Колко ви излезе оборудването за бебето?

  • 2 336
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 072
Pollia, виж седми4ната тема, някой беШе те тьрсил.
Извинете отклонението ми...

# 16
  • Мнения: 1 465
Pollia, виж седми4ната тема, някой беШе те тьрсил.
Извинете отклонението ми...
Aaaaaaa namerihme se Flutter Az tia dni nali imah konsultacii, kursove po rajdane, pak prez weekenda ne se spriahme i zatova ne sam pisala. A v petak me cepe6e stra6no mnogo glavata i az inat nali ne smeia hap4eta da pia - cial sledobiad ne pih ama nakaya edin paracetamol ot 1gr. izpih 4e to ne se izdarja6e de i mi mina kato po magia Crazy
Blagodaria Samo Veski

# 17
  • Мнения: 3 098
Ами на мен вси4ко (по4ти) ми беше подарък от майка и свекърва ми_дрехи,бельо,одеаьлца,4аршафи,ританки и т.н.вси4ко останало.Игра4ки,уоки токи,от ония дето се въртят над кошарата музикалните са подарък от братов4едка ми,леля ми й подари "активна гимнастика".От кумата са ми проходилката и манежа.Зна4и ние купихме коли4ката_279 е,банера_75 е,кошарка_150 е,отделно е дЮше4ето_20 е,стол4е за хранене_47 е.
Дрехи запо4нах да купувам след 3_я месец.
Но ако вси4ко (с др.,игра4ки,обувки,биби,шишета и т.н.) трябваше да е оттук сигурно малко отгоре на хилядарката Щеше да е.

# 18
  • Мнения: 7 605
Количка - изхвърлихме са на най-новия модел Куини тогава, сега съжалявам, понеже не съм много доволна от качеството и от това, че е триколка...

Да те питам на бърzо, кой модел има6? Аz харесвам Quinny Freestyle 3 XL който е съ6то с 3 колелца...  Thinking

# 19
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
ето и от мен
списъка е голям, но не ти препоръ4вам да взимаш вси4ко предварително.малкия и до сега спи в нашата спалня, така 4е  там му пригодихме кът за спане и преобли4ане. идеята  за комбинирания шкаф с ваната и място за преобли4ане е невероятна.има пласмасови, които са по евтини и по лесно преносими.сега като е по-голям си свалям ваната и я закрепвам в/у нашата и там се къпем. за през деня ползвах люлеещия стол ,който при пълно разтваряне става на легло.така си стоеше с мен във всекидневната или си го разкарвах където искам.коли4ка купихме на 2-ри мес. до тогава с бебешка  "4анта". това ,което  имам предвид е ,4е пове4ето от нещата ни ги подариха. пожелавам ти същото. така 4е, ако бях ги купила предварително сега щяхме да имаме ненужни вещи в къщи.
из4акай да видиш. както казаха и преди те имат нужда от малко неща.
легло( ние намерихме комбинирано , което ще може да ползва до 10 години.вътре са приспособили малко ,което може да се люлее и се маха по-късно), шкафа за преобли4ане с ваната, козметика, дрешки, одеалца, добро ка4ество памперси.купи за всеки слу4ай малки шишета ,дори да не даваш вода или 4ай, ще ти трябват за сок по-късно.помпа за изцеждане. на мен ми се искаше да кърмя,но така стана 4е трябваше да минем на смесено от на4алото и се изцеждах до 4-ти мес за да му давам кърма. не ти го пожелавам, но се слу4ва. виж как ще си с кърменето и тогава купувай стерилизатор, 4е и те са доста скъпи .
другите неща се купуват постепенно с времето.

# 20
  • Мнения: 1 173
Аз държах всичко да е ново, понеже съм адски гнуслива и не съм човек, който би купил нещо на 2-ра ръка.

Ето тук много добре описваш моя милост. Mr. Green Blush

Количка - изхвърлихме са на най-новия модел Куини тогава, сега съжалявам, понеже не съм много доволна от качеството и от това, че е триколка...

Защо, какво и е на триколката? Shocked
Мислех си, че по-лесно се управлява...
И ние сме се спряли на един модел триколка на Chicco. Дали пък да не се преориентираме? newsm78

# 21
  • Мнения: 1 173
За кантарчето категорично забрави! Абсолютно ненужна вещ.

Абе той и мъж ми това разправя, ама нали все по техниката си падаме.... Crazy

Помпа - само ако имаш проблем или ако смяташ да се връщаш на работа.

Е да де, ама нали казват, че още в родилното ти трябва за да не образуваш мастит
(ако съм грешка с терминологията моля да ме поправите). newsm78

# 22
  • Мнения: 1 173
Аз кърмих(и все още Flutter)

Стига бе, повече от година. Shocked Ти ми скри топката. Grinning

Много късмет ти желая и най-прекрасното бебе на света! Hug
Hug

# 23
  • Мнения: 1 173
" мебелите не са важни, на бебето му е необходимо топлина, храна и много оби4"

Ето тук съм много съгласна с теб! Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 1 173
Количката ми я подариха колегите на мъжа ми - 900 евро (мерцедеса на детските колички Хесба).

Тази марка за първи път я чувам. Я дай някой линк да киризна. Mr. Green

# 25
  • Мнения: 3 880
За кантарчето категорично забрави! Абсолютно ненужна вещ.

Абе той и мъж ми това разправя, ама нали все по техниката си падаме.... Crazy


Ако има някакъв проблем с наддаването можеШ да си вzемеШ кантарче под наем от аптеката или акуШерката, а иначе наистина е иzлиШно харчене на пари

Цитат
Помпа - само ако имаш проблем или ако смяташ да се връщаш на работа.

Е да де, ама нали казват, че още в родилното ти трябва за да не образуваш мастит
(ако съм грешка с терминологията моля да ме поправите). newsm78



Това го каzват в БГ, тук практиката не е такава Wink Тук те карат та да иzполzваШ бебето като естествена помпа (от нея по_добра няма Wink), а ако стане много лоШо положението и наистина има нужда от помпене, не бой се, в родилното са подготвени с електрически помпи Wink

# 26
  • Мнения: 1 173
Neznam az dali bih mogla da davam saveti, 4e mai sam v tvoito polojenie, no ako moga da dam takav, to e da se snabdi6 sas spisaka ot bolnicata, v koiato 6te rajda6 i purvo nego da podgotvite i posle ostanalite ne6ta malko po malko da kupite.

Не знам тук дали ще ми дадат такъв списък... newsm78
Но ще питам като идем да разгледаме клиниката. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 464
Ами излезна ни прекалено много от много четене на книги и сайтове. Това ти трябва, онова ти трябва..И питай ме сега колко от "екстрите" ползваме...по-малко от половината. Куп пари за глупости дадохме. Но това ще ми е за урок, ако има друго бебе ще знам какво ми трябва наистина, тоест кошарка, количка, седалка за кола, баунси сеат(по цял ден си седи в него Таня) и някакъв малък гардероб с чекмеджета. Количка + седалка за кола $200, кошара+шках+маса за сменяне на памперси-$600, баунси сеат-$70, суинг-$80, басинет-&100, пак и плей- $100, корито-$20, стол за хранене-$70 и отделно какви ли още не глупости за около $700, отделно куп дрехи и играчки пак за към $1000!

# 28
  • Мнения: 7 605
Ами излезна ни прекалено много от много четене на книги и сайтове. Това ти трябва, онова ти трябва..И питай ме сега колко от "екстрите" ползваме...по-малко от половината. Куп пари за глупости дадохме.

Какво не ти бе6е от полzа, кое да не си купуваме?

# 29
  • Мнения: 2 452
Моят съвет написан в началото бе не да не купувате, а да не купувате ОТСЕГА и да си харчите парите за ненужни в момента вещи. Това, което ви трябва в началото са столчето за кола, ваничката, леглото и количката. Столче за хранене няма да ви трябва поне 6 месеца, същото касае и кошара за игра и бейби джим и други играчки. На малкото бебе му трябва само играчка за над леглото и няколко дрънкалки. Хубаво е да има и други шарени играчки, но те ще ви подарят такива, затова изчакайте. Като придобитете малко опит ще се ориентирате по-добре за това какво ви е нужно. Тогава купувайте!

Общи условия

Активация на акаунт