: 1 001
Стодал-а май може след 2 години да се дава.
Чесно казано и аз не бих даваха лекарсва без лекарско предписание на дъщеря си.Давала съм само витамин С и съм и пръскала в носа с Хипомер, а и панадол за температура.Друго не смея  Peace

Моя син е пил Стодал - може да се дава и на бебета, но това не променя факта, че ТРЯБВА да е предписан от педиатър (това към авторката на темата)  ooooh!

# 9
  • Мнения: 1 125
На нас СТОДАЛ ни е изписван на месец и половина, 2х1 кафена лъжичка, ако имаме нужда (аз бях болна, та ако започне да кашля и дъщеря ми ...). Не се наложи да го давам.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Нека педиатъра Ви да прегледа бебето и да прецени има ли нужда и какво да е лечението на бебето.

# 11
  • Мнения: 79
Стодал съм давала на малката, когато беше на 6 месеца по 2мл два пъти на дена, НО беше прдписан от педиатър-хомеопат. В никакъв случай не давай нещо без да е предписано от педиатър  Naughty

# 12
  • Мнения: 3 929
А педиатър ли ти го изписа? Детето прегледано ли е? Много зависи каква му е кашлицата, за да се предпише адекватен сироп.
Иначе Стодал съм давала, когато синът ми беше на 7 месеца. Повече н съм повторила - никакъв ефект.

# 13
  • Сливен
  • Мнения: 52
Благодаря ви момичета. Малката не е болна и не кашли,но аз съм настинала и затова питам ако случайно се зарази от мен. Разбира се че ако има нещо ще я заведа на лекар. Но знам че Стодала е хомеопатичен  и може да се дава на деца. Голямата ми дъщеря е пила и и действа,както и всички други хомеопатични лекарства. Само така съм я лекувала. Peace 

# 14
  • Мнения: 1 428
Ако не дай боже се разболее първо се консултирай с педи.

Общи условия

Активация на акаунт