кашлица след ваксина

  • 5 366
  • 9
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 149
Здравейте!
На 02.03. на синът ми му биха ваксината против морбили,паротит и рубеола.Понесе я добре,не вдигна температура,беше си весел цял ден.Но вчера,три дни след ваксината започна да кашля.Тази нощ няколко пъти се събуждаше от кашляне.Хрема няма,темп. също,яде ,не изглежда да е болен .
За тази ваксина четох,че може като реакция от нея детето да вдигне температура,да получи обрив или червено гърло до 10-12 дни след ваксинирането.
Споделете, има ли дечица,които са кашляли от ваксината или е настинал?Чакам да стане малко по-късно и ще звънна на JP-то,но до тогава...чакам Вие да споделите.

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
При сина ми нямаше никакви странични реакции.
Но си мисля, че не е от ваксината тази кашлица. В момента грипът отново върлува, така че го заведи при педиатърката.-

# 2
  • Мнения: 28
Имунитет от тази ваксина се изгражда между 5-я и 20-я ден след поставянето. През този период трябва да следиш  за реакция- обрив по тялото или подуване на лимфните възли, рядко температура. Кашлицата не е реакция от ваксината според мен. Ако е детето е плакало или викало повече, или пък да не си давала студен сок/вода?

# 3
  • София
  • Мнения: 44 104
така е след тази ваксина именно тогава се появяват реакциите...не непосредствено след нея...
а и 4 дни след нея е раничко...за това пък след ваксина имунитета пада по принцип и може и да се е поразболяло...

моят си удари много хубава реакци точно в този период, с обриви, Т, диария и т.н. красоти....

Наблюдавай детето, заведи го на лекар...дали е от ваксината или не - няма значение - лекувай си го. ако си остане само кашлица съмнявам се да е от ваксината точно.

# 4
  • софия
  • Мнения: 149
Мерси много!
Преди малко се чух с докторката му.Каза,че не е от ваксината и да го заведа на дежурен да го преслуша и да му види гърлото ,а в понеделник при нея до го види и тя.Приятен ден Ви желая! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 27 524
Не, няма връзка ваксина с кашлица  Peace

# 6
  • Мнения: 6 274
Не, няма връзка ваксина с кашлица  Peace

Имаш предвид само тази ваксина, а не по принцип, нали?

Към авторката - много "добра" лекарка, браво!
По телефона дава диагнози какво Е и какво НЕ Е.  Twisted Evil
И да отидете на дежурен ли чух?!
Че тя за какво взима пари от ЗК тогава?!
Ей, аман от такива "доктори"!  Crossing Arms

Според моето НЕкопмпетентно мнение (подчертавам НЕкомпетентно), от точно тази ваксина едва ли ще кашля детенцето, но все пак нищо не се знае, някои деца развиват атипични реакции.
Заведи го на свестен лекар, макар че вече почвам да се чудя има ли останали такива...
  Tired

# 7
  • Мнения: 27 524
Не, няма връзка ваксина с кашлица  Peace

Имаш предвид само тази ваксина, а не по принцип, нали?

По принцип имам предвид  Peace Simple Smile
Както няма връзка и разстройство или запек с никнене на зъбки  Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 44 104
Не си права в  листовката на ваксината МПР си пише, че може да се получи инфекция на дихателните пътища(в чести нежелани реакции) Wink кашлица, бронхит (в не чести) като тук са още диария, повръщане, конюнктивит, безсъние, необичаен плач, нервност, безапетитие, инфекция на средното ухо, подуване на еди кои си лимфни възли, подуване на слюнчестата жлеза ние от тези имахме 3+ температура над 39 градуса+обрив...
Да не говорим за менингит, енцефалит,Кавазаки и т.н. които макар изключително рядко ги има...

http://old.bda.bg/bdias/22355s.pdf

но ако ще всички на куп не желани реакции да проявиш от ваксината в БГ все всички ще се опитват да те убедят , че няма нищо общо...

Последна редакция: сб, 06 мар 2010, 18:26 от Angel_Dust

# 9
  • Мнения: 6 274
Не, няма връзка ваксина с кашлица  Peace

Имаш предвид само тази ваксина, а не по принцип, нали?

По принцип имам предвид  Peace Simple Smile
Както няма връзка и разстройство или запек с никнене на зъбки  Wink

Не мога да се съглася с теб.  Naughty
Ваксина ДТК ---> няколко дни след нея кашлица ---> в крайна сметка заразена с коклюш.
Преминава в зверска кашлица, все едно ще си изплюеш дроба, АБ мускулно и така нататък.
Пример ---> аз.

Е, как да няма връзка?
 Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт