Открити са канцерогенни съставки в бебешки пюрета и сокове

  • 29 216
  • 159
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 431
alissa nik ,хората са ти предоставили информация ,пък ти ако искаш се възползвай от нея  Laughing !
Аз лично предпочитам да съм информирана ,за да съм сигурна ,че вземам правилни решения-по принцип ,не само в конкр. случай .

# 136
  • Видин
  • Мнения: 4 921
clover_d, че тя изрази мнение само  Rolling Eyes Както много други преди нея.
Разбира се, че всеки сам взима своя информиран избор  Peace

# 137
  • Мнения: 12
Абсолютно не сте прави-някои от вас. Никаква гаранция няма че ако си сготвите в къщи зеленчуците и плодовете ще са екологично чисти-такива няма.На село отглежданите също се торят и се третират с каквото е необходимо. Не защитавам пройзвадителите, защото основното им цел е повече продажби и дали като консерванти или стабилизатори в храните се слага какво ли не, нищо че пише че няма. Аз не им вярвам. Както и да е-всеки сам да прецени и за инфо в пилешкото няма хормони-никой не е луд да дава толкоз пари за хормони, те дават достатъчно за антибиотици и за да стане пилето за клане за период от 30-40 дни е нужно яко храна, некоя и друга ваксинация и яко онтибиотици почти през целия период. Аре наздраве и да ви е сладко!  chef

# 138
  • Мнения: 9 814
Аре се вика на магаре. По-лекинко с тона.
Имайте информацията и сами преценете с какво да храните децата си. Гаранции няма.
И да ги държите в стъклен полупак все ще ви се наложи да ги пуснете тези деца на ДГ, училище....и там ще ядат на общо основание боклуци.
Що се нападате в една тема, създадена с цел информиране?

# 139
  • Мнения: 2 369
ами..аз прочетох само първа страница и реших да пиша направо. малк осе смутих наистина от факта,че марка,като Хип е в черния списък и ми се разбиха всички детски мечти,ама....незнам. да готвим лично за децата не мисля,че е кой знае колко по/добре,ако изобщо е по/добре. първо незнаем какво купуваме и истински екологични продукти кой знае има ли изобщо и второ дори и да готвим лично то трябва да се готви п оспециална технология,а не като за нас,за да не изврят всички витамини и полезни неща. мисля,че трябва на пара да се вари и да се загрява до еди си какъв градус,който не го знам какъв е...абе май си е цяла наука. (извинявам се,ако някой преди мен го е казал вече). така,че....аз май ще си купувам пюрета. предполагам точно пък тук,където живея,ако бяха наистина опасни щяха да ги спрат от продажба.има голям контрол върху храните и се доверявам.

# 140
  • Мнения: 489
предполагам точно пък тук,където живея,ако бяха наистина опасни щяха да ги спрат от продажба.има голям контрол върху храните и се доверявам.

 Joy не видя ли, че и аз живея в чужбина и инфото е от Германия?! Ще ти е полезно да прочетеш цялата тема. Приготвянето на пюрета вкъщи е много лесно -е, не чак като за отвориш готовото - и предполагам, че в Швейцария също продават био зеленчуци и плодове.  Wink
Всичко опира до желанието, май.

# 141
  • Мнения: 2 369
не.невидях къде живееш и предварително се извиних,че не съм чела много обстойно темата,а я минах малко по диагонал,че мъжът ми точно си беше дошъл и мрази да вися по интернет,а той да клима сам на дивана....та да опира до желание (мързи ме адски да дишам Mr. Green) и до това дали вярваш,че си струва. ми немога да повярвам,че в швейцарско баш при храните ще изпуснат контрола и то баш при бебешки храни??!!! ама ок...възможно е. био зеленчуците....ми от къде да сме толкова сигурни,че не са био точно,както пюретата? то и пюретата се водят био. може утре и в био зеленчуците да обяват,че са намерили нещо фатално. и трето....аз ще тръгна на работа веднага след,като се почувствам вече физически здрава след раждането....мисля,че ако всичко мине нормално ще е месец,два след това. незнам как ще стане номера с готвенето,като с еима предвид,че мама ще идва май да ми гледа детето (или детегледачка,на която няма да имам повече доверие),а мама едва ли ще ми спазва инструкцийте за качествено БЕБЕШКО готвене. най/много да метне всичко в тенджерата и да го ПРЕВАРИ,което аз дори за нас не правя. този въпрос е много спорен.никога неможем да сме сигурни какво има в храните ни независимо от къде ги взимаме.
ще прочета темата по/обстойно сега.

прочетох и втора страница,но мнението ми още повече се затвърди. някои говорят за "милата ни татковина"...та къде е точно проблема в българия или навсякъде? щото такива пюрета (ако са толкова завишени стойностите на вредните съставки,а се уточни и ,че е само слух) отдавна да са ги иззели от пазара ДОРИ и в българия струва ми се. не,не...както е казала една мама на втора страница от темата/омръзна ми да се стресирам от всичко/то шишета,то памперси (сега всички луднали против памперсите),то пюрета.е аз пък отказвам да живея в първобитния строй. ще се възползвам от всички удобства на моето време. ще ползвам и памперси,както и дамски превръзки и тампони.

Последна редакция: чт, 25 мар 2010, 09:34 от marittaa

# 142
  • Пловдив
  • Мнения: 606
... първо незнаем какво купуваме и истински екологични продукти кой знае има ли изобщо и второ дори и да готвим лично то трябва да се готви п оспециална технология,а не като за нас,за да не изврят всички витамини и полезни неща. мисля,че трябва на пара да се вари и да се загрява до еди си какъв градус,който не го знам какъв е...абе май си е цяла наука....

Ами ти като искаш си ги купувай, ама не изкарвай домашно приготвените цяла наука.Ако те мързи да ги правиш и си търсиш оправдание е друг въпрос.То и за нас е препоръчително да си готвим на пара ама малко хора го правят.Aз съм давала 2 пъти готовo и след като ми беше отхвърлено си ги правя сама.Hе мисля, че полезните вещества се унищожават.До някаква степен-да, но не и нa 100%.Даже и минимална термична обработка ги убива.А ти как мислиш приготвят пюретата на пара ли???
И пак пиша, не са иззети от пазара, защото децата нямало да ги ядат цел живот.Това май си пропуснала да прочетеш.

# 143
  • София
  • Мнения: 2 132

И пак пиша, не са иззети от пазара, защото децата нямало да ги ядат цел живот.Това май си пропуснала да прочетеш.

Това пък е супер несериозно. Нещата, които ще ядат цял живот, едва ли са  с по малко вредни вещества от бебешките пюрета.

# 144
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
... първо незнаем какво купуваме и истински екологични продукти кой знае има ли изобщо и второ дори и да готвим лично то трябва да се готви п оспециална технология,а не като за нас,за да не изврят всички витамини и полезни неща. мисля,че трябва на пара да се вари и да се загрява до еди си какъв градус,който не го знам какъв е...абе май си е цяла наука....

Ами ти като искаш си ги купувай, ама не изкарвай домашно приготвените цяла наука.Ако те мързи да ги правиш и си търсиш оправдание е друг въпрос.
И пак пиша, не са иззети от пазара, защото децата нямало да ги ядат цел живот.Това май си пропуснала да прочетеш.

Точно така е. НЕзнам в другите западноевропейски страни как е, но тук определено никой не обръща внимание къде какви пЮрета има, просто защото почти никой не ги купува и количеството на пазара е минимално.
Верно, че през комунизма нямаше пЮрета, ама сега пък в БГ е заринато, цял музей за пЮрета е по магазините. Май нещо като "сиромашко невидяло" се получава.

# 145
  • Мнения: 2 369
... първо незнаем какво купуваме и истински екологични продукти кой знае има ли изобщо и второ дори и да готвим лично то трябва да се готви п оспециална технология,а не като за нас,за да не изврят всички витамини и полезни неща. мисля,че трябва на пара да се вари и да се загрява до еди си какъв градус,който не го знам какъв е...абе май си е цяла наука....

Ами ти като искаш си ги купувай, ама не изкарвай домашно приготвените цяла наука.Ако те мързи да ги правиш и си търсиш оправдание е друг въпрос.То и за нас е препоръчително да си готвим на пара ама малко хора го правят.Aз съм давала 2 пъти готовo и след като ми беше отхвърлено си ги правя сама.Hе мисля, че полезните вещества се унищожават.До някаква степен-да, но не и нa 100%.Даже и минимална термична обработка ги убива.А ти как мислиш приготвят пюретата на пара ли???
И пак пиша, не са иззети от пазара, защото децата нямало да ги ядат цел живот.Това май си пропуснала да прочетеш.


прочетох го и не вярвам тези глупости. каквото ядем всички/това е.  точка. аз си имам мнение,вие си имате мнение. същото  е както по въпроса дали бащата да присъства по време на раждането и дали да ползваме памперси и пластмасови бебешки бутилки. винаги има защитници на едната и на другата теория и никога едните не убеждават другите в тяхното си мнение.изказах се,прочетох ви и продължаваме да живеем кой както намери за добре. аз ще давам пюрета (когато и колкото реша),ще ползвам памперси, за бутилките не съм сигурна още,но ако ползвам пластмасови ще гледам до кога им е срока на годност и ще ги сменям след изтичането му и т.н. да не се повтарям. и не си търся никакво оправдание,а направо си казвам в прав текст,че не намирам достатъчно стимуланти в тези идеи за отхвърляне на удобствата в днешно време. обичам улеснения живот и удобствата. с моето неудобство озоновия слой няма да го поправя. а най/са ми "любими" тези "еко" мами,дето отхвърлят памперса,че бил замърсявал околната среда,а карат коли постоянно в същото време.хайде,хайде....че се отплеснах. излизам да дишам чист въздух сега,ако и това е възможно...да захраня бебето с малко изпарения от големия град,да го поразходя в центъра  Joy

# 146
  • Пловдив
  • Мнения: 606

И пак пиша, не са иззети от пазара, защото децата нямало да ги ядат цел живот.Това май си пропуснала да прочетеш.

Това пък е супер несериозно. Нещата, които ще ядат цял живот, едва ли са  с по малко вредни вещества от бебешките пюрета.

Еми така е ама тяхното становище е такова, все едно после няма да се ядат консерви.



... първо незнаем какво купуваме и истински екологични продукти кой знае има ли изобщо и второ дори и да готвим лично то трябва да се готви п оспециална технология,а не като за нас,за да не изврят всички витамини и полезни неща. мисля,че трябва на пара да се вари и да се загрява до еди си какъв градус,който не го знам какъв е...абе май си е цяла наука....

Ами ти като искаш си ги купувай, ама не изкарвай домашно приготвените цяла наука.Ако те мързи да ги правиш и си търсиш оправдание е друг въпрос.То и за нас е препоръчително да си готвим на пара ама малко хора го правят.Aз съм давала 2 пъти готовo и след като ми беше отхвърлено си ги правя сама.Hе мисля, че полезните вещества се унищожават.До някаква степен-да, но не и нa 100%.Даже и минимална термична обработка ги убива.А ти как мислиш приготвят пюретата на пара ли???
И пак пиша, не са иззети от пазара, защото децата нямало да ги ядат цел живот.Това май си пропуснала да прочетеш.


прочетох го и не вярвам тези глупости. каквото ядем всички/това е.  точка. аз си имам мнение,вие си имате мнение. същото  е както по въпроса дали бащата да присъства по време на раждането и дали да ползваме памперси и пластмасови бебешки бутилки. винаги има защитници на едната и на другата теория и никога едните не убеждават другите в тяхното си мнение.изказах се,прочетох ви и продължаваме да живеем кой както намери за добре. аз ще давам пюрета (когато и колкото реша),ще ползвам памперси, за бутилките не съм сигурна още,но ако ползвам пластмасови ще гледам до кога им е срока на годност и ще ги сменям след изтичането му и т.н. да не се повтарям. и не си търся никакво оправдание,а направо си казвам в прав текст,че не намирам достатъчно стимуланти в тези идеи за отхвърляне на удобствата в днешно време. обичам улеснения живот и удобствата. с моето неудобство озоновия слой няма да го поправя. а най/са ми "любими" тези "еко" мами,дето отхвърлят памперса,че бил замърсявал околната среда,а карат коли постоянно в същото време.хайде,хайде....че се отплеснах. излизам да дишам чист въздух сега,ако и това е възможно...да захраня бебето с малко изпарения от големия град,да го поразходя в центъра  Joy

Ок бе мила никoй в нищо не иска да те убеди.Аз също ползвам памперси, но ще си готвя на детето.Всеки си има мнение и моето е такова. Peace

# 147
  • BG
  • Мнения: 2 217
Mисис T.  , благодаря за информацията! Истината е, че тук такива изследвания не се правят и съответно няма как да знаем какви са опасностите за децата ни (не само по отношение на храната).
Детко яде от много време десертните пюрена на Хип, но вече няма да му давам от тях!  Naughty
Основната храна отдавна сама му приготвям или давам такава от кухня.
 
 
 

# 148
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Не мога да повярвам, точно на Хип съм залагала досега като най-сигурни пюрета... Даже сега като е нямало някои сезонни зеленчуци купувах на Хип, защото вярвам на етикета "био"...Сигурно съм си тровила детето....Не знам вече какво да правя.
Нито искам зеленчуци с нитрати, нито пилета с антибиотици, да вземем на село да ходим...

# 149
  • Мнения: 262
то луда работа...

Общи условия

Активация на акаунт