Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 10-та тема

  • 98 158
  • 740
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 11 607
PURE ELIXIR, покрай красивите ти питки се сетих и за моите с тесто от грис, и спретнах една корона от хлебчета. Съжалявам, че не мога да покажа колко пухкаво и мекичко е тестото.

Вместо да ми се хвалиш, Другарко Лабрекс, би ли пуснала рецептата,че от рекламата ти на тази ти питка днес цял ден издирвам рецепта с грис.

п.п. Кекса ти стана много хубав, не се задържа за другия ден.....

Мариета, и хлебчето, и козунака са ти един път! Peace

О...Пина яде тестяно......Поздравления и на теб!

Любопитко, хубава питка виждам - браво и на теб!!!!

# 601
  • Мнения: 11 747
Извинете ме за спама, но забележете, че всички получават поздраваления за това, което ПРАВЯТ, а само аз за това, което ЯМ!  Crossing Arms   Маме,  Laughing Laughing

# 602
  • Мнения: 622
Извинете ме за спама, но забележете, че всички получават поздраваления за това, което ПРАВЯТ, а само аз за това, което ЯМ!  Crossing Arms   Маме,  Laughing Laughing

И аз се извинявам за спама, ама ми стана ужасно смешно.  Joy Joy Joy hahaha

# 603
  • Мнения: 22 867
Вместо да ми се хвалиш, Другарко Лабрекс, би ли пуснала рецептата,че от рекламата ти на тази ти питка днес цял ден издирвам рецепта с грис.

п.п. Кекса ти стана много хубав, не се задържа за другия ден.....


Маме, веднагически, като чуя "другарка" и ставам много изпълнителна.  Grinning Ето я темата с рецептата и снимките отпреди сто години, а иначе е на първа страница от темичката ми в Любими. Навремето много често правех нещо като солени кифлички от това тесто, че съм слагала вътре и манджа (не рядка), дето и се назлъндисват, да видиш как лапаха и питаха за още моите мъжлета. Joy Радвам се, че кексчето е станало!  bouquet

# 604
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Оплаках се в другата тема че не ми стават козунаците, та днес си направих удоволстието поне питка да омеся Mr. Green
Венеца от кифлички на Селма, ужасно вкусно нещо Peace   bouquet



# 605
  • Мнения: 767
Здравейте! До сега само ви четях с възхита и си знам, че не ми е мястото при майсторите, но искам да благодаря на Лабрекс за рецептата, която сподели последно с Мама Цоци - не можах да се въздържа Embarassed smile3525 Станаха страхотни кифлички на вкус, само дето ги оформих с левия крак на три коняка. Blush И един скромен опит за розичка... newsm03

# 606
  • Мнения: 22 867
........и си знам, че не ми е мястото при майсторите

petu6ka63, това пък как го измисли, според мен всички се учим от всички, един прави едно нещо по-добре, друг - друго, важното е, че си споделяме и нещата се получават! Радвам се, че ти е харесало тестото, наистина е много вкусно и не съхне. Кифличките малко като руски пирожки са ти се получили, но все пак формата не е на първо място, следващия път ще си ги оформиш по друг начин. Розичката добре изглежда!  bouquet

# 607
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 588
Едни кифлички със сирене и сусам от мен.

# 608
  • Мнения: 243
Да си покажа и моите питчици от вчера - тестото е за хляб - с вода, мая и брашно, но много ми хареса начина на сплитане на питчиците /някой по-напред в темата го беше показал/.
 А днес реших да направя тестото с грис /Лабрекс, май ти го беше дала newsm78/, защото го хвалихте, че е меко и не съхне. Много съм доволна от него. Ще изчакам до утре, да видя дали се рони и ако не, това става тестото ми за правене на хляб в хлебопекарна. Този е изпечен във фурната, защото нямах време да го чакам в машината, но определено е доста по-различен от другия, който е само с брашно. Мерси за рецептата, много съм доволна  bouquet

  

    

# 609
  • Мнения: 22 867
Porsha , питчиците ти са толкова красивички, разкошни са!  bouquet  И хлебчето изглежда чудесно, дано ти хареса. У нас кифлички/пирожки са оставали до 3-ия ден, не са ми били сухи и да се ронят, а питките бързо свършват. Тъкмо ще кажеш как е с хлебчето. Hug

# 610
  • Мнения: 243
Утре ще докладвам, че бяха големи перипетии тази вечер. Прибрах се по-късно от работа и закъснях с вечерята, съпружеството - в командировка, децата - гладни, а у нас няма хляб.... Rolling Eyes Хем замесвам хляба, хем пазя вафлите, защото непрекъснато ги щурмуват и накрая го нарязах ВРЯЛ.  Shocked

# 611
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 609
Днес само аз ли съм месила??? newsm78
От мен отново великолепният тутманик на Labrex   bouquet



Трябваше да остане и за закуска но ... уви ...

# 612
  • Мнения: 22 867
dannyny , страшно вкусно Heart Eyes изглежда на снимките, ама щом е свършил, значи не само е изглеждал, ами е бил вкусен. Радвам се, че ви е харесал, ама и ти си го направила разкошен!  bouquet  chef

# 613
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 609
Labrex, разделих го на 6 топки и три по три осуквах, за да бъдат по тънки рулцата и като навивка повече да се засуче - по-лесно се къса така, и по-бързо свършва  Laughing

# 614
  • Мнения: 22 867
Labrex, разделих го на 6 топки и три по три осуквах, за да бъдат по тънки рулцата и като навивка повече да се засуче - по-лесно се къса така, и по-бързо свършва  Laughing

Чудесен е станал, няма да казвам колко се зверих на последната снимка, дето е от близо..... Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Grinning

Общи условия

Активация на акаунт