Бременност и къпане в минерален басейн

  • 32 917
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 472
Лично аз не бих рискувала.Знаейки как поддържат басейните и колко на често им дсменят водата-не благодаря!Още повече пък и бременна Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 925
Моят гинеколог категорично ми забрани къпането в басейни, не само от хигиенна гледна точка, а и с оглед препаратите с които поддържат чистотата на басейните  Peace Обаче ми каза, че няма проблем да ходя на море и да се и да си плувам на воля - дори било полезно  Peace

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз ходих на градска баня и се къпах с ромките в горещия минерален басейн бременна в 4 ти месец ... беше супер ... пълно с бременни около мен Simple Smile

# 18
  • Мнения: X
Аз ходих на градска баня и се къпах с ромките в горещия минерален басейн бременна в 4 ти месец ... беше супер ... пълно с бременни около мен Simple Smile
Боже...  ooooh!

# 19
  • Мнения: 1 428
Аз ходих няколко пъти на басейн докато бях бременна.Нямала съм проблеми,но това не означава,че с всички е така.

# 20
  • Мнения: 9 472
Аз ходих на градска баня и се къпах с ромките в горещия минерален басейн бременна в 4 ти месец ... беше супер ... пълно с бременни около мен Simple Smile

Това някаква шега ли е?  Rolling Eyes
Дано да е Tired

# 21
  • Мнения: 2 521
Аз ходих на градска баня и се къпах с ромките в горещия минерален басейн бременна в 4 ти месец ... беше супер ... пълно с бременни около мен Simple Smile

Това някаква шега ли е?  Rolling Eyes
Дано да е Tired
Може и да не е шега,но е голям късмет Laughing
Веднъж ходихме с една приятелка на минерален басейн(небременни).След 10 дни ми се оплака,че оттогава е с разни течения и доста време посещава гинеколога.На мен ми се размина,но оттогава в басейн не съм влизала.

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз ходих на градска баня и се къпах с ромките в горещия минерален басейн бременна в 4 ти месец ... беше супер ... пълно с бременни около мен Simple Smile

Това някаква шега ли е?  Rolling Eyes
Дано да е Tired

Изобщо не е шега ...  нормални бременни жени, между другото със страхотно нежни кожи и красиви коси

# 23
  • Мнения: 616
Аз ходя на басейн. Мисля, че точно този не е минерален; водата е около 30-31 градуса.
Ако внимателно се избере басейна, защо не.
При предната си бременност не съм стъпила в басейн, а имах n-на брой инфекции; сега съм влизала вече в два, и до момента нямам никакъв проблем. От инфекции никога не сме застраховани; но има вече и басейни, които се подържат добре. Водата при бременност носи много ползи. 
Конкретно минерална вана ползвах в миналата бременност в Павел Баня, там температурата е под 37, и също не съм имала проблем  Peace

# 24
  • Мнения: 106
Плувах бременна в 3 месец 2 пъти в минерален басейн - не можах да издържа на изкушението. В 4 месец - в нормален басейн в хотел в чужбина много пъти ( имаше още две бременни чужденки освен мен, които се плацикаха) и след това на морето. Плуването е много полезно за бременни. Никакви инфекции или проблеми не съм имала. Напротив - една много лека бременност, а и бебчо си е екстра.  Laughing Просто трябва да се внимава с избора и мястото.

# 25
  • Мнения: 364
Аз също плувах по време на цялата си бременност. Карах лека такава и не съм имала проблеми с плуването нито в минералните басейни, нито в морето Peace

# 26
  • Мнения: 2 447
Аз лично не съм против.Къпала съм се в началото - не съм имала проблеми.

# 27
  • Мнения: 266
Ходила съм няколко пъти на минерален басейн докато бях бременна и почти до последния месец на плаж, не виждам нищо смущаващо, има далеч по-нехигиенични места, където може да попаднете. За бременни е чудесна водната гимнастика и плуването, както и разходките по брега на морето . Бях в 6 мес, когато ходихме на Шипково, как можех да пропусна да се топна в минерален басейн, Т беше около 30 градуса, което не е опасно, а състава на водата е от значение когато я пиеш. Мен повече ме притесняваха хлорните изпарения и по принцип не обичам басейните заради миризмата на хлор, която ме дразни. А това за гъбичките повечето бременни и без да ходят на басейн се сдобиват с гъбички заради хормоналните промени, но бебето е много добре изолирано от влагалището  и заразяване е възможно само ако в момента на раждане имаш гъбички. Естествено не във всеки басейн бих влязла, въпрос на лична преценка.

# 28
  • Мнения: 801
Първата бременост изкарах в басейна (понякога цял ден и минимум 2 пъти седмично) до деня преди раждането. С втората до 6 месец и бих продължила до края, но трябваше да лежа.
От 34 години ходя редовно на плуване, гъбички не съм хващала, нито познавам някого, който да е хващал. Останалото са митове и предположения. Има само едно правило, гъбички се хващат около басейна, а не в него.
Ходили сме на термален басейн, в джакузито беше 36 градуса. Дори и на сауна ходех.

# 29
  • Мнения: 9 494
Ходила съм няколко пъти на минерален басейн докато бях бременна и почти до последния месец на плаж, не виждам нищо смущаващо, има далеч по-нехигиенични места, където може да попаднете. За бременни е чудесна водната гимнастика и плуването, както и разходките по брега на морето . Бях в 6 мес, когато ходихме на Шипково, как можех да пропусна да се топна в минерален басейн, Т беше около 30 градуса, което не е опасно, а състава на водата е от значение когато я пиеш. Мен повече ме притесняваха хлорните изпарения и по принцип не обичам басейните заради миризмата на хлор, която ме дразни. А това за гъбичките повечето бременни и без да ходят на басейн се сдобиват с гъбички заради хормоналните промени, но бебето е много добре изолирано от влагалището  и заразяване е възможно само ако в момента на раждане имаш гъбички. Естествено не във всеки басейн бих влязла, въпрос на лична преценка.

Явно не сте наясно, че най-големия орган е именно-кожата, а през нея преминава всичко..така, че не е нужно да пиеш нещо, за да ти влезе в организма Wink
Причинителят на гъбична инфекция са бактериите, ако тях ги няма, независимо от хормоналния ви дисбаланс или др условия-просто няма какво да се развие...
Също не сте и права, че бебето е изолирано...до някъде-да, но именно една подобна инфекция атакува околоплодния мехур-което носи огромен риск от спонтанен аборт Confused
Така че, по-добре басейните да се избягват-има кога да наваксате Peace

Общи условия

Активация на акаунт