Лечение на автоимунни и други заболявания с LDN (Low dose Naltrexone)

  • 224 473
  • 716
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 800
Не е много коректно с 4-5 реда да се поставят въпроси, изискващи две страници писане.

Хайде изберете си какво да лекуваме, опишете как сте се лекували досега и да потърсим решение.

(Благодаря, че поне не е на лични)

# 391
  • Мнения: 30
Благодаря PinkPanther, но нямам какво да напиша още. Не съм се лекувала до сега за никое от тези заболявания и проблеми , едва сега преди месец открих за всичко това. А какво да лекуваме ..... не зная дори от къде да започна.В момента ендокринолог ми прави изследване на хормоните. Това е всичко, освен че  бих искала да съм здрава. Може би се изразявам неподготвена и непрофесионално но нямам този опит все още , а и по-добре. Ако можете да ми дадете съвети добре, ако ли не, бъдете здрави всички. Лек ден.

# 392
  • Мнения: 800
Добре, нека сега оставим витилигото и превитата жлъчка на по-заден план.

Като излезат реултатите ще ми ги напишеш. Трябва да почнем с черния дроб и щитовидната жлеза.

Отслабването - като се оправи черния дроб.

# 393
  • Мнения: 30
Благодаря Ви PinkPanther!
Моята история е много кратка и от скоро. В края на септември отидох на ендокринолог . Направени ми бяха следните изследвания : Кр. захар-5,0ммол , холестерол- 4,3, триглицериди - 1,03 , ТСХ - 0,1/ 0,30 - 4,0/  Ехография на щитовидна жлеза - с леко увеличени размери, с нехомогенна хипоехогенна структура Д.Л. - 11,7 /10,2 Л.Л. - 11,0/ 9,6 истмус 3,4 , FT4 -0,734 /0,93 - 1,70/  , МАТ - 449,1 /по-малко от 34/  Предписаното лечение е : Еутирокс - 50 mcg  - 1 табл.vсутрин и Селен 100 мг дневно.
 На контролен преглед ме извикаха сега. Прегледа и изследванията са : Щитовидна жлеза дифузно увеличена с плътно еластична консистенция, трансверзално разположен истмус. Контролен TSH - 0,754 /0,27-4,20/  Лечението остава същото до месец май, когато трябва да отида на контролен преглед.

# 394
  • Мнения: 800
Кръвната захар и холестерола са добре.

Относно щитовидната жлеза - стойностите на TSH са много ниски ( При хипотиреодизъм са високи!)

И каква диагноза Ви сложиха? (нали знаете, че не съм лекар...)

Остана черния дроб. Не сте ли изследвали трансаминазите (АСАТ, АЛАТ)?

# 395
  • Мнения: 30
На първия преглед ми казаха- нетоксичка дифузна гуша, а на последния - хипотиреодизъм- това е от ендокринолога.  А за черния дроб - получих няколко пъти силни болки горе в слънчевия сплит и на долу покрай ребрата в дясно и личната ми лекарка ме парти на специалист да ме видят на видиозон. Там ми казаха, че жлъчката ми е превита а черния дроб ми е възпален и ако имам пак болки да отида. Аз обаче нямах болки през този период. За съжаление малко след това започнах все по-често да имам тези болки по цяла нощ и тежест.  Мисля че трябва да помоля личната ми лекарка да ми даде направление отново и да потърся друг лекар. Ще приема и съвети от вас.

# 396
  • Мнения: 800
Ако болките се повторят ще трябва пак лекар. Подгънатата жлъчка не е нещо заслужаващо внимание.

И нещо за щитовидната жлеза - мери си сутрин преди ставане температурата (под мишницата). Трябва да е ~36.8 С. По-ниска - хипотиреодизъм, по-висока - хипертиреодизъм.

Така ще прецизираме дозата на Еутирокса.

# 397
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Здравейте, сега откривам темите за LDN. "Последните" диагнози на татко са
Неоплазмена полиневропатия и  Булбарен синдром - дано ги изписвам правилно.

Само кажете, има ли смисъл да чета целите теми...Дали ще се повлияе от това лечение.

Не може да се движи, да говори....нищо. Буквално се срина се за 4месеца...

Лекарите вдигнаха ръце и не предлагат никакво лечение. Като "добавка" има и рак на простатата... Cry

# 398
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Поредната изключително интересна, а смятам и полезна тема   bouquet

# 399
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 144
Здравейте, сега откривам темите за LDN. "Последните" диагнози на татко са
Неоплазмена полиневропатия и  Булбарен синдром - дано ги изписвам правилно.

Само кажете, има ли смисъл да чета целите теми...Дали ще се повлияе от това лечение.

Не може да се движи, да говори....нищо. Буквално се срина се за 4месеца...

Лекарите вдигнаха ръце и не предлагат никакво лечение. Като "добавка" има и рак на простатата... Cry
Пинко на няколко пъти споменава в темата ,че на болния трябва да му остава време за да пробва това лечение .Тези диагнози които пишеш са лоши и от моя личен опит бих те посъветвала да опиташ .Мъжа ми е отписан вече втора година от медицината ,но въпреки всичко се борим .
Ако искаш ми пиши на лични ,ще ти кажа ние как се лекуваме.Едно от нещата е ЛДН от близо месец и има подобрение ,а още не сме стигнали 4,5 мг. Дали от него или от друго ,вече трети ден прави малки разходки ,а преди това беше на легло близо година.
Благодаря на Пинко за търпението и знанията ,които споделя с нас   bouquet
 

# 400
  • Мнения: 800
Wild_rabbit - да, тежка диагноза. Но не се съмнявам, че ще направите всичко за да го спасите.
Правилно казва veni-vidi - за да се лекува пациент с рак с ЛДН, трябва да имаме поне 3 месеца време. За да ги извоюваме тези 3 месеца трябва да се пият и други добавки - куркума, EGCg (зелен чай), сок от нар (от арабските магазини) и евентуално от протеолитичните ензими, които "оголват" тумора и го правят достъпен за цитостатиците.

Евентуално може към ЛДН да се дава и DLPA, който удвоява ефективността на препарата.

Стискам ви палци!

veni-vidi - радвам се за тебе и мъжа ти! Желая ви много късмет и упоритост в тази битка!


 

# 401
  • Мнения: 0
Здравейте! Случайно попаднах във форума, но ми стана много интересно за теорията, че автоимунните заболявания всъщност са провокирани не от имунен излишък, не от свръхактивна имунна система, а от имунен дефицит. Много бих била благодарна, сигурно вече са Ви питали за това и Ви моля да ме извините, да разбера дали този препарат може да повлияе ХБН - гломерулонефрит с огнищно сегментна гломерулна склероза и хиалиноза и стойности на креатинина около 300? В момента не съм на стероидно лечение, а само на поддържаща терапия за нормализиране на кръвното налягане и други лекарства за регулиране на електролитния баланс. Също така имам и хиперпаратиреоидизъм. Безкрайно Ви благодаря, защото нямам много алтернативи за лечение!

# 402
  • Мнения: 800
maristoo - би трябвало да се повлиява, така пише. Но нямаме опит. Гломерулонефрит се повлиява и от протеолитични ензими: смъкват силно креатинина и белтъка, но не намаляват еритроцитите в урината.

Попитай за мнение в темата за гломерулонефрит.

# 403
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 144
Пинко Благодаря ти ,желая успех и късмет и в твоето семейство   bouquet
От няколко дни ми се въртят два въпроса в главата  Crazy
Извинете ако вече е коментирано.
ЛДН колко време се приема след като дадено заболяване мине в ремисия ,води ли до пристрастяване ,има ли поддържаща доза във времето ?
 Ако се пропусне ( забрави ) дневната доза ,как се процедира ,взима ли се веднага(предполага се ,че ще е на другия ден ) или се взима направо следващата ?

# 404
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Wild_rabbit - да, тежка диагноза. Но не се съмнявам, че ще направите всичко за да го спасите.
Правилно казва veni-vidi - за да се лекува пациент с рак с ЛДН, трябва да имаме поне 3 месеца време.

Благодаря за включването - ние се опитваме да лекуваме "другите" болести - не рака - той засега е в застой. Не са от него проблемите с двигателните функции, мускулите и говора...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт