Какво беше менюто Ви за днес за бебета и деца над 1 година? 2

  • 38 280
  • 746
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 066
Привет момичета и в новата тема! Hug
 Темата е не само отчетна за деня, но и дискусионна за обменяне на опит и рецепти за децата.

Последна редакция: пт, 12 фев 2010, 17:59 от tanyatais

# 1
  • Мнения: 682
Темата е страхотна!  bouquet
Нашето меню за днес е:
Макарони с масло и сирене
Свински джолан с моркови и картофи
Кисело мляко с банан и авокадо, портокал
Кафяв ориз със спанак

# 2
  • София
  • Мнения: 2 059
Категорично не вярвам, че в детската кухня ползват пресни меса и мляно месо, а не кайма със всевъзможни "адитиви", както им казват. Вкъщи месо вземам за деня, каймата я правят пред мен и от избрани от мен меса, пилешкото е охладено Росо или Дюк (на вкус също ми харесват, не се водя само по рекламата). Плодовете и зеленчуците са домашни - докато ги има, после се опитвам да подбирам.
В чудо съм как ще подхождам един ден когато тръгне на градина или ясла, но за сега ще се опитам да го опазя колкото се може по-дълго от боклучивата храна.

За днес ще се пробваме за първи път с нахут. Ние с баща му ще хапнем хумус, на малчо - някаква яхнийка ще спретна със вече сварения нахут.

# 3
  • Мнения: 3 066
Така е Ариана!Хумуса е страхотнен дип за нарязана на пръчици чушка,краставица,морков,пита!
А за градината и училището смятам да й правя обед от къщи!

# 4
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Закуска - чаена попарка.
Фреш от портокал и мандарини
Обяд - Супа тиквички, панирани пилешки филенца, десрта беше плодово кисело мляко.
Следобедна закуска - ягоди с кисело мляко.
Вечеря - Риба и филия с хайвер - каквото предпочете той самия.

# 5
  • Мнения: 782
Таня, мерси за темата   bouquet

Какво е хумус  Blush и как и с какво се готви?
Вчера купих червена ряпа. Освен салата, какво друго може да се направи с нея. Някъде бях чела, че една от репите - бяла, червена или черна се ползва като морков, но не си спомням коя  Confused

# 6
  • Мнения: 3 066
Таня, мерси за темата   bouquet

Какво е хумус  Blush и как и с какво се готви?
Вчера купих червена ряпа. Освен салата, какво друго може да се направи с нея. Някъде бях чела, че една от репите - бяла, червена или черна се ползва като морков, но не си спомням коя  Confused
Благодаря ,темата е готина,защото вие споделяте рецептите и вкусните си менюта!
Хумус:
Продукти:

200 гр сух нахут(консерва от сварен нахут също става)

80 гр сусамов тахан

150 мл зехтин екста върджин

сокът на половин лимон
чесън на вкус


Сол, черен пипер, лют червен пипер, кимион на вкус

Приготовление:Зърната нахут се накисват от предишната вечер(от консерва са готови). На другия ден се варят до омекване. Водата се изцежда и ядките се пасират в кухненския блендер. Добавя се сусамовият тахан, зехтина, лимоновият сок и подправкитe. Ако стане твърде гъсто, добавете малко вода. Хумусът е страхотен с арабски питки
Аз го сервирам с нарязани на ленти зеленчучци  които се топва т в хумуса и се хапват като предястие!

# 7
  • Мнения: 207
Привет момичета и в новата тема! Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=472370.0-това линк към  старата тема !
 Темата е не само отчетна за деня, но и дискусионна за обменяне на опит и рецепти за децата.
tanyatais , линкът отваря тази тема, не първата. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 179
Shada аз използвам ряпата като морков в манджичките-основно черната, но слагам и бяла и червена (последните са с по-високо съдържание на вода). Вкусът им е много хубав  bouquet

# 9
  • Мнения: 2 132
Така е Ариана!Хумуса е страхотнен дип за нарязана на пръчици чушка,краставица,морков,пита!
А за градината и училището смятам да й правя обед от къщи!
За градината в БГ не дават да се внася храна.

Shada хумус е пастет от нахут + сусамов тахан и подправки. Вече са ти дали рецепта. Може да го овкусиш както искаш. В Англия изяждахме огромни количества Simple Smile Там продават различни разновидности - с патладжан, с печени чушки, с карамелизирани лукчета и т.н. Simple Smile По принцип е арабско ядене.

# 10
  • Мнения: 185
Мерси за новата темичка   bouquet

# 11
  • Мнения: 3 066
Привет момичета:
Уитабикс с пр.мляко,банан
Супа с лапад,коприва  спанак и гъби ;филия ръжен хляб;киви
пилешки  шницели с гарнитура от броколи и краставица;кисело мляко с круша
АМ
Жени,мерси ,че ми напомни,бях забравила този факт за не носенето на храна отвън!Не знам как ще я караме с тези следобедни закускаи като тутманик и вафла Боровец!

Последна редакция: сб, 13 фев 2010, 12:49 от tanyatais

# 12
  • Мнения: 822
  bouquet

За анкетата отговорът ми е ДА, естествено  Mr. Green  Каквото го приготвям аз, никоя детска кухня не може да даде на детето ми (така или иначе им нямам вяра).

Днес:

закуска - овесени ядки + палачинка с черешово сладко
обед - заешка супа със зеленчуци
следобед - пшеничен грис; някакъв плод; ако иска и плодово мляко
вечер - кисело мляко с мед, бисквита и т.н. (това ни е редовната вечеря, че малко млечни яде) + каквото си хареса от нашата вечеря.

помежду храненията - сухар, плод, кашкавал, сиренце и т.н.

# 13
  • Мнения: 185
Банички със сирене и яйце и кашкавал, кисело мляко
Помело
Пиле фрикасе, хляб, краставица
Остатъка от закуската, кисело мляко и киви
Спанак с кафяв ориз, домат, може и някакъв плод още

И аз отговорих с ДА на анкетата  Simple Smile Но така или иначе тук кухня няма, така че нямам идея дали е добра храната. Все пак предпочитам да знам точно какво има в яденето и как е приготвено   chef

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
И ние сма си на дом приготвена храна.
 Закуска: пържени филийки с мед и сирене
Обед: Спаначена супа и яхния със картофи и пуешки дроб
 следобед: бисквитена торта с банани
Вечеря : телешко  с грах
Лелееееееее като гледам колко яде това дете то аз по толкова не мога да изям! #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт