Бременност и къпане в минерален басейн

  • 32 859
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 149
Моят гинеколог категорично ми забрани къпането в басейни, не само от хигиенна гледна точка, а и с оглед препаратите с които поддържат чистотата на басейните  Peace Обаче ми каза, че няма проблем да ходя на море и да се и да си плувам на воля - дори било полезно  Peace
И моята лекарка ми каза същото Wink

# 31
  • Мнения: 336
И аз избягвах да се къпя в басейни, най-вече заради хигиената.

# 32
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260
И мен точно от това ме е страх а така ми се плува  Sad

# 33
  • Мнения: 14
Момичета, дайте съвет.

Има  ли опасност къпането в басейн с минерална вода при бременност.
Ще ходим до Чифлик за няколко дена, там басейните с минерална вода, която разхлаждат /не е много гореща, само приятно топла/. В 20 г. с. съм.

Някой къпал ли се е в такъв басейн по време на бременността.

Благодаря ви.

# 34
  • Мнения: 134
попитай на място като отидете,ние на морето за различните билки в джакузито питахме на място.

# 35
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
в басейн не съм се къпала, но в морето се къпах .
Бях в края на 4месец

слава богу нищо нямаше, но си ме беше много страх

веднага щом излезех от морето и задължително душ

# 36
  • Мнения: 3 993
Според мен няма пряка опасност от гледна точка на бременността, но аз принципно избягвам басейните каквито и да са. Защото мнозинството хора, които ги ползват, са с ниска култура и ги ползват като места за уриниране.  Mr. Green
Наскоро се върнах от почивка на морето, където влизах и в басейн (заради детето) и се прибрах в София с конюнктивит. Очният лекар ми каза, че най-вероятно е от басейна, като възможна причина изтъкна и прекалено много хлор в басейна (препоръча очила). Освен това ми напомни, че най-често срещаното усложнение за жените от ползването на басейн е да се сдобият с хламидии.  Mr. Green

Нямам за цел да те плаша, но да си прецениш евентуалните рискове.  Peace

# 37
  • Мнения: 1 677
Аз по време на брвмвнност избягвах басейните.

# 38
  • Мнения: 397
В началото на бременността ми бяхме на Хисаря. Консултирахме се с лекарка и тя препоръча да не правя процедури, но си взимах душ с минерална вода всеки ден. В басейни не съм влизала  Mr. Green.

# 39
  • Мнения: 826
Според мен, няма от какво да се притесняваш, стига да са спазени хигиенните изисквания.
Аз бая се покиснах в минерален басейн по време на бременността и не съм забелязала вреди, а само ползите от това. Поне за малко се чувствах по-лека (във водата). Mr. Green

# 40
  • Мнения: 1 298
Миналият месец се къпах в минерален басейн. Бях в 22 г.с.
В единият доста умерено, защото беше прекалено топъл.

Сега се къпя в морето. Много добре се разхлаждам в него.

# 41
  • Мнения: 801
С първата бременност бях почти през ден в басейна, до 18-я час преди раждането. С второто имах рискова бременост и не можех да ходя често, но не се и отказах.
Моя гинеколог беше категорично за плуването, дори в басейна работи в четвъртък само за бременни и бебета (уж).
Плуването (не кисненето) в басейн е полезно за теб, а още повече за бебето. Аз плувах до 5 км, последния ден само 2км Mr. Green.
Тренирала съм плуване години, никога болест не съм хващала, нито пък познавам някой, който да е прихванал нещо друго освен възпаление на ухото. Децата ми са от 3 месечни всяка седмица в басейна, също проблеми нямаме. Важно е след излизане от водата да се изкъпеш, да се подсушиш добре и сложиш сухо бельо/бански.

Общи условия

Активация на акаунт