Автоимунен тиреоидит на Хашимото (12)

  • 68 199
  • 811
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 775
Аз уж ходя да плувам (колкото си мога де), ама веднъж седмично и то колкото да се докопам накрая до сауната  Simple Smile Имам тренажор, който служи за закачалка. Изобщо много спорт у нас Sunglasses
Пеша ходя доста, но не стига предвид огромния ми апетит откак се помня. На тюлен мязам вече, дааа.

# 46
  • Мнения: 776
erota, отново ти благодаря за полезната информация. Чудя се , след като е хомеопатично лекарство, дали да не си го самопредпиша 3 пъти по 10 капки и да пробвам , ще ми спаднат ли отоците под очите. Thinking

Относно спорта , аз съм от мързеливите. Това е странно, защото приблизително откакто имам Хашимото съм така /след второто раждане/, а преди това, винаги съм спортувала. Може и от ЕГН-то да е, но вече ме домързява. Разчитам само и единствено на разходки, като Птица. Аз също имам крос тренажор, но го ползвам за закачалка като anssi, даже мъжът ми май ще го продаде на приятел. С излишните килца от Коледа още не съм се справила, но очаквам салатките, дано само докато ги очаквам, да не кача още, че... Joy

# 47
  • София
  • Мнения: 6 798
Аз не съм мързелива (за спорт  Laughing), мен ако ме питате всеки ден ще съм в залата и в басейна, ама няма как...Иначе и аз имам кростренажор, но ми е писнал до болка. Имах периоди го въртях по 40 минути с месеци, ама ми мина тръпката. А и друго е в залата и всички около теб тренират, друго вкъщи като те дърпат от него - мамо това, мамо онова. То ми се отщява всичко на десетото "мамо".  Joy

# 48
  • Мнения: 386
Послушни идем с бебетата.

Магнет, направих си труда да поровя из лаб. си изследвания:
Забременяла съм на 01.03.2009 на 38г.непланирано, но желано ,след няколко спонтанни и след като докторката ме пита къде съм тръгнала с тез показатели и години.
На 10.04.2009 ТСХ ми е било 3.74 ;следващите изследвания вече са ми под 2.Ама много щастлива се чувствах, затова сигурно Simple Smile
Сега е жив и здрав юнакът ми.Пу-Пу
Пожелавам и на теб така, и се присъединявам към съвета на съфорумките!

А спорта за сега е люлеене на бебе във всевъзможни пози на ръце и крака, понякога носене на 20 кг  дете; набързо да сготвя; разходка , където независимо колко е студено винаги се изпотявам, че много ревем; да стегна каката за абитуриентска и даже понякога късно вечер да изхвърля боклука. А си мечтая за баскетбол, тенис на маса, малко езда, може и  плажен волейбол Simple Smile

# 49
  • София
  • Мнения: 10 698
Послушни идем с бебетата.

Магнет, направих си труда да поровя из лаб. си изследвания:
Забременяла съм на 01.03.2009 на 38г.непланирано, но желано ,след няколко спонтанни и след като докторката ме пита къде съм тръгнала с тез показатели и години.
На 10.04.2009 ТСХ ми е било 3.74 ;следващите изследвания вече са ми под 2.Ама много щастлива се чувствах, затова сигурно Simple Smile
Сега е жив и здрав юнакът ми.Пу-Пу
Пожелавам и на теб така, и се присъединявам към съвета на съфорумките!

Благодаря за инфото и за труда най-вече  Hug да ти кажа ми иде да пробваме като те чета,моето сега е 3.47,но мисля да изчакам....незнам..лекарите казаха да е под 2.5 Confused
Да ти е жив и здрав младежа и много да ви радва Simple Smile

За спорта гледам че сте подели споделяния....и аз като някои от вас кростренажора използвам за закачалка и гледам температурата в стаята, имам едно за коремни преси-него само го заобикалям и куп колани и гирички и все се каня-днес след работа започвам,ама все ме мързи а и тази зима ми влияе лошо..може би ако се пооправи времето....

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Сега виждам Renew, че ти трето дете си родила. Браво бе, жена! Как се реши? Аз мисля, че нямам нерви за повече. 2-3 години след първото ми се прииска второ, ама трето, хайде без мене! От това Хашимото станах по-мързелива, по-зиморничава и въобще по-...

# 51
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
Аз днес се боднах за последен път надявам се през бременността  Praynig
ТСХ-то е 2,05, дозата на еутирикса е 75. Утре ще мина през ендото за коригиране най-вероятно. Само да не забравя да го разпитам след раждането, живот и здраве, кога да правя изследвания и дали бебо трябва да бъде прегледан също; еутирокс, кърмене и т.н.

Ако знаете последно време как ме тресе нервата  Confused Вчера след преглед при лекаря, който ще води раждането и днес след среща с бъдещата ни педиатърка малко се поуспокоих. След малко отиваме на лекция за бъдещи родители. Та така с моите неволи  Simple Smile

Колкото до спорта - нямам търпение вече да се върна във фитнес залата! Ще я спукам пътечката, така да знае Simple Smile !

# 52
  • Мнения: 13 770
хубави неволи са това, не плачи Laughing

# 53
  • Мнения: 348
Прасунчо,не остана!Стискам палци всичко да мине лесно и бързо! fingerscrossed
Иначе и аз имам от скъпите закачалки!

# 54
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Прасунчо, горе главата, аз с първото и на операционната ревах. С второта няма да ти пука толкова.

Аз раждах в Майчин дом и там правят изследвания на бебетата, особено, ако знаят, че има някакъв проблем при родителите. Предполагам, че и в другите правят това без да им казваш. Идва визитация педиатър и си говорите. 

# 55
  • Мнения: 781
прасунчо , аз ще раждам в МД , и там задължително изследват за хипотиреоидизъм . Не знам дали в Окръжна е така . Може да попиташ за какво ги изследват като се родят Wink
Не остана, ще чакаме вече да видим малкото човече  Hug

# 56
  • Мнения: 0
Хайде да се запиша и аз  Simple Smile
Диди,благодаря ти   bouquet Малката е голяма сладурана,да ви е жива и здрава  Hug
Писанка,аз пиех 4 месеца лимфомиозот заедно с л-тироксин.Изписан ми е за намаляване на антителата.Но последният път когато ходих при д-р Тодорова ми го изписа пак -заради болките в гърдите,каза че ще намали болката и отоците.


Здравейте, момичета!

Аз все още нямам поставена окончателна диагноза дали имам или нямам болест на Хашимото. Засега имам една ехография с данни за Хашимото. Чакам си изследванията. Но като те чета, erota, се замислям, че и аз имам от поне 2 години болки в гърдите, по-изразена болка имам в едната гърда. Не са толкова силни, че да не мога да спя по корем, но ги има и са напоследък доста притеснителни за мен. Мислех да ходя да си правя мамография, въпреки че бучка не намирам при опипване. Та искам да попитам болките в гърдите характерни ли са за Хашимотото? И какви са по-точно - стягащи, пронизващи, тъпи, остри, постоянни, при натиск и др.? Освен това тази болест влияе ли по някакъв начин на цикъла?

# 57
  • София
  • Мнения: 6 798
da_be_da , болките в гърдите мисля че нямат нищо общо с Хаши-то. Те са обикновено след овулация до първи ден от цикъла и се дължат пак на хормоните, но не на ТСХ. Не пречи да отидеш на мамолог, но мисля, че рпеди 40г не правят мамография, а ще те погледне на ехограф. Най-вероятно няма нищо сериозно, част от ПМС.

# 58
  • Мнения: 958
Леле колко сте изписали. Ние с бебето бяхме в болница за три-четири дена.
Записвам се и се връщам да чета.

# 59
  • София
  • Мнения: 2 908
Да се запиша и аз в новата тема.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт