Отговори
# 45
  • Мнения: 197
Голям напредък отбелязвам днес! Наистина! Само една цигара! Simple Smile Дано изкарам до нощта ...

# 46
  • Мнения: 49
Ще стане, Асса, когато му дойде времето - важното е да не се отказваш

Nightwish smile3501

# 47
  • Мнения: 2 099
Ехей, от много бачкане ви домъчня  за вас, Железни! ideauu  superuu
АССА - номинация за премърдост "Отказ от цигарите":
Няма да се отказвам да отказвам
Ще стане, рано или късно ще стане.

Heart
Nightwish, прегръщам те! Утре като станеш - мигом чаша топла вода. 10 коремни преси. И някакъв вкууусен чай с мед  food010 100 пъти по-хубаво от фас  tantrum с кафе. В следващат Joyа свободна минута - ябълка. Може и краставица - 99%вода.   

# 48
  • Мнения: 47
Аз снощи като хапнах и изпуших една цигара,та ми стана съвестно уж си направих лентичка че няма да пуша а то ...... Banghead
Преди това така бях ядосана и се устисках не запалих,но след папкане така ми се допуши,мног ме е яд tantrum

# 49
  • Мнения: 144
Здравейте и от мен, железни момичета!
Искам да питам - има ли някооя, която да е пропушвала отново след дълъг период на отказване, напр. най-малко 5-6 месеца и основния ми въпрос - Защо, какво се случи?


Здравей....
По-лошо след повече от две години пропуших...ще ти кажа защо!
Защото просто реших, че като пуша една две цигари с кафето в седмицата веднъж нищо не е...ей така, от глупост ако питаш мен...после се появи един господин в живота ми, дето ме лъжеше като за световно и аз на всяка лъжа 3-4 цигари, ама веднъж в седмицата и после след още няколко месеца си бях старият комин, че даже надминах в един момент и себе си, пак заради този хубавец с който ме срещна живота по две кутии на ден...лудост!
И ето ме три години по-късно отново непушач, този път съм се зарекла завинаги!

# 50
  • Мнения: 144
Ето и моят отчет!
От 1 до 7 февруари по 2-3 цигари на ден, а от 7 февруари до днес нито една, бездимна, жизнена, тичаща, дишаща, доволна и нощно време нехъркаща! Crazy
Чувствам се добре, ще призная че в понеделник запалих цигара в изблик на гняв, не се почувствах по-добре, даже ми стана гадно и противно-загасих я с отващание, а чувството че причинявам подобно нещо на вече по-чистото си аз ме убеди, че това са пълни глупости и нямам оправдание да паля пироните, които и без това съм забила с милиони в "ковчега"
Хайде стига толкова! #2gunfire Grinning

# 51
  • София
  • Мнения: 747
Голям напредък отбелязвам днес! Наистина! Само една цигара! Simple Smile Дано изкарам до нощта ...
Какво стана?Изкара ли я?

# 52
  • Мнения: 157
maqaami, и аз се паля бързо, "кибритлийка" съм и преди винаги палех, когато бях гневна.
Значи и ние сме като алкохолиците. Без една можем, с една - не!
За себе си направих извода - никакво дръпване, никаква "само една"!

# 53
  • Мнения: 197
Благодаря на всички за интереса! Да, изкарах я, но общо взето - 2-3 цигари на ден не ми мърдат  Embarassed Мисля си, че Баба Здравка - Баба Мравка е права ( както и други момичета), мисля си, че при някои хора, за да откажат цигарите трябва да започнат един съвсем нов живот - да се промени мисленето, храненето, физическата натовареност...Една здравословна диета, може би не толкова за отслабване, колкото за пречистване - когато караш на плодове и зеленчуци , примерно, пиеш много вода, просто не ти се пуши толкова, и някак си се  "омърсяваш" , когато запалиш...Има фактори, които ни "карат " да пушим...Кога ни се припушва най - често? Ами след обилно ядене, с кафето, с алкохол вечер да речем или на някакво парти, когато сме ядосани и тъжни, когато чакаме ( т.е. не сме заети с нещо) и си мисля, че аз и всички като мен, първо трябва да избягваме тези моменти - да не преяждаме ( толкова е тежко след това, че просто няма как да не запалиш да се "облекчиш") , да изключим кафето, алкохола, негативните емоции ( гняв, яд, тъга, носталгия) и да се стараем ръцете ни да са заети, както и мисълта... Трудно се постига, факт, това са дългогодишни навици, които не се премахват за ден - два, но нали все пак няма невъзможни неща!
Пожелавам ви бездимен ден! Hug

# 54
  • Мнения: 144
maqaami, и аз се паля бързо, "кибритлийка" съм и преди винаги палех, когато бях гневна.
Значи и ние сме като алкохолиците. Без една можем, с една - не!
За себе си направих извода - никакво дръпване, никаква "само една"!


Абсолютно си права!
Точно това говорехме преди няколко вечери с половинката, че без нито една мога, но с една няма начин и той ми се чудеше, как да му го обясня незная, но е факт.А той пуши, сутрин 3-4 с кафето, ама максимум и после може цял ден да не пуши, още повече, че се съобразява с това, че вече ги отказах  и не пуши в къщи през деня и вечерно време, за да не ме дразни!
Аз така не мога, опита вече е показал или пафкам като комин или изобщо не ги поглеждам, второто обаче повече ми допада! Sunglasses

# 55
  • Мнения: 197
Ей това е другия проблем - половинката , която пуши, колежката, която те кани да запалите по една, приятелката, която идва да пийнете по кафенце със задължителната цигарка  ooooh! Колкото повече пушачи има около нас, толкова повече се изкушаваме! Сякаш разговор не може да се проведе, ако не "запалим по една"  Sad Но е вярно и друго, че когато самите ние станем непушачи и пушачите около нас намаляват, подобното привлича подобно  Wink

# 56
  • Мнения: 2 099
Здравейте!   bouquet
Nightwish,  "подобното привлича подобно" - това е превод от чужд език, от кой превеждаш ти? Ако успееш - помоли околните да се лишат от цигарката заради теб, после ти ще им помогнеш изобщо да спрат. Ще ти бъдат благодарни до гроб. А ти върти молив около пръстите си и го дъвчи, без майтап  hahaha Той новият живот сам си идва, не го започваш ти. Разбираш колко ти е добре да пиеш вода и да се движиш - та кръвта ти тръгва по-интензивно, самочувствието ти е по-добро, стойката - по-изправена.   
Истина е милички, че ние, зависимите, сме "един дол дренки": без едно можем, само с едно не можем Cry Съвършено права си, maqaami
lady_Blu, 100% зад теб: нито едно дръпване!

# 57
  • Мнения: 197
Ех, Баба Здравка - Баба Мравка, разкри ме, преводач съм да! Laughing Абсурд е да накарам съпруга си да откаже цигарите заради мен  Naughty Не би го направил!
А той е основния "дразнител"!
Колкото до това , че новия живот идва сам, еми не съм съгласна, новия живот си го започваш сам , когато си достатъчно готов да спреш да прехвърляш отговорността си върху другите..."Ама пуша , защото той / тя ме ядоса! Защото ми писна от всичко! Защото това, защото онова..." Все отлагаме да си "носим новите дрехи" - да , ще спрем да пушим , когато  еди - какво си се случи, или когато станем на 35 или когато, когато ... общо взето когато цъфнат налъмите... Rolling Eyes Много е сложно и трябва да се "копае надълбоко", за да се открие проблема със зависимостите...А не съм сигурна, че аз съм чак толкова силна! Sad

# 58
  • Мнения: 2 099
Ех, Баба Здравка - Баба Мравка, разкри ме, преводач съм да! Laughing
Какво ще кажеш за "Краставите магарета през 9 баира се подушват" - фолклорен превод на твоя идиом за "подобното". Не излиза броят на сричките, ама... Laughing Щото и аз малко нещо преводачка падам. 
На всички  smile3524 Sleeping  Kissing Heart

# 59
  • Мнения: 2 099
Ха ,дано сте се наспали. Ами, знам - шетали сте и сте се опитвали да правите другите щастливи. Имам една надежда - че не ви е останало време да мислите за пирончетата.  Камо ли да ги похващате... bowuu

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт