ЧХГ РАСТЕ ,НО БАВНО.....

  • 13 197
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 63
Здравейте,момичета.Моля помогнете ми...
На 14.02.10г ми беше второто ИКСИ на замразен ембриотрансфер.На 25.02/12 ден трансфер/,ЧХГ -50,на 02.03/17 ден от трансфер/,ЧХГ-370 .
 На 07.03/22 ден от трансфер/,д-р Стаменов ме повика на преглед.
Предчувствах,че е рано,но все пак се видя малка точица,и ми каза да отида на 16.03 отново.
Приемам в момента утрогестан,преднизолон,естрофем,фраксипарин,аспирин протект и неопуген.
Притеснява ме ,че  нямам никакви изразени симптоми за бременност.
Вчера 10.03 пуснах ново ЧХГ-1765,и се уплаших ,че е ниско за 25 ден след трансфер,и днес отново пуснах ЧХГ-1850.
Смятате ли ,че ЧХГ-то  нараства твърде бавно?

Благодаря ви предварително. Simple Smile

# 1
  • софия
  • Мнения: 1 201
Според мен е много индивидуално нарастването-във всички таблици, които има из нета изрично си пише, че посочените стойности са ориентировачни и при всяка жена темпа на нарастване е строго индивидуален
Аз бях в болница след трансфера ми и ми изследваха чхг общо 3 пъти-като стигна 340(някъде между 11 и 15 ден след трансфера, но не си спомням точно, а и аз съм с близнаци) казаха, че няма смисъл от повече изследвания на чхг и от тук нататък чакаме да видим точка, след което ембрионални структури и сърдечна дейност-така че според мен няма смисъл да си изследваш повече чхг-то-точка се е видяла, сега на 16.03 стискам палци да видите и сърчице Hug Hug

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Според мен за сега няма място за притеснение  Peace Както е казала Моззи Тези стойности са само НАСОЧВАЩИ – при всяка жена новата на ЧХГ могат да нарастват различно.
По-добре се успокои и не търси признаци -прекалено е рано за тях .При мен се появиха в края на 2 месец ,освен това изобщо не е задължително да имаш някакви признаци  Peace
Стискам ти палци и на 16.03 да се похвалиш с положителни новини  Praynig Praynig Praynig

# 3
  • Мнения: 4 306
eima , след прегледа според мен няма нужда да пускаш ЧХГ. Игра на нерви е.
Честита точка! Wink

# 4
  • Мнения: 1 186
щом расте е добре. пожелавам ти следващия път да чуете и сърчице. не се стресирай повече с това, как расте чхг-то, а си почивай и мисли позитивно. успех ти пожелавам. Praynig

# 5
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Според мен ЧХГ-то ти е добре. Не е необходимо да се увеличава точно два пъти като по учебник. Честита точица! Следващия път да чуете сърчице!

# 6
  • Мнения: 63
Mомичета,благодария за подкрепата.Надявам се във вторник да се похваля поне с хубаво сакче.

# 7
  • Мнения: 4 306
Само забравих да ти пиша, дано те окуражи - на първия преглед 21-22 дни след трансфера, едното бебе се видя. Видя се и сърдечна дейност. Другото също се видя, но док дори не го измери, нито му гледа нещо.

# 8
  • Мнения: 63
Верата,благодаря много,мила.Дано е късна имплантация,защото и сакчето и точицата бяха много миниатюрни.Д-р Стаменов каза,че е ок за 22 ден,но знаех,че му се искаше да види повече.Дано сте ми на късмет с Мози с тези лентички.Желая ти щастливи мигове с бебоците и да са много здрави.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 841
Няма да му помогнеш да порасне по-бързо ако се къхариш и тревожиш, мисли за хубави неща, намери си занимание, ако е писано ще стане, пий си лекарствата и късмет  Hug

# 10
  • Мнения: 3
Еима щте стискам палци за положителен резултат Party и на 16 непременно да ни кажеш какъв е резултата

# 11
  • Мнения: 63
Момичета,здравейте отново.Довечера съм на преглед,молете се всичко да е ок.ЧХГ продължава да расте-днес 31 ден 2245.Средно всеки ден с по 80 единици.Зная,че не е математика,но моя близка говори с Д-р Персенска тя казала,че за 2-3 дни се покачвали често само с по 100 единици и са с успешни бременности.Хванала съм се за тези думи и се надявам силно да видя хубав ембрион,а за пулс мисля,че още е рано,днес съм в 6 г.с. и 2 дни.Ще пиша след прегледа.Целувам всички,които следят темата ми.
















# 12
  • Мнения: 4 306
eima,  Hug Hug Hug Стискам палци!

# 13
  • Мнения: 945
Ще  се моля специално. Дано и сръчице има вече. Не е толкова рано да се види.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 367
Ейма  Praynig Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

# 15
  • Мнения: 3 294
Ейма , дано чуете сърчице  Praynig Praynig

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Ейма  Praynig Praynig Praynig

# 17
  • Мнения: 472
Ейма, имаш моите стиснати палци и моите молитви  Praynig

# 18
  • Мнения: 63
Добро утро,момичета.Снощи се видя хубав сак,не само точица.Вътре имаше ембрион и жлъчно мехурче.Док каза,че е малък ембр.за седмицата,в която съм,но каза и да не забравяме,че е замр.трансфер,а може и да е късна имплантация.Този път беше с много повече НАДЕЖДА в очите и ми даде кураж.Попитах го дали възраста е от значение,а аз съм на 43,а той каза НЕ!Вика ме отново на 23.03 и каза,че иска да види хубав ембрион и дано вече и пулс.Сами разбирате,че това е решаващата за мен седмица на надежда и молитви.Желая ви успешен ден,на всички,очакващи своите съкровища,хубави мисли и смели подготовки,а на щастливите вече мами,благодаря ви още веднъж за подкрепата и опита си,който ми предавате и щастливи мигове със съкровищата си.Целувам ви и успешен ден!

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Ейма,много се радвам за хубавите новини ,продължавам със стиснатите палци  Praynig Praynig Praynig Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 2 367
Браво Ейма, другата седмица и сърчице ще си има твоето0 бебче, ще видиш ,че всичко ще е наред. Пази се и само позитивни мисли  Hug

# 21
  • Мнения: 945
Eйма, стискам палци до дупка, но вярвам, че всичко ще е наред. И нарастването на емрионите пак е индивидуална работа. Няма точни схеми. Горе главата.

# 22
  • Мнения: 140
Здравейте,след дълги години борба най накрая видях заветните две чертички.
 Но въпросът ми е следния,на 01.03 беше единствения секс,да кажем на 02.03 да е станало зачеване занчи на 13 ден имах ЧХГ 475 ,но това което ме притеснява е че на 15 ден ЧХГ е нарастнало с малко 550 иначе уринните на 13 ден тестовата по бледа,а на 15 ден чертата е колкото контролната.Може ли да е извънматочна,много малко ли е нарастнало ,моля ви кажете си манението че ще лудна  ooooh! ooooh! Crazy Crazy Crazy

# 23
  • Варна
  • Мнения: 730
Хе, Монки, направо ме застреля с тази новина! Дай Боже чудото да расте с всеки изминал ден!  Praynig
Иначе бих ти казала да пуснеш нов кръвен и дано там стойността вече е скочила, щото иначе тези две стойности не дават категоричен резултат (според мен). Понякога нарастването не е точно като по учебник, а нещата са добре, а друг път говорят за проблем. Пък и може да има грешка в кръвния, щом уринарните се насищат.
Аз вярвам, че при теб всичко ще е ок и скоро ще си най-щастливата жена на света. И да се похвалиш на Алекса  Wink

# 24
  • Мнения: 472
Еййй Monkey страхотно, много се радвам на такива новини.
Аз да ти кажа, че всичко ще е наред. Не го мисли това ЧХГ. Ние много се разглезихме с него и само се шашкаме скача ли, не скача ли. То да ти кажа и плоден сак да се види, и сърчице да се чуе пак все сме си на тръни и все го мислим, защото доста сме се понапатили тук.
Да ти кажа само, че моето ЧХГ на ден 13 от ЕТ, т.е. 3-4 дни след оплождането беше 314. Доста по-малко от твоето, нали? Натам не съм го изследвала повече. Но мисля, че доста момичета се страхуват от ниско ЧХГ или бавно нарастващо, а на края всичко е ОК.
Стискаме палци  Hug

# 25
  • Мнения: 588
Eйма стискам палци и се моля за теб, дано всичко е наред fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

Монки честито и наистина не се притеснявай толкова, всичко ще е наред Hug Hug Hug

# 26
  • Мнения: 730
Монки, уринният не дава отклонения при извънматочна. С моята от кеф, че съм бременна имам поне 10 теста с прекрасни наситени черти и няколко кръвни с отличен резултат отговарящи на седмиците, но стойностите ту се качваха, ту спадаха. Така че, нищо не е критерий, мисли позитивно и всичко ще е наред. Успех и стинати палци.

# 27
  • Мнения: 63
Момичета,ще ви разочаровам.Спиране на развитието или кухо яйце,както и да е,аз бях до тук с този опит.Спрях лекарствата,док иска да го изхвърля сама,в краен случай да се намесва с кюретаж,за да ми съхрани лигавицата.Извода ми е,че е добре ЧХГ да се удвоява.Благодаря на всички,които ме подкрепихте,на тези в очакване на рожбичките си,много късмет и попътен вятър,а на мамите-радвайте се на всеки един миг на щастие,с който ви даряват вашите слънца.Целувам ви.

# 28
  • Мнения: 472
Eeee Eima, голямо разочарование  Cry Cry Защо така се случва? Дано поне се открие причината и следващият опит да е твоята последна и щастлива крачка в бебеправенето.  Praynig

# 29
  • Мнения: 4 306
eima, съжалявам мила! Така се надявах.
Поплачи, изживей болката от неуспеха и с нови сили тръгни към твоето бебе.  Hug Hug Hug
В случилото се, въпреки неуспеха има и добри новини - имплантация има.

# 30
  • Мнения: 3 294
Eima , съжалявам наистина , но Вера е права , важното в случая е че е имало имплантация . Следващия път ще е твоя  Hug Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 2 367
Eima, съжалявам много миличка, знам,че ти е трудно сега , но борбата продължава, вярвам ,че следващият път нещата ще бъдат прекрасни докрай  Hug

# 32
  • Мнения: 140
Здравейте ,вчера разбрах че плода е спрял да се развива за съжаление,вече имам цикъл и се надявам всичко да е наред и скоро да се похваля пак  Praynig Praynig Praynig

# 33
  • София
  • Мнения: 2 367
Маймунче, съжалявам много за лошата новина, толкова много се радвах на твоето чудо. "Виждам" обаче ,че си заредена с нова доза надежда и искрено ти пожелвам чудото да те споходи съвсем скоро отново  Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 6 232
ееех, Маймунче, твоето "чудо" ме зареди с толкова много оптимизъм,много съжалявам  Sad spoko
Хубавото е,че пак си на линия,станало е веднъж и по един или друг начин, ще стане отново,дано този път до край  Hug

# 35
  • Мнения: 4 306
Здравейте ,вчера разбрах ...

Ееее, не трябваше така да става!
Съжалявам момичета! Cry

Общи условия

Активация на акаунт