Домашна храна или детска кухня?

  • 17 881
  • 508
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 064
Домашната, разбира се, е по-добра.
Аз взимах от кухня за няколко месеца, обаче, и не беше лоша.
Но детето в един момент взе да я отказва, и спрях.
Това беше от една година някъде, до година и 4-5 месеца.

# 46
  • Мнения: 2 131
Разбира се, че най-доброто е домашната кухня. Друг е въпросът в каква степен можеш да осигуриш разнообразие.
Алекс не съм го записвала на детска кухня. В нашия град е една и от наблюденията, които имам от други майки, май качеството не е особено добро. В големите градове, може би, се предполага, че има конкуренция и качеството е по-високо.

Аз лично давах известно време готови пюрета, след това аз приготвях.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 704
ПП А какъв е смисъла на темата?

Mirama да преброи мързеливите.  Grinning

# 48
  • Мнения: 582
И аз съм за домашното, нооооооооо децата предпочитат ДК. Голямата съм я захранвала стриктно и точно и кухня почна след година и половина, ама малката като не ще нищо да яде, а пък харесва супите от кухнята, й вземам, какво да правя  Confused Така че то не е само до това какво ние предпочитаме, а какво харесват децата  Confused

# 49
  • Мнения: 3 066
И аз съм за домашното, нооооооооо децата предпочитат ДК. Голямата съм я захранвала стриктно и точно и кухня почна след година и половина, ама малката като не ще нищо да яде, а пък харесва супите от кухнята, й вземам, какво да правя  Confused Така че то не е само до това какво ние предпочитаме, а какво харесват децата  Confused
A,ако харесват Зрънчовците,цигарките и кока-колата и тях ли да им даваме?Sad

# 50
  • Мнения: 2 011
Първото дете - 1 година беше на ДК. Харесваше й много и после много трудно премина към моите манджи. Просто свикна с вкуса на ДК.
Второто дете ще го храня с домашна храна, за да си улесня прехода, така или иначе готвя за нас и за малката.

# 51
  • София
  • Мнения: 377
Вземах храна от ДК, но тя беше страхотна и за миг не съм съжалявала, въпреки че постоянно си готвя в къщи. Просто мислех, че там храната е балансирана и приготвена точно както трябва. Второто обаче, сигурно ще си мине директно на домашна храна, защото няма да мога да ходя да взимам от същата кухня, за съжаление.  Sad

# 52
  • Мнения: 1 339
Детска кухня  Peace Разнообразно и вкусно е поне в тази, в която е записан сина ми. Не мога да готвя ежедневно за него първо, второ и трето, просто не става Simple Smile За мен това е чудесно решение, като качество - продуктите идват от пазара, така че все тая и аз от там ги купувам. Иначе домашно приготвена му е супичката за вечеря Wink
Дребната е още далече от обща храна, но пак не й готвя - хапва готови пюренца.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 735
До една годинка предимно на пюрета.Сега като ги опитвам същите на Хип /вземам за събота и неделя понякога/ ми се струват отвратителни и някак с доста химическа миризма CloseСлед като навърши една годинка използвам детска кухня и частна,и държавната.Готвят разнообразно и вкусно.Примерно ние не ядем почти телешко,а агнешко съвсем.Твърдението,че тези,които вземат храна ги мързи да готвят не е вярно. NaughtyГотвя почти всеки ден,но определено храната от кухнята по и харесва.По-рядко яде домашната,като изключим сутрин закуските.

# 54
  • Мнения: 22 473
На въпроса защо е темата - интересно ми беше, написала съм го.
Най-вече това, че не на всеки кухнята е под носа им и могат да стигнат до там за 3мин, а примерно ще им отнеме 10-15мин, като сложиш и обличането на детето още поне 5мин и можеш да го докараш и до 30мин.
Е, за това време със сигурност можеш да сготвиш едно ядене.
Отделно ми е чудно (при положение, че един куп познати взимат детска кухня и разказват какво се предлага) къде е това разнообразие в кухнята??? Не виждам как всеки ден от месеца, или за 20дни те ще предлагат нещо различно. Или семействата ядат едно и също всеки ден???

# 55
  • Мнения: 1 763
На мен кухнята ми беше на 20-30 минути, но предпочитам да се разхождаме с детето, вместо да готвя. Харесахме си и един парк до кухнята и въпреки че сега не вземам, пак ходим почти всеки ден дотам. А за разнообразието- всеки ден от седмицата беше различно, като някои дни и от следващата седмица не бяха като предишната.

# 56
  • Мнения: 5 940
Разнообразието за мен /много малко съм взимала от кухня и то частна, носиха вкъщи/ , е преди всичко във видовете месо - заешко, телешко, агнешко, защото у нас се храним предимно с пилешко, свинско и много риба, просто друго не харесваме. А синът ми си яде всякакво месо. Ясно е, че всичко това би могло да бъде сготвено и у дома и се стараем, но понякога хранителните навици си оказват роля върху създаването на такива и при детето.

# 57
  • Мнения: 2 478

Отделно ми е чудно (при положение, че един куп познати взимат детска кухня и разказват какво се предлага) къде е това разнообразие в кухнята???

Пуйка, пиле, заек, телешко, свинско, риба. Не знам за теб, но аз не готвя всичко това за една седмица.
Имаше период от 6-9 месеца, когато съм вземала ДК, която беше много, много вкусна. Синът ми я харесваше и я хапваше с апетит.

# 58
  • Мнения: 286
Разбира се, че домашна храна за детето, особено! От около година дори самите ние спряхме да ядем навън, а преди го правехме редовно. Причината е, че не знаем какво слагат в манджите, с какви продукти ги правят. Като пазаруваме, до максимална степен подбираме продуктите. От миналата година даже си и отглеждаме някои зеленчуци сами.

# 59
  • Мнения: 9 990
На въпроса защо е темата - интересно ми беше, написала съм го.
Най-вече това, че не на всеки кухнята е под носа им и могат да стигнат до там за 3мин, а примерно ще им отнеме 10-15мин, като сложиш и обличането на детето още поне 5мин и можеш да го докараш и до 30мин.
Е, за това време със сигурност можеш да сготвиш едно ядене.
Отделно ми е чудно (при положение, че един куп познати взимат детска кухня и разказват какво се предлага) къде е това разнообразие в кухнята??? Не виждам как всеки ден от месеца, или за 20дни те ще предлагат нещо различно. Или семействата ядат едно и също всеки ден???


Разбира се, всеки си преценява.Ето как е било при нас:
детето така или иначе по Мои разбирания дори на по-лошо време трябва да е навън.Като излезне към 11.30, минава се през кухнята като за разходка, ако трябва и през пазар или нещо друго.Сумарно се събира около час на лошо време навън.На хубаво/или лятно време/, така или иначе е навън детето, минава се с количката от там-товари се манджата-може и навън да се хапне и да се седи още, може и вкъщи-според преценка на възрастния.Малката ми дъщеря беше с детегледачка и съчетаваха всичко иделано.Аз самата така съм процедирала с голямата ми дъщеря-излизаме за игра и пътьом си взимаме и манджата. Grinning
За разнообразието-да, когато готвя не готвя всеки ден различно.Случва се да направя мусака три пъти един след друг, за по-лесно и бързо.Нямам и по час време за готвене много често.Аз готвя за 30 минути вечер и то аламинути-не сготвена храна.30 минути ще ми стигнат-ако имам заготовки някакви, или замразена-да я размразя и сервирам.30 минути за 4-членно семейство са ми крайно недостатъчни.Една салата да нарежа набързо ми е поне 15 минути от тези 30.Може би аз съм туткава, не знам. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт