Гълъбогон?

  • 10 373
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 999
Много са ми омразни тези птици. В дома, в който съм родена, беше цяла напаст - живеехме на последен етаж, а те си бяха направили цял град, разкъртвайки дъски от стрехата. Изпитвам ужас от това пиле, гадно ми е, а най-вече е адски мръсно.
От четири години сме в нов апартамент. Като го купихме, нямаше никакви гълъбарници наоколо. Обаче от 2-3 месеца се научиха да кацат на перваза на прозореца в хола. Освен, че гледат нахално и шпионират /нямаме пердета/, ами и акат! Ама голямо акане пада. Имам чувството, че ми правят напук.
Не искам да ги тровя, обаче дали няма нещо, с което да напръскам, та да се отучат да кацат на моя прозорец?
Мислех си да сложа плашило, ама вечер, ако духа вятър особено, сигурно и аз ще се плаша от него.
Ей такава драма ме е замъчила напоследък.

# 1
  • София
  • Мнения: 177
Трябва ви нещо такова. Виждала съм в чужбина, не знам тук дали се предлага някъде, но в краен случай може и нещо самоделно да си измислите - просто нещо бодливо, което да им пречи да кацат.

# 2
  • Мнения: 527
И аз имам същия проблем. Освен всичко изброено по-горе много ме дразнят като грачат и на всичкото отгоре сутрин започват в 6 часа! Ядат и цветята на балкона. И аз също имам чувството, че ми отмъщават (когато някой е кацнал на балкона и го изгоня, после идва и дриска на балкона, иначе там не го правят).
 Търсих информация и единственото, което намерих беше да окача дискове по прозорците та да им блести и да ги заслепява. За известно време имаше резултат, но имам чувството че свикнаха.

Разговарях и със специалисти и мнението е, че се плашат от крясъци на грабливи птици. Но-о-о подозирам, че и това не е много лесно. От време на време да ти крещи нещо, те и съседите ще започнат да се плашат.  Crazy (а май не е лошо)

# 3
  • Мнения: 4 916
Трябва ви котка!
Решава всички проблеми с врабчета, гълъби и подобни.

# 4
  • Мнения: 85
Явно гълъбите усещат, че не ги харесваш и нарочно те дразнят.  Laughing

Аз проблеми с тези животинки нямам, даже си мислех, че вече са изчезващ вид.

Много са ми омразни тези птици. В дома, в който съм родена, беше цяла напаст - живеехме на последен етаж, а те си бяха направили цял град, разкъртвайки дъски от стрехата. Изпитвам ужас от това пиле, гадно ми е, а най-вече е адски мръсно.
От четири години сме в нов апартамент. Като го купихме, нямаше никакви гълъбарници наоколо. Обаче от 2-3 месеца се научиха да кацат на перваза на прозореца в хола. Освен, че гледат нахално и шпионират /нямаме пердета/, ами и акат! Ама голямо акане пада. Имам чувството, че ми правят напук.
Не искам да ги тровя, обаче дали няма нещо, с което да напръскам, та да се отучат да кацат на моя прозорец?
Мислех си да сложа плашило, ама вечер, ако духа вятър особено, сигурно и аз ще се плаша от него.
Ей такава драма ме е замъчила напоследък.

# 5
  • Мнения: 527
Трябва ви котка!
Решава всички проблеми с врабчета, гълъби и подобни.

В нашия случай трябва да ходи и по покрива! Party

# 6
  • Мнения: 8 999
Трябва ви нещо такова. Виждала съм в чужбина, не знам тук дали се предлага някъде, но в краен случай може и нещо самоделно да си измислите - просто нещо бодливо, което да им пречи да кацат.

Eййй, това много зловещо, бе! Нещо по-хуманно ми трябва. Миризмица някаква, която да ги държи надалеч, или някакво дискретно плашилце.

# 7
  • Мнения: 4 187
Трябва ви котка!
Решава всички проблеми с врабчета, гълъби и подобни.


 Grinning Така е !

Котката прогони всички птички, които идваха на балкона ми !

# 8
  • Мнения: 527
Само да вметна, че изядоха маджуна от новите прозорзи!  Crazy До където са стигали,  де!  ooooh!

# 9
  • Мнения: 8 999
Само да вметна, че изядоха маджуна от новите прозорзи!  Crazy До където са стигали,  де!  ooooh!
И те като хората - освирепели са в тая криза!
Ама, ако взема котка, то после трябва и за нея да взема мерки - ще се получи като в оня хубав анимационен филм "Умно село".

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Уф,голяма напаст са....на последен етаж сме и няма отърване от тях,затворихме дупките на покрива,сложихме мрежа да не идват от съседните входове,но пак кацат отгоре и правят поразии на первазите,а забелязах,че са почнали да кълват изолацията ни...Няколко пъти ми се случва и гълъб да се удря по време на полет в прозореца,ако е отворен направо би си нахълтал вътре...В предишния ми дом беше влезнал през леко открехнат прозорец с перде,изкара ми акъла като почна и вътре да се бута от стена,в стена и от страх да цвъка навсякъде....

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Трябва ви нещо такова. Виждала съм в чужбина, не знам тук дали се предлага някъде, но в краен случай може и нещо самоделно да си измислите - просто нещо бодливо, което да им пречи да кацат.

Eййй, това много зловещо, бе! Нещо по-хуманно ми трябва. Миризмица някаква, която да ги държи надалеч, или някакво дискретно плашилце.
Само изглежда зловещо. Simple Smile Офис- сградата, в която работя е опасана с такива бодливи телове. За 1 год. не съм видяла нито едно птиче, набучено на тях. Явно не са толкова глупави и като усетят, че няма място за кацане, просто се изнасят. Simple Smile

# 12
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Разговарях и със специалисти и мнението е, че се плашат от крясъци на грабливи птици.
тц, не помага!
бяха ми качили звукове от сокол на мобилния, което предполагаше че мога да съм спокойна донякъде. нищо подобно, не се стряскат, явно и трябва да усещат присъствието. освен че са ми ужасно гнусни имам и фобия от тях, така че при мен положението е неспасяемо Sad

гледам някои хора са си наслагали дискове на връв по терасите, може и да помага.
аз знам, че това нещо ходи по старо и мръсно, затова гледам все да ми е почистен перваза  Embarassed
в мосю бриколаж гледах някакви апарати, които ги гонят, но са много големи освен че са и скъпи...

# 13
  • Мнения: 5 173
Трябва ви котка!
Решава всички проблеми с врабчета, гълъби и подобни.
Котка, определено!
Нашият Маргаритко редуцира бащиното ято.
Ако си заинтересована, пиши, тукмо ще го пратя на почивка. Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 117
За мен това са най-ужасните птици няма да ви казвам как се плаша като прелитат покрай мен. Много е трудно на околните, които не са ти близки да го обясниш ставаш за присмех. Искам отърва от това чувство и да си разхождам щерката без да ме е страх ако има някакъв начин да ги прогоним ще се радвам да споделите.

Общи условия

Активация на акаунт