ЯНУАРЧЕ малко се смее сладко-сладко - тема 2

  • 30 187
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 19
Здравейте! Не съм ви забравила, но от моя капризен младеж не ми остава време. Постоянно е на ръце, като го оставя реве и не само като е буден иска да се занимаваш само с него, като спра да му обръщам внимание пак писва. Не смея да го оставя, че имаме голяма пъпна херния и пъпа му е толкова изскочил, че не знам дали ще устиска операция след 3 годинки. Добре поне, че баща ми е при нас и когато мъжа ми го няма поне до WC-то да мога да отида и да хапна нещо като му го оставя. Като спи пак не мога да го оставя в момента в който не е вече в нечии ръце се буди и започва да реве. Голям гладник е чак се чудя дали кърмата ми  достатъчно хранителна, но упорствам. Даже сега пак го кърмя, за четвърти път от 18:00 часа насам. Понякога му давам АМ, защото след час и половина кърмене и пак да е гладен  ooooh! ....... а имам кърма.
За гукането гука от 20тия ден, а усмивките и те почнаха там някъде но много рядко, сега вече се усмихва по често.
Ще ме извините за телеграфния стил, гледам в едно изречение да изкажа много неща, че пак ми е в ръцете.
Тани кърми си бебето, другите да си пазят съветите, мненията и т.н за тях си
Стига толкова, че малкия пак недоволства

# 691
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 439
Сок?! Изобщо не съм помисляла за сокове на този етап. Тя още колики има, какво остава да затормозя стомахчето със сокове  Stop Най-най- рано ще започна захранването след 4 навършени месеца. Но като вариант смятам да е дори след шестия. Ще поживеем, ще видим. Но при всички случаи не и на ненавършени 2 месеца  Stop

# 692
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Добро утро!

Още един кофти ден навън!  Tired

Дано поне е неревлив и лекичък!   bouquet

didka055 - а дали захапва и суче добре? Т.е. - поема ли достатъчно кърма? Доколкото знам няма такова нещо като нехранителна кърма.

Момичета, давате ли сокове? Аз започнах с ябълка от вчера, няколко лъжички, много и хареса.
А защо?!  newsm78

# 693
  • Мнения: 961
Катинче, къде ходихте на ортопед?
Аз го водих в „Детско здраве“ и за УЗ ми взеха 15лв.

Сок на каката дадох след като навърши 1 година, не виждам основателна причина да процедирам по друг начин и сега!!!

И сега за протокола  Mr. Green За двайсетина  дни Бори е наддал 850гр и е дръпнал с 3см.  bowuu Та сега е 5000гр и 56см.

Хубав ден.   bouquet

# 694
  • Мнения: 0
Здравей те момичета чета но не пиша просто не ми остава време за мен .Може ли някой да ми каже дали е нормално да ака все още често т.е след всяко кърмене и е рядко кога трябва да разреди и да се сгасти консистенцията.Много са хубави всичките сладкишчета на снимките скоро ще кача и аз отивам да закусвам че чак сега ми се отдава.Много  Hugот нас за сега.Хубав ден Heart Eyes

# 695
  • София
  • Мнения: 1 345
Зузи,ще се сгъсти като почне да яде пържоли,мила... Laughing
Нормално е да ака след всяко ядене Peace

# 696
  • Мнения: 445
Здравейте и от нас!
Вчера писах, писах и то взе че се изтри. Вчера сложихме пентаксина и привечер Стефани вдигна температура, поду й се крачето и много рева. Звъняхме на педиатърката и тя каза да й правим компреси със спирт и вода 1:1 и два-три дни да й даваме панадол. Та спадна й след това крачето и спа от 20 до 3 часа през нощта. Това й е най-големия непрекъснат сън от както се е родила. Днес вече нямаме проблем пу-пу.
А да питам превенара ще слагате ли?
И нашето направление за ортопед включваше и ехографа.
Стефани се роди със много тъмно кафени очи и черна коса, но сега косичката й започна да изсветлява, а очичките са тъмно сиви. Само дано не й се изправи косичката, че се роди с една такава на фитилчета много сладка. Иначе вече се усмихва съвсем съзнателно, гука след събуждане и разпознава кой я държи.
Гледах албумчето, много са ни пораснали бебенцата.
Чао засега, че ме викат.

# 697
  • Мнения: 803
Здравейте Simple Smile

Слънчицето най-накрая се усмихна, но разходката ще ни се размине днес май. Дарина така сладко е заспала на спалнята (вече 3ч.30мин), че сърце не ми дава да я пипна. И без това по принцип през деня е малко по-нервна, та сега е същинско блаженство и за нас, и за нея. Таткото се шегува, че май ние ще се преместим в нейното креватче - легнала е напряко на спалнята и оградена от възглавници, да не би да се обърне. Същинска принцеса без грахово зърно  Blush

Исках да ви попитам къде да намеря клипчета с бебешка гимнастика. Че и аз не мога много да разбера обясненията в сайта. Ако има къде нагледно да видя как се правят нещата ще ми е много от полза. Снимки също ми вършат работа.
Предварително благодаря!   bouquet
Оставям ви засега, ще пробвам някак да се намърдам и аз на спалнята Wink

# 698
  • Мнения: 693
Катинче, къде ходихте на ортопед?
Аз го водих в „Детско здраве“ и за УЗ ми взеха 15лв.

В 20-та поликлиника при Филипов! Много внимателен, обеснява всичко, отговаря на всички въпроси, показа ми как да му правя гимнастика и изобщо съм много доволна. Взема бебетата първо (преди бабетата) дори и без час да се отиде Mr. Green

# 699
  • София
  • Мнения: 2 245
Копнежче, ето малко гинмастика със снимки:

http://www.letsgym.com/2007/03/05/bebe-1-6/

а това са 2 клипчета с грижи за бебето. Във втората част е гимнастиката:

http://www.vbox7.com/play:28eecdd0
http://www.vbox7.com/play:7fb387c1

Да похваля моето гардже  Grinning. Днес се преобърна сам от корем по гръб.  Heart Eyes

# 700
  • Мнения: 3 453
Редче,
много благодаря! Много полезна информация! Heart Eyes
Браво на "гарджето"! С това темпо, скоро време в чудо ще се видиш... Laughing Hug

# 701
  • Шумен
  • Мнения: 41
Сок?! Изобщо не съм помисляла за сокове на този етап. Тя още колики има, какво остава да затормозя стомахчето със сокове  Stop Най-най- рано ще започна захранването след 4 навършени месеца. Но като вариант смятам да е дори след шестия. Ще поживеем, ще видим. Но при всички случаи не и на ненавършени 2 месеца  Stop
И аз така !

# 702
  • София
  • Мнения: 2 245
Хоупче, моля!  Hug Heart Eyes

Ще трябва да се съобразявам как и къде оставям Филип съвсем скоро...   Grinning

# 703
  • Мнения: 803
Ред-че, благодаря!  Hug
Как мина вчера сс биенето на ваксината?

Хоуп, чак сега видях снимките на Ема Heart Eyes Страхотни са, а малката е прелест!

# 704
  • София
  • Мнения: 2 245
Ред-че, благодаря!  Hug
Как мина вчера сс биенето на ваксината?

Хоуп, чак сега видях снимките на Ема Heart Eyes Страхотни са, а малката е прелест!

КопнежчеHug  добре мина. Малко рева в кабинета. После вкъщи беше доста кисел и му дадох Панадол. Успокои се веднага, явно го е боляло, защото температура нямаше. Днес е много добре, а мястото на ваксинацията е спокойно.

Иначе е праснал с 1230 гр. и 6 см.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт