Проблемна кожа

  • 4 026
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 371
 Здравейте! Има доста теми по тоя въпрос, обаче да си излея и аз мъката. Преди 2 седмици по бузите на сина ми се появиха няколко ситни пъпчици със бяло връхче.След 2 дни кожата около тях се зачерви, връхчетата на пъпчиците се махнаха но червенините се сляха и се образуваха петна. Мазах с А-дерма и му мия лицето с Мустетла стелатопиа.Червенините му минаха но кожата остана грапава и на ситни пъпчици, които не се забелязват много или аз им свикнах.Сега и тялото му има няколко пъпчици,а гърдите му и рацете до лактите са леко грапави. Та въпросът ми : Има ли мами които са ползвали балсама Нахткерцен, да ми кажат става ли за лице или е само за тяло,и за лице кремът хубав ли е? И изобщо ако някой е минал през този проблем да ме посъветва, че явно докторката няма да ми даде логично обяснение. Каза, че сигурно е от праха за пране, ама аз нали все с тоя прах си го перях 1 месец нищо му нямаше. Да допълня че е на NAN HA.

Последна редакция: чт, 08 май 2014, 17:42 от Редактор*

# 1
  • София
  • Мнения: 2 141
Балсамът става и за лице и за тяло. Аз го ползвах за сина ми, но за съжаление не му помогна. Впоследствие се установи, че е с атопичен дерматит и въпреки цялата козметика /Мустела, А-Дерма, д-р Тайс/ още си има обриви Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 92
Здравей, и ние имаме пъпчици по лицето, на пипане е грапаво. С нищо не мажа, защото ме е страх да не стане по - лошо. На консултацията казаха, че още се чисти детето и ще отшумят, но с времето става по - зле. Понеже ходя на 2 места на прегледи, на платения прием отричат нещата, които е казала нашата педиатърка. Имахме и на дупето, но там минаха и сега се появяват само след като стои по - дълго с пълен памперс, но аз следя памперса вече и не се появяват отново. Наистина ако има някои минал през това да каже какво е ползвал, че вече не вярвам на лекари Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 44 106
Тайс става и за лице и за тяло...за хубав...не знам ппри нас на лицето действа добре на тялото никак.
Най-хубавото нещо, с което съм го мазала е линола уреа.  И къпане със линола бат оил.
Напоследък  за мое учудване пробвах млякото на Евент и също му се отразява доста добре.
Стелатопията поне на моят му влоши нещата.
А-дерма са хубави.

За прах за пране - ползвах сано максима сензитив, нямаше проблеми - 1-2 пъти съм купувала тео бебе, веднага се обриваше.
Дрехите - само чист памук... внимавай и да не претопляш детето.

Моят син също  е с АД, въпреки, че вече (на 4 години) е доста по-леко и предимно зинамата има проблеми.

Иначе по принцип - тези червенини и пъпки не изчезват ей така за няколко дни, трябва си упоритост и постоянство.
И ест да намериш точната козметика за детето ти.
Био дерма също са много хубави.

# 4
  • Мнения: 281
И на моя Никола бузите са на червени петна и вече започвам да се отчайвам. Балсамът на др. тайс не върши работа, само в началото имаше малко подобрение. Изчистиха се когато го мазах с Фусидин Н и сега пак е същата работа. Пробвах и мазане с ленено масло. Утре започвам да давам Petroleum 9CH да видим дали хомеопатията ще помогне.

# 5
  • Мнения: 208
Още от раждането мажа детето с балсама на др.Тайс,независимо от това ни се появиха ситните пъпчици.Отидох до педиатърката и тя каза,че малките бебета се обривали и,че ще му мине и не ми предписа никакъв медикамент.От посещението при педиатърката минаха 6-7 дни,но нещо не минават.Утре ще я посетя и ще поискам направление за дерматолог и ще пиша какво е казал той.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 006
Ползвах Нахткерцен, става за лице, но според мен и двама дерматолози не е хубав. Синът ми имаше същия проблем, пробвах с много мазила. Най-ефикасно се оказа ето това

Няма аромат, без парабени и моментално успокоява сърбежа. Голямата разфасофка е много по-изгодна, защото е с 2-3 лв по-скъпа от малката, а е двоино като количество.

# 7
  • Мнения: 260
Дъщеря ми беше на 4-5 месеца /тогава застудя времето/, когато по бузките, ръцете и крачетата и се появиха такива грапави и зачервени петна. Лятото изчезват, но зимата пак се появяват. Кожна док. каза атопичен дерматит - лека форма. От тогава до сега я мажа само с А-Дерма, но не се оправят веднага, трябва време. Нахткерцен не съм пробвала, защото с А-Дерма и минава. Едва ли NAN-а има нещо общо, защото аз я кърмих до 11м., АМ не е пила никога.

# 8
  • София
  • Мнения: 371
Вчера му купих нахткерцен и го намазах, да ви кажа има ефект. Продължавам да го мажа, ако не се оправи ще  купувам по ред кремовете от списака ми.  Simple Smile докато не постигнем желания резултат

# 9
  • Мнения: 1 100
И синът ми отскоро има такива ситни пъпчици по бузките, мислех, че е от студа, но взех да се притестявам да не е АД. Само че не са червени. Rolling Eyes
Звучи странно, но най-голяма ползва виждам от крем *Здраве*. Само след едно намазване има чувствителна разлика.

# 10
  • Мнения: 1 001
Моят син беше така. Тогава ми казаха, че се "чисти". От моите хормони там нещо ставало и бебето после се чистело.  Rolling Eyes
Бяха първо червени пъпчици по целите бузки, после стана червена грапавина, после остана само грапавината и накрая изчезнаха. Това беше сигурно за 2 седмици (не помня точно) Не съм мазала с нищо - беше ме страх да не се разнесе още повече. Минаха си от самосебе си.  Peace

# 11
  • Мнения: 651
Доволна съм от Ехципиял с 2% урея-хидролосион!

# 12
  • Германия
  • Мнения: 327
това ми прилича на бебешко акне.Бебенцето ти е на 1 месец и по това  време обикновено се появява акнето.И ние минахме по същия път.Не се притеснявай,ще се оправи.Най -добре е да не мажеш с нищо,кожата сама се чисти при новородени,козметиката само влошава нещата.Аз мажех  само тялото със зехтин или бадемово олио от аптеката и разредих къпанията до 1 път седмично и нещата се оправиха.Бебешкото акне е резултат от натрупани хормони,оправя се от самосебе си до 2-3 месец.

# 13
  • София
  • Мнения: 26
Бебчето ми е на 15 дни и има изключително суха кожа по-крачетата, ръчичките и лицето.Дайте съвет, с какво да я мажа? Мазах с български и немски кремчета и лосиончета,но стана по-зле. Сега започнах със зехтин, но незнам дали е добре. Давайте идеи?

# 14
  • Мнения: 4 187
Кожата на моето бебе също е много суха, дори се бели , мажа с олиото на Веледа, надявам се да преборим сухотата !

Общи условия

Активация на акаунт