Забременяване след цветна снимка

  • 23 051
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,

Видях, че има такива теми, но те са много стари.  Правиха ми цветна снимка този месец и докторката, която ми я прави ми каза да не правим опити за бебе този месец. Прочетох по форумите, че има доста жени, които са забременяли веднага след това. Искам да попитам всичко нормално, ли е и има, ли за какво да се тревожа ако и ние пробваме.

# 1
  • Мнения: 4 589
Има да се тревожиш до толкова, че ЦС е облъчване и за това не е хубаво да се забременее в месеца, когато е правена.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 686
Здравей,
и аз правих цветна снимка февруари в АГ - Варна, но на мен ми казаха да не изчаквам, а да действаме, защото имах доминантен фоликул на десния яйчник, а там ми е здравата тръба /другата е махната/. Иначе и аз се притеснявах от облъчването, но прецених, че ще слушам лекаря, все пак човека работи в клиника по стерилитет, не е квартален акушер - гинеколог. Но ако ме беше посъветвал да не правя опити - пак щях да го послушам.

# 3
  • Мнения: 588
Здравей и аз съм чувала, че много от лекарите не препоръчват да се правят опити след ЦС. На мен също ми правиха такава края на Февруари, но ние с моя партньор си продължихме опитите. Аз лично не се притеснявам Peace

# 4
  • Мнения: 115
Здравейте момичета! На мен не само че доки ми препоръча да деистваме веднага след цветната снимка ,ми и инсеминация правихме няколко дни след нея.Наистина всеки лекар е на различно мнение за това.

# 5
  • Мнения: 682
Аз забременях след един цикъл. Според мен е хубаво да се изчака първия месец, и след това да се работи за бебче.

# 6
  • Мнения: 1 167
Наистина логически погледната този месец ,в който е правена снимката е облъчен организма и не се препоръчва  newsm78,но ако е писано да стане него месец какво толкова само дано всичко е наред след това .Инъче знам че след цветна снимка има един период от 6 месеца  в който има голям шанс да се забременее.Незнам при мен от нея ли се получи или от успокоение от подадените от мен документи за инвитро.Беше ми април месец м.г.снимката и септември месец май съм забременяла(6 месец точно).Но ,не казвам ,че това е причината снимката -имах 5г.даже 6 борба със стерилитет операция на ПКЯ,доста стимулации,3 инсета  при което преди третото  беше снимката(една тръба запушена)липса на овулация (имаше я само с медикаменти)и  ooooh!незнам вече какво още и кое е причината за бременоста ми.Но ето засега е налице моето очаквано чудо.Така че момичета продължавайте борбата с вяра в успеха и дано скоро Господ дари и вас с това щастие.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 545
Еее , ти пък . Става въпрос за един месец. Какво ти пречи да изчакаш.

# 8
  • Мнения: 4
Просто реших, че вероятността е по-голяма сега, но по-добре да се слушат докторите Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 2 097
момичета и на мен ми предстои цветна снимка, но разбрах, че много боляло. няма ли начин да се направи с упойка?

# 10
  • Мнения: X
Хайде сега, не е болка за умиране-2-3 минути ще изтърпиш ! Peace
Иначе къде си тръгнала бебе да раждаш  Laughing

# 11
  • Мнения: 1 167
Зависи  ,Другарката певица Рени при всеки болката е различна поне така ми каза док.Не зависи даже и от прага на болката, а от нещо друго немога да кажа точно ....При мен беше адската болка(а си мислех че няма да боли), чесно нямаше такава (но нека да не плаша другите момичета на които предстои)при всеки е различно.Какво ли не съм изтъртяла трая на болка,даже смятам ,че раждането(нормално) няма да боли толкова,но това е мое мнение.
edna_mechta мисля че има възможнст за упойка говори с твоя доктор, който ще я прави и го попитай,но не се настройвай предварително за болка моля те при теб може да я няма.Успех ти пожелавам със снимката и дано не я усетиш и най важното проходими тръби и не на последно място едно или повече хубави бебчета.

# 12
  • Мнения: X
Принципно е така-индивидуално е..Но не отивайте с нагласата,че ви предстои едва ли не заколение.
Настройте си психиката,че всичко е само за няколко минутки,представяйте си как ще ви съобщят добрия резултат и че това е само поредната стъпка към успеха!

Психиката е важна.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 097
Наистина трудно понасям болка, не е лиготия от моя страна. Даже ми се иска да отложа тази цветна снимка. На прегледа на екрана и аз видях, че на едната ми тръба има две черни петънца. Д-р Андреева (кл. Щерев) ми каза, че  няма как да знае какво означават тези петънца без цветна снимка. Някой може ли да предположи какво е това, ако и при него се е получавало? А ако другата ми тръба е добре - не мога ли да забременея. Успех, момичета!

# 14
  • Мнения: X
Една мечта, в никоя клиника по стерилитет няма да минеш без цветна снимка или хидротубация.
като толкова те е страх поискай си наистина упойка,но я направи ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!!! Разбра ли?! Още повече при съмнения за нещо.
Успех,че видиш как минути след това вече ще е само спомен... Hug

Общи условия

Активация на акаунт