Игли си имаме, ала не сме плетачки, наричаме се храбрите шивачки-тегел номер 7

  • 96 458
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 158
Здравейте,
имате ли идея как трябва да се скрои ръкава, за да се получи това:

http://www.asos.com/The-Laden-Showroom/Dark-Pink-Ruched-Jersey-A … =-1&clr=Black

# 31
  • Мнения: 1 679
Момичета, търся инструкции за ŁUCZNIK 340FA. Ако някой има, ще помоля да ми направи копие.

# 32
  • Мнения: 32
Здравейте момичета, извинете , че Ви нахлувам в темата, но имам един проблем. Майка ми има шевна машина Lucznik Zetlady, но е забравила номера на иглата. Купихме няколко различни игли, но не улучихме. Моля, ако някоя от вас има информация по въпроса да съдейства!!! Благодаря и успех на всички Simple Smile

# 33
  • Мнения: 622
d-d-d ,благодаря за линка,цяла сутрин се рових из пердетата  bouquet

# 34
  • Мнения: 6
За Лучник иглите са както за другите домашни машини, търси система 705 Н, а номерата означават размера(дебелината) на иглата. Стандартните дебелини на иглите са от №70 до 100 , но най-използвана дебелина е №80 и 90. Трябва да гледаш основата на иглата (там където се поставя, а не където боде ) да е плоска.  Wink

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 43
Здравейте момичета, извинете , че Ви нахлувам в темата, но имам един проблем. Майка ми има шевна машина Lucznik Zetlady, но е забравила номера на иглата. Купихме няколко различни игли, но не улучихме. Моля, ако някоя от вас има информация по въпроса да съдейства!!! Благодаря и успех на всички Simple Smile

Номера на иглата показва за каква дебелина плат е.
Не вярвам тези машини да шият с определени игли моята Лучник шиеше с игли даже от магазин за 1 лев.
Какво не и става на иглата.

# 36
  • Egypt
  • Мнения: 132
Scorpi_D , взимаш обикновения ръкав на роклята ( основната кройка), срязваш по средата- от маркера за среда на рамо до около 10-15 см под мишницата. Разтваряш хартията около 6-7 см, и рисуваш новата кройка, като мърдаш с по 3-4 см и увеличаваш нагоре, от мишницата. Не знам дали стана ясно нещо  newsm78

# 37
  • Мнения: 1 679
Момичета, отново ще помоля: ако някоя има книжка с инструкции за ŁUCZNIK 340FA или за друга машина ŁUCZNIK, моля да ми ги изпрати да преснимам - пощенските разходи са за моя сметка - и веднага ще я върна с препоръчано писмо.  Hug



# 38
  • Мнения: 158
Много ти благодаря faima .   bouquet Разбира се че ми стана ясно особено и след наличието на снимков матРиал. Остава и да успея да го изпълня добре Wink
Сега виждам къде ми е грешката при кроенето-аз го направих малко на око/повече рисувах около основната кройка, а не чертах/ като увеличих по-скоро ширината,а не дължината, но не ми хареса това което се получи.
Следва продължение Simple Smile

Последна редакция: пт, 19 мар 2010, 09:00 от Scorpi_D

# 39
  • Мнения: 382
Да се оплача и да кажа колко бързо си спомних защо спрях да ходя по шивачки, макар да имам страхотни платове,а да не говорим и за тези по магазините  Simple Smile...Трябва ли подплатата да се крои като лицевата част- става въпрос за палто с реглан ръкав? Попаднах на една невероятно неграмотна шивачка ,която от хубавия ми плат направи една дрипа направо и сега ще опитам да видя дали мога да го пооправя поне малко. Скроила е подплатата за прав ръкав ,а лицето е скроено реглан, палтото няма ревери/подплатата е закачена на 2 см от ръба на предните части,защо е изрязала плата нямам идея, при първите проби ревери имаше/още съм толкова ядосана,че чакам малко да ми мине и тогава ще ходя при нея /,дясната и лявата предници са различни и се усукват,вратната извивка не е скроена правилно и яката ,там където е закачена за палтото,не си ляга нормално ,ами се вдига нагоре и изтегля цялата подплата. никъде нама подлепки-нито по ръкавите,нито по предниците, сложила е подплънка за раменете за прав ръкав ....Нямах време ,трябваше ми палтото и затова го занесох да ми го ушият,имаче аз щях да си го направя .Направо като дете си поплаках като видях какво е сътворила...

# 40
  • Мнения: 13
Диди много съжалявам за това което ти се е случило. Явно се е научила на твоето яке. Пий една студена вода и карай да върви.
Лека нощ

# 41
  • Egypt
  • Мнения: 132
didik, и аз много съжалявам  Sad Както описваш нещата, доста сериозни грешки са, дано можеш да ги пооправиш.

# 42
  • Мнения: 85
didik, и аз съжалявам за това, което ти се е случило.Що се отнася до грешките-нямам думи. Sad

# 43
  • Мнения: 0
didik-аз ако бях на твое място повече нямаше да отида при тази шивачка.По-добре си намери друга. Peace

# 44
  • Мнения: 286
Здравейте,

Аз го бях пуснала това запитване като отделна тема, но сега видях, че май е по-добре да ви питам направо вас.

Страшно ми хареса идеята, която се вижда на снимката, с тези торбички, в които могат да се съхраняват неща и отпред да се сложи надпис за съдържанието. Искам да ви попитам от къде мога да намеря максимално близък до този зеления плат (с подобни раета), от който и аз да си ушия такива торбички.



Също така подобни връзки или шнурове знаете ли от къде могат да се купят? Като се отрежат шнуровете какво трябва да се направи за да не се разнищват?

мерси предварително Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт