Машина за хляб-29 част

  • 44 596
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 11 607
Хаджи, къде се покри? Не показваш ти как отбеляза годишнината на темата......Кой знае къде с Хаджийката тайно и сладко похапвате баница......И на нас не давате......

Касиер, разкошна е питката!(уф...на теб имам една рецепта да давам, не съм забравила....)

Ето я и моята, в чест на Петилетката на темата - Цък

# 721
  • София
  • Мнения: 7 881
Хаджи, къде се покри? Не показваш ти как отбеляза годишнината на темата......Кой знае къде с Хаджийката тайно и сладко похапвате баница......И на нас не давате......
...

За съжаление тези дни имам луда работа и просто не ми остава време за нищо друго.
Затова пък искам да ви припомня един мой разказ от преди близо две години.

Последна редакция: чт, 25 мар 2010, 21:24 от дядо хаджия

# 722
  • София
  • Мнения: 1 176
Дядо ма на мен нещо на зареджда страницата  newsm78 А искам да прочета разказа

# 723
  • София
  • Мнения: 7 881
Дядо ма на мен нещо на зареджда страницата  newsm78 А искам да прочета разказа

Готово. Коригирах си поста.

# 724
  • София
  • Мнения: 1 176
Дядо Хаджия уникален си,както ми бе криво повярвай ми със сълзи се смях  Hug   bouquet Искренно вярвам,че у вас е пълно само със усмивки и смях,завидях Ви,ама Благородно,все така да сте кога сте най зле  Peace

# 725
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Хаджи, къде се покри? Не показваш ти как отбеляза годишнината на темата......Кой знае къде с Хаджийката тайно и сладко похапвате баница......И на нас не давате......

Касиер, разкошна е питката!(уф...на теб имам една рецепта да давам, не съм забравила....)

Ето я и моята, в чест на Петилетката на темата - Цък

Тъкмо щях да те подсещам в питкената тема  Laughing,предполагах ,че не си ми прочела поста покрай всичките ангажименти около децата  Hug
А между другото искам да ти благодаря ,защото ти си причината да съм тук ,в този готварски форум   bouquet

# 726
  • Мнения: 9 776
Да е честита петилетката на темичката  bouquet!
Припомних си личните си плахи първи опити и отзивчивостта на момичетата, които вече не пишат тук, но пък имат достойни заместници Hug!

# 727
  • Мнения: 655
честит празник на прекрасната и полезна темичка  bouquet  bouquet  bouquet


# 728
  • Мнения: 7 779
честит празник на прекрасната и полезна темичка  bouquet  bouquet  bouquet



това какво е и с какво е направено ?
бързо казвай рецептата  Grinning

# 729
  • Мнения: 427
Честит юбилей и от мен!Част съм от тази темичка само от половин година,но научих толкооова много неща от майсторите тук ,че нямам думи да изкажа благодарността си!Благодарение на темата в къщи е някак по-уютно Simple SmileДядо Хаджия,прекрасни думи ! Hug
Кasier,ама тя твоята "машинка"много добре се справя и без мотор Simple SmileЯ дай рецептата за днешната красота,че очите ми останаха в нея!А рецептата ти за тутманик е сред най-харесваните у дома!  bouquet
Маме,много хубава си я докарала тая юбилейната Hug
Аз тия дни доста теста измесих ,ама като няма време да ги снимам не се и разписвам,че така на сух репортаж не върви в тази темичка...

# 730
  • Мнения: 767
Дядо Хаджи, изключително забавно и тонизиращо четиво! newsm62 newsm51Започвам деня със страхотно настроение! Благодаря ти!  bouquet Блазе на" зайчето"! smile3503

# 731
  • Мнения: 786
Здравейте! Искам да направя козунак със сладко, най-вече за да оползотворя няколкото бурканчета, които незнайно как се появяват у дома Simple Smile Та порових тук-там, но не намерих, ако може да ми предложите рецепта/линк с такава.
Благодаря предварително   bouquet

# 732
  • Мнения: 1
Здравейте! От 2 дни сме с хлебопекарна Мулинекс. Вчера направихме и първия си хляб в нея, но отвътре остана доста тестен - правихме основната рецепта + 10 мин. допълнително допичане! Много ви моля, ако някой може да ми обясни къде би могъл да бъде проблема /използвахме суха мая, бяло брашно Т500 и стриктно грамажите на останалите продукти по рецептата от книжката/ или да ми пусне линк, за да прочета! Опитах се да проследя темата от самото и начало, но сте изписали адски много теми и изчитането им е доста трудно! Благодаря ви предварително!

# 733
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Първото ми разочарование: направих хляб по рецепта от книжката на машинката. Основна рецепта се казва, само вода,олио, мая, сол, захар и брашно. Тестото се получи сухо в началото  - долях вода. После ми се стори по-мокро, но реших, че може и така - не беше толкова лепкаво. Да обаче хляба не се надигна много, кората не се изпече - бяла направо остана, допичах 20мин. за да порозовее малко. Като го разрязах, вече изстинал, се оказа леко сбит, изпечен е добре, но не е така пухкав като предните, които правих.
Възможно ли е това да е защото няма мляко и яйца? Мисля си и маята дали не е била малко - само 1ч.л. за 750гр. хляб?

Пропуснах: пекох на програма за средна изпечена кора и машината е Мулинекс 2000. До сега съм пекла само на програма за препечена кора и не е имало проблем с цвета на горната кора.

Последна редакция: пт, 26 мар 2010, 09:39 от Solar Wind

# 734
  • Мнения: 128
Здравейте. И на моята машинка и се налага смазване на осите на бъркалките. Почнаха да се въртят по трудно и видях че в тестото ми има черно (явно масло). Та въпроса ми е: с какво трябва да се смажат (масло или грес)? В предните теми някои коментираха, че са имали същия проблем. Ако може да споделите опит как точно става това смазване.

Общи условия

Активация на акаунт