Кредит

  • 1 517
  • 8
  •   1
Отговори
  • Varna
  • Мнения: 264
Бих искала да попитам може ли безработен да изтегли ипотечен кредит?
Възможно ли е да ипотекирам недвижимо имущество,за да получа част от стойността му в размер до 5000 лв при положение че в момента се водя като безработна?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 012
Не, защото бянката не е заложна къща или брокер на недвижими имоти. Ипотеката е само за краен случай, преди одобрение трябва да докажеш че ще можеш да изплащаш кредита!

# 2
  • София
  • Мнения: 7 997
Упражнението няма икономически смисъл, защото парите, които ще отидат за одобрение, такси и таксички на банката, нотариални такси, вписваници и удостоверения, на фона на тази сума, ще са много.
Да не говорим, че повечето кредитори не се натискат да придобиват имоти, а печелят от лихви. Тоест трябва да покажеш по някакъв начин, че отнякъде имаш доходи.

# 3
  • Varna
  • Мнения: 264
Имам приятелка която ипотекира апартамент,за да закупи друг при условие че е безработна.Просто питах дали някой е имал такъв случай Grinning

# 4
  • Мнения: 589
Би могло, ако представиш, да речем, бизнесплан.Но, общо взето, правилото е, че трябва да докажеш, че ще можеш да обслужваш кредита.Въобще, банките са институции, които дават пари само ако успееш да докажеш, че нямаш нужда от тях Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 1 603
Имам приятелка която ипотекира апартамент,за да закупи друг при условие че е безработна.

Все ми се струва, че за да получи човек ипотечен кредит, независимо дали ипотеката е законова или договорна, трябва да покаже доход от трудова дейност  Thinking.
Или приятелката ти е уцелила някоя особено щедра банка, във времето, когато даваха кредити на килограм, или има нещо, което не е споделила с теб - второто е по-вероятно.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 997
Имам приятелка която ипотекира апартамент,за да закупи друг при условие че е безработна.Просто питах дали някой е имал такъв случай Grinning

Вероятно тя е показала по някакъв начин, че генерира приходи отнякъде - наеми, поръчител/съпруг с прилични доходи или нещо подобно. Сигурно е било във времето на голямата кредитна експанзия и не на последно място - по всяка вероятност са я накарали да ипотекира и двете жилища. По този начин банката е получила 2 обезпечения срещу сумата за закупуване на едно.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 340
В момента не ми е известна банка, която дава кредити без доказан доход, пък било то и срещу ипотека. Това можеше да стане до 2008 г. Най-вероятно твоята позната е имала съдлъжник и/или поръчител.

# 8
  • Varna
  • Мнения: 264
Благодаря на всички:)

Общи условия

Активация на акаунт