Много силни колики или...?!?

  • 2 367
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 147
Здравейте!!!! Имам бебе на 2 месеца и има ужасни колики - направо посинява от рев........... Sad От една седмица започна да плаче на петата минута от храненето и игоркия не може да се нахрани. По принцип се кърмим, но понякога му давам и АМ, един път на ден, но и при двата типа хранене го прави!!!!! Възможно ли е да са толкова силни коликите, че да започват още по време на храненето и да са придружени с ужасен писък. ако някой има опит в това да сподели, защото много се притеснявам да не е нещо друго!!!!!!!  Cry

Последна редакция: пн, 22 фев 2010, 21:52 от Mamma

# 1
  • Мнения: 4 615
Напълно е възможно. Дори си имаш пример у дома за това. Неприятно е сигурно и ти се къса сърцето, но скоро ще отмине.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 907
Допитай се все пак и до педиатъра на детето.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 294
имаше предаване специално за такива симптоми при бебета, наподобяващи колики в "На Кафе" ... обаче не се сещам името ... ще се опитам да намеря предаването .. и да сложа препратка към него

# 4
  • София
  • Мнения: 44 105
Може, може и рефлукс да е също...
Заведи на лекар детето, искай направление и за специалист.
Капки даваш ли за колики?
Внимавай и какво ти ядеш щом е кърмено детето, и го храни по изправено, да не е напълно легнало, това по някога помага. Също го оригвай като сменяш гърдите. Също да храниш по по-малко, по-начесто.

А кърмата как е, да не би да  не  стига и за това да почва да плаче? Ако го преместиш на друга гърда?

Последна редакция: пн, 22 фев 2010, 16:51 от Angel_Dust

# 5
  • Мнения: 97
да възможно е.. ние бяхме с колики до 7мес и имахме такъв период ...но за твое успокоение по-добре се консултирай с лекар

# 6
  • Варна
  • Мнения: 294
http://www.novatv.bg/bg/videos/view/2556 - това е предаването, след 40 минута започва това за което споменах ...
но и аз мисля, че е най-добре да отидете на лекар, за твое и за бебока успокоение

# 7
  • Мнения: 426
Оф,това ми е най-кошмарният период.И нашите колики бяха нетърпими,ужасен рев,абе...
Толкова внимавах какво ям,дори кърмата ходих да си изследвам  #Crazy защото все едно киселина му давах на това дете,такъв рев беше.Дохранвах и с АМ по-нататък - същата работа.Продължи 4.5месеца и спряха отведнъж. Но при нас си бяха колики, консултирах се  с лекар тогава.

# 8
  • Мнения: 305
Консултирай се с педиатъра на бебето.Много е вероятно да са колики,но за твое успокоение направи консултация.

# 9
  • Мнения: 623
преди няколко дни и моето дете беше така.много плачеше.аз си мислех,че са колики.закарахме я на лекар (поради друга причина) и се оказа,че я болят ушичките.започнахме да и слагамекапки и вече го няма този рев.така че по-добре отидете при педито да прегледа бебчето да не би нещо друго да го боли

# 10
  • Мнения: 991
Сигурно има рефлукс. Опитай се да го храниш по-изправен и след хранене не го слагай в легнало положение. И разбира се - консултирай се с лекар. Мисля, че изписват някакви лекарства за понижаване на киселинността на стомахчето.

Може и да има ушна инфекция, както е разказала мама89.

# 11
  • Мнения: 147
Незнам, но като чета симптомите на този рефлукс, ми се струва,че не е това,защото за него пише,че е съпроводен с обилно повръщане, а при  нас това го няма. Мислех си да не е от кърмата - от нещо,което съм яла,но не е, първо защото той започва да суче доста сладко, и някъде към 10 мин. започво да плаче и също така го прави същото и когато му давам АМ. Започна да яде по 70-80мл. а преди хапваше по 130мл. Той е много лаком и като яде гълта бързо и мисля че поглъща много въздух......но интересното е,че това с плача по време на хранене започна от около седмица, а преди това също плачеше,но след хранене. Докато яде чувам как му пукат червата.........Педиатърката каза,че са колики, но ми даде и талон за доц. Маринова. Незнам,много съм объркана!!!!!!!! Sad

А за ушната оинфекция, мисля,че щеше да е съпроводена  с температура!!!!

Последна редакция: вт, 23 фев 2010, 11:24 от AnMary

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Малкият ми син беше с такива колики 9 месеца.Но за да си по-спокойна се консултирай с педиатъра ви.Нашата разбираше дали имат колики ( и колко силни са те) като  опипваше коремите на децата ми.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 483
При нас късно се установи рефлуксът,чак като почна много да повръща, в началото повръщаше съвсем умерено, но пак правеше такива изпълнения. Ако е рефлукс, тогава е възможно да се връщат стомашни киселини  и това да го мъчи. Може и това да, може силни колики да са,а може и нещо съвсем друго да е. Наистина най-спокойна ще си ако го заведеш на лекар.

# 14
  • Мнения: 147
При нас късно се установи рефлуксът,чак като почна много да повръща, в началото повръщаше съвсем умерено, но пак правеше такива изпълнения. Ако е рефлукс, тогава е възможно да се връщат стомашни киселини  и това да го мъчи. Може и това да, може силни колики да са,а може и нещо съвсем друго да е. Наистина най-спокойна ще си ако го заведеш на лекар.
А какви ви бяха симптомите???? Това лекува ли се и по какъв начин????

Общи условия

Активация на акаунт