контракции по време на бременност

  • 22 742
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 151
От петия месец бях с контракции, но безболезнени, само втвърдяване на корема. Даже като съм ходила на лекар са ми казвали, че имам контракции, но аз не всеки път ги усещах. Пих магнерич и но шпа до средата на 9 месец.

# 16
  • Мнения: 170
Аз от 3-тия месец съм на Магнерот, но сега в 8-ми получих много силни контракции и ми изписаха Гинепрал, като преди да се вземе се взема по половин таблетка Верапамил, защото Гинепрала предизвиква сърцебиене.Това естествено, след консултация с лекар.

# 17
  • Мнения: 2 447
Имах ги почти през цялото време.Не съм пила нищо. Лекарят ти ще прецени най-точно какво и по колко да пиеш

# 18
  • Мнения: 453
Първия път имах много и пих какво ли не, накрая преносих. Явно го бях запечатала  Grinning
Сега пак имах и имам, но д-рката каза, че до 7 на ден не е страшно! И не съм пила нищо.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 535
Нямах, но от 16 г.с бях на магнерич заради серклажа.
С първата бременност не съм пила нищо, но и контракции не съм имала докато не ми включиха системата заради преносването...

# 20
  • Мнения: 96
Момичета, а какво точно представляват контракциите. Аз от 4-5 дена забелязвам, че отвреме на време на корема ми (долу под пъпа, отляво или отдясно) се получава една твърда издутинка, като бабунка. В началото си помислих, че най вероятно това е бебчето - незнам дали е възможно. Снощи обаче имах и болка - приличаща на тази преди цикъл, но много по тъпа някак си. Та се притеснявам да не са контракции  Thinking

# 21
  • София
  • Мнения: 39 823
mira_varna, контракция най-общо казано е болезнено или неболезнено стягане на корема.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
И аз някъде от 5 месец съм с контракции. В началото взимах само Магнерот, но от края на 7 месец съм и на Гинипрал. Не вземам нищо за сърцето, но наистина понякога се получава доста неприятно сърцебиене и ускоряване на пулса. Когато ми се появят и леки болки, взимам и Но шпа.

# 23
  • Мнения: 1 569
Имах много контракции почти през цялата бременност - и болезнени и не. През първия триместър пиех Но-Шпа. После през втория някъде го спрях и минах на магнезий, което ми помогна. Към края на седмия пак се появиха болезнените и изчезнаха. Контракциите са нормални, ако НЕ са болезнени, иначе може да бъде опасно. Сега си в края на 6ти м., много трябва да се пазиш! Задължително го сподели с лекаря си.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 181
Момичета, а какво точно представляват контракциите. Аз от 4-5 дена забелязвам, че отвреме на време на корема ми (долу под пъпа, отляво или отдясно) се получава една твърда издутинка, като бабунка. В началото си помислих, че най вероятно това е бебчето - незнам дали е възможно. Снощи обаче имах и болка - приличаща на тази преди цикъл, но много по тъпа някак си. Та се притеснявам да не са контракции  Thinking
по принцип доста бременни имат контракции, но изпитването на болка примесено с контракции не е хубаво, особенно , когато е като менструална. Отиди на АГ и обясни симптомите си. Сигурно ще ти изпише Магнерот и Но - шпа, и разбира се повече лежане.

# 25
  • Мнения: 9 460
Имах контракции в 8-я месец и пих Гинепрал.

Последна редакция: нд, 07 фев 2010, 10:10 от Кристал

# 26
  • Варна
  • Мнения: 389
От 3ти, 4ти някъде бях с контракции постоянно.

Магнерич, Но шпа, Гинепрал, Нифидипин съм пила.

# 27
  • Мнения: 4 668
От петия месец бях с контракции. Магнезий пих през цялата бременност . по едно време ми дадоха Папаверин .
И така си изкарах . Всичко беше наред .

# 28
  • Мнения: 1 677
Когато бях бременна със сина ми - нямах, но с дъщеря ми - имах.
Освен съветите които вече са ти дали останалите, консултирай се и с лекар.

# 29
  • Мнения: 52
АЗ пия магнезии, ношпа,гинепрал, верипамил, фолиева киселина и пак имам.  Кое е по силно магнерич или магнерот? newsm78

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт