Дете с дисплазия и/или луксация

  • 28 664
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте, на дъщеря ми и поставиха диагноза дисплазия и луксация на тазобедрената става. Сега е на два месеца и половина. Носим каишките на Павлик. Ако има други майки, които се борят с този проблем или са го преборили и имат желание, моля да споделят.

# 1
Здравей моята дъщеря е на 6 месеца и има луксация от 2 месец .Когато беше на 2 месеца я заведох на ортопед откриха и луксация на лявото краче, носехме ортопедични гащички които не ни помогнаха сега сме с каишките на Павлик .При вас вероятноста да се оправи е по голяма а при нас е по малка .Надявам се при вас  и при нас  да сеоправят децата.

# 2
  • Мнения: 10
Децата ни със сигурност ще се оправят Бирсен, стига да не се отчайваме и да сме постоянни в лечението. Откога сте с каишките и сваляте ли ги при къпане. А нощем как ги понасяте. Ние сме от скоро с тях и още ни е трудно да свикнем.

# 3
  • Мнения: 16
Преди 2 дена я къпах и махнах каишките защото нашите са на крачетата като чорап и се запарва крачетата и.За сега ги понася добре свикна вече , ни сме с тях от 12 дена надявам се да се оправят с тези каишки .

# 4
  • Мнения: 923
Здравейте мили мами. Попаднах съвсем случайно на вашата тема и реших да се включа, за да мога по някакъв начин да ви вдъхна кураж и надежда, че всичко ще се оправи и проблемите ви са само временни. Аз съм с дисплазия и на двата крака, която не е открита при раждането ми, а едва когато бях на 5 години. Лекуваха ме 6 месеца. Но от тогава пу пу /да не чуе дявола/ нямам проблеми. Пожелавам ви скоро дечицата ви да се оправят и от тук нататък да ви се случват само хубави неща. Hug

# 5
  • Мнения: 16
И аз се надявам всичко да е наред всички ме успокояват че това ще се оправи но все пак се притеснявам.

# 6
  • Мнения: 499
ЗДравейте мами и на нас днес ни казаха че имаме луксация на дясното краче. Дъщеря ми е на 3 месеца и 20 дни. Веднага ни казаха и купихме стремената на Павлик + гащите и ги сложиха веднага. Най-ме притеснява че ще трябва да й намествам ставата при всяко преобуване.Вашите бебета кога свикнаха с тези каишки колко време им отне? Просто ми е адски болно.

# 7
  • Мнения: 16
Здравей bilyana44 ни сме от 1 месец със стремената на Павлик но ортопедът не ни е казал да намествам ставата, ти и да искаш да го наместиш няма да можеш.На 15 ни ден направиха ни снимка и там се видя че каста почва да се вкостява ако всичко прадилжава така нещата ще бъдат на ред.Можеш да си спокойна че е малка и процентът на оздрававане е по голям а при нас е малък ни почти сме на 7 месеца а луксацията се лекува 100 % до 6-ия месец т.с. по голяма е вероятноста всичко да е ок.
Надявас се да съм ти била полезна.

# 8
  • Мнения: 499
bisicka мерси найстина информацията е доста полезна. Дано всичко да се оправи дори и датрябва 2 месеца да ги носи. Олтопеда каза че след месец ако има подобрение ще свалим едните н еща и ще остане с другото или гащите или стремената се махат. Мен ме е страх да не би да не намествам правилно ставата и да направя някоя беля. От това се боя най-много. а да ви попитам как се къпете?

# 9
  • Мнения: 10
Здравейте, ние също махаме каишките при къпане, но не повече от веднъж седмично, въпреки изричната забрана на ортопеда, като се стремим да държим крачетата разкрачени. През останалото време я къпем частично /глава, дупе.../.
Благодаря на Aleksi_Koko за куража. Надявам се все така да нямаш проблеми и за вбъдеще.
Аз също имам вродена луксация.
Биляна44 стискам палци и при вас всичко да се оправи бързо.
Друг проблем с който се сблъсквам са дрешките. Използвам бодита и тънки чувалчета основно, друго не ни става. Някой ако е открил нещо друго удобно, моля да сподели.

# 10
  • Мнения: 10
bisicka аз също съм от Русе и мисля, че ходим при един и същ ортопед. Ако искаш да се запознаем ми пиши на имейла.

# 11
  • Мнения: 16
Нашия ортопед се казва Боян Валентинов, предния път когато бяхме при него каза че ни и едно друго бебе което се казва Виктория сме с каишки.

# 12
  • Мнения: 10
Да, ние сме. Бебето обаче се казва Ваня  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 16
а относно къпането махам изцяло каишките
другата ни консултация при ортопеда е на 2 март, за сега добре върви дано всичко да е наред

Последна редакция: пн, 22 фев 2010, 20:43 от Igi_

# 14
  • София
  • Мнения: 2 262
Много ви моля да споделяте полезните неща свързани със сериозното заболяване, за което сте пуснали темата, разговорите можете да проведете и на скайп или друга подобна чат програмка.
bisicka няма нужда да пускаш всяко изречение в нов пост, а просто редактираш стария с бутона редактирай, особено когато е минало толкова малко време, като 1-2-3 минути. Всъщност в Правила на форума, можете да се запознаете с нещата, които можете или не можете да правите във форума. Ето цитат от това, което се опитвам да ви обясня:
"РЕДАКТИРАНЕ И ИЗТРИВАНЕ НА ПОСТИНГИ

След направена публикация, всеки потребител, в ограничен период от време, може да редактира собствения си постинг.
До 300 секунди (5 минути) след публикацията може да бъде направена редакция, без това да се отразява по някакъв начин в постинга.
Общото време, в което потребителят може да редактира постинга си, е 24 часа, но след изтичане на първите 5 минути, направената редакция се отбелязва с надпис "Последна редакция: *дата и час* от Nickname".
След изтичане на 24 часовия период след публикуването на постинга потребителят няма право да го редактира."

Ако има нещо, което не ви е ясно, винаги съм насреща за да изясним или поговорим.
Успех и пълно оправяне на дечицата ви.

Общи условия

Активация на акаунт