Да разгледаме "Майчин дом"

  • 3 614
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Шани, радвам се, че пак сме на едно мнение! Wink Peace

# 61
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Аз лежах в Майчин дом месец + дните до изписването ни с Дани.Първо бях в патология и след това на 7 ет.Вярно е ,че условията не са кой знае какви,но мисля,че най адекватна помощ в каквито и да било моменти от бременноста и следродилния период на жената, никой не е в състояние да предложи в друга болница.А това е най важното .В избора на болница е редно да се ръководим от това ,а не каде е по комфортно за нас самите.За съжаление това е положението в държавните заведения.  Жалко за условията в които работят,даряват и спасяват вселидневно човешки живот всички доктори от Майчин дом.

Аз също бях на 7 етаж и отношението беше коренно противоположно - по-лошо и безхаберно никой не се отнасял с мен през целия ми живот /а съм се разправяла с доста данъчни инспектори, за които се носят подобни истории/. Ревала съм по телефона на мъжа ми, че не искат да ме погледнат, че ги моля за пробно кърмене или помощ при изцеждане - никой, въобще не ме погледнаха за 5 дни, изписаха ме с голяма рана въпреки, че 3 дни преди това ги молех да ме погледнат на магарето, че така ме опъваха шевовете - нищо, затова колкото и хора да кажат, че там са ги обслужили добре, за мен винаги ще си остане болницата с най-нелюбезния персонал.  Но мисля, че това, което обсъждахме, беше материалната база.

# 62
  • Мнения: 2 952
   Няма какво да  се  засягате и да защитавате болниците , специалистите в тах ....системата и т.н. Най-важното е как се чустват  родилките , "Клиента е най-важен" , претенции и изисквания  имайте, не  бъдете  скромни.Така се започва.Един ден ще  стане по-добре, но не и ако си  викате ...ами....бива , бива  де ...то пък по-добре от без  хич.....
   Такава е истината, трудно , но ще стане като започнем да изискваме повече. Peace

# 63
  • Мнения: 4 629
Не ми се отваря линка със снимките, но раждах там и знам за какво става въпрос. Мизерията беше голяма, но пък всичко с бебето и с мен беше наред. Благодарна съм, че сме здрави и даже се гордея, че съм издържала в тези "болнични" условия 10 дни

# 64
  • Мнения: 528
Добре,че не избрах да раждам там Sick

В Св.София от такъв ужас и помен нямаше...
Вярно е Hug
ТАм ми взеха за кръвна група и не ми хареса нещо хигиената на първия етаж.А и не само хигиената-Имах чувство като гледах лекарите че ми приличат на касапи.

# 65
  • Мнения: 781
Когато моят гинеколог, на когото изключително се доверявам, ме посъветва да раждам в МД каза: " Не отиваш на хотел!"...и беше изключително прав  Laughing Е че е мизерно - така е, но родих декември - в най-големите студове, а в никакъв случай не беше студено Shocked, напротив - отваряхме прозорците непрекъснато!!! Wink

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 288
Това е едно лошо управлявано заведение.
Аз и двата пъти съм раждала там. И съм си плащала уж за по-добро отношение. Там персонала си докарва добри пари и не го е грижа за болницата - значи от тази болница може да се изкарват пари и те да се инвестират в обновяването и, но някой да знае как. И да иска да направи нещо ...

При второто раждане - лежах за задържане през октомври. Получих допълнителни контракции от студа в стаята /крайна стая на 7-ми етаж/ - добре, че ми донесоха печка. Мислех, че ще пак пометна. Ама кой го е грижа..

# 67
  • Мнения: 3 663
Тери и на мен да ми дават пари на ръка и през ум няма  да ми мине да ги инвестирам в болницата
болницата е държавна и си има бюджет, другите приходи са основно от дарения
ако някой иска да дава пари за болницата отива и ги дарява, а не ги дава в пликче на ръка
повечето от персонала наистина изкарва добри пари, съгласна съм
а сега съвсем сериозно питам - наистина ли си получила контракции от студ ? в смисъл сигурна ли си, че  е от това ? аз за пръв път чувам такова нещо... те зимните мами (пък и аз в това число) трябва да са непрекъснато с контракции.. не се шегувам, наистина искам да знам
иначе на мен не ми е било студено там, даже прозореца стоеше все отворен, беше доста топло. но и не съм била в крайна стая де

# 68
  • софия
  • Мнения: 4 987
kakvo puk tolkova ste se shashnali,snimkite sa nishto osobenno.Azkato vi prochetoh komentarite i si vikam koi znae  kolko shokirashti snimki sa ,puk to...nishot osobenno
edva li i vashta dograma vkushti ne e icapal prozorcite dokato sa boiadisvali  i ,tn, puk i da vi kaja chestno i dvete mi deca sum gi rajdala tam i nishto losho ne sum vidiala,tova che e vehto ne mi prechesdhe zashtoto puk mi beshe chisto i se grijeha dobre za men.....moje bi prosto i az da sum imala kusmet razbira se no nito sum si plashtala nito sum se ogovariala s niakoi,prosto si beshe ekiput koito e na smiana i vsichko beshe mnogo dobre ot priemaneto do izpisvaneto

# 69
  • Мнения: 46 535
kakvo puk tolkova ste se shashnali,snimkite sa nishto osobenno......

В интерес на истината стаите изглеждат доста по-добре, снимали са където наистина има порутено, но аз чак такива неща не видях там. Обаче под леглото имах хранителни отпадъци, които бяха от преди мен, и след мен си останаха  ooooh!

# 70
  • Мнения: 637
" Не отиваш на хотел!"...

Мизерията е толкова дълбоко в душите ни, в родовата ни памет, та чак я приемаме като нещо нормално. А не е нормално да раждаш в мизерия!

# 71
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
" Не отиваш на хотел!"...

Мизерията е толкова дълбоко в душите ни, в родовата ни памет, та чак я приемаме като нещо нормално. А не е нормално да раждаш в мизерия!

Мели, не мога да не се съглася с написаното от теб, но не мога и да не кажа: по-добре да оцелееш(те) в мизерията, отколкото да умреш в палат  Crazy
Кусури не си рекъл, не си вързал на всяко мед. заведение в страната ни.
Поздрав на Вас и на колегите Ви  Peace

# 72
  • Мнения: 2 755
....Това е едно лошо управлявано заведение.
Аз и двата пъти съм раждала там. И съм си плащала уж за по-добро отношение. Там персонала си докарва добри пари и не го е грижа за болницата - значи от тази болница може да се изкарват пари и те да се инвестират в обновяването и, но някой да знае как. И да иска да направи нещо ...
Точно, кратко и много вярно. Това е проблема. Браво terry. Не се ли въведе в болницата ред, дисциплина, отчетност на парите и въобще един добър мениджмънт, болницата ще западне. Има и други държавни болници, финансирани предимно от МЗ и НЗОК, но там положението е доста по-добро. И "Шейново" и "Св. София" и АГ-тата към "Втора Градска" и "Св. Анна", макар и на държавна издръжка са в доста по-добро състояние. Защо? Ами защото управлението им е доста по-адекватно. А в МД - "куче влачи, диря няма".

Шани, Melli е права. Защо трябва в най-важният момент от живота на една жена, раждането на нейната рожба, да бъде в такава мизерия? Не говоря за някакъв супер лукс, но поне за по-прилични условия. В АГ-тата, които съм посочила по-горе, условията не са лукс, но са значително по-добри от занемареният МД. И персоналът им е достатъчно квалифициран. Все пак хора сме, не животни. Така мисля аз, но нямам намерение да споря. Всеки да си решава сам.

# 73
  • Мнения: 1 077
Естествено, че мизерията не е нормално нещо...

Нали знаете обаче каквата е силата на снимките. Снимките можеха да показват фасадата на МД обляна от слънце и сред зеленина, можеше да има снимки на хората, работещи там... или на току-що родила мама и здраво бебче в ръцете на акушерката, или бебшко креватче със спящо дете, или кърмеща майка, или някой фикус в коридора, хванат под подходящ ъгъл с крайчеца на ефирно перде...
Тази цялата пледоария идва да покаже, че тези снимки са тенденциозно направени и подбрани с цел. Не виждам целта да е да се намери решение на проблемите... И аз не знам каква е...Сигурна съм, че всеки може да извади ужасяващи кадри и от собствения си дом (е, ако има въображение и късмет да хване някой космат паяк в тъмния ъгъл  Mr. Green)

# 74
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

 Tonita, позволих си да изкажа това мнение, защото имам поглед и от други б-ци, не само от АГ-тата и вярвай ми - никъде не е цветущо  Close.

belyata също добре е обяснила кадрите.

А ако пратите Реза (тя си пада фотаджийка  Grinning) и по другите АГ-та в София, тя и по-отвратителни фотоси би направила, ако това е целта.

Общи условия

Активация на акаунт