Какво име носи детето ви?

  • 5 257
  • 83
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 116
Диана и Кристина
Популярни и в България и по света, та за анкетата международни може би Simple Smile

# 61
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Нашият слънчо е Денис. Simple Smile Международно име, май... newsm78

# 62
  • Мнения: 1 194
Яна.На майка ми.

Според мен е трудно да се определи кои имена са бг и кои международни-то ако считаме , че Мая, Даниела и др са международни, български май не остават много? newsm78

# 63
  • Мнения: 4 212
Михаил и Борис са руски имена  Flutter

# 64
  • Мнения: 934
Гласувах с чуждо, но ми трябва повече от една опция. Синът е Aiden (Ейдън), келтско име, означава огънче или пламъче. Дъщерята е с много международно име - София. Даже и в арабския свят се среща. Гръцко по произход, означава 'мъдрост' - не че не знаете, де.

# 65
  • Мнения: 734
Добре че пуснахте тази тема, че да разбера какво име съм измислила на дъщеря ми;)

Тя се казва Natalie-Joel
Кръстена е на майка ми, но в името и присъстват срички и букви от имената на загиналия ми баща,
любимия ми единствен брат ми и съпруга ми;)

Натали е рождество. Латинско, католическо име ( съпругът ми е католик).
До раждането на детето не бяхме готови с второ име. Първия спомен от нея ми е в ръцете на баща й, с личице опряно до бузата му. Беше му одрала кожата и още на операционната маса казах Джоел...
Джо - от Джон
ел - означава господ на иврит и исках сричката да пръсъства за да я пази господ винаги. Тя беше записана в рекордните случаи на болницата, заради тежкото й раждане - с 5 пъти стегната около врата й пъпна връв, която Благодаря на Господ - не й нанесе травми!

Едва днес, заради тази тема прочетох какво означава Джоел - еврейско име - "Господ Повелява!"
2рия ми баща е евреин.
Името е мъжко...да й носи мъжка сила!

Днес е Йом Кипур - светите пости в Израел. Аз не ги спазвам защото не съм еврейка, но знам че това е свят ден и Господ ти удря печата за цялата година.
Миналата година точно на този ден, моето семейство в Израел гладува и се моли да зачена. Със съпруга ми правехме безуспешни опити 2 години...
Детето вече е факт. Господ да я пази.
Вярвам че Бог е един!

# 66
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
то4но днес става една година от за4еването на Гергана  Heart Eyes
мисля 4е си е 4исто българско името.друг е въпросът 4е тук едвам го произнасят и се наложи да го напиШем Ghergana заради ''милите'' италианци  Twisted Evil

# 67
  • Мнения: 1 269
Deema(Дима)- арабско озна4ава облак, които носи дъжд.Кръстихме я на баща ми които се казва Димитър
Khalid - арабско озна4ава безсмъртен

# 68
  • Мнения: 1 283
Two Hearts Two Hearts Ерик и Холи  Two Hearts Two Hearts[/b]

Незнам какви са ,но много ми харесват! Hug Flutter
..на мама сладките червенотиквеничковчета! Heart Eyes

# 69
  • Мнения: 4 244
Ако искате да ви светна кое име какво zначи, че имам една тълковна книжчица тук? newsm78
А моите са и двамата с полуфренско полуиzмислен от мен (нас) проиzход Mr. Green ъ Мирел Клементин и Леонард Алоис Калоян

# 70
  • Мнения: 1 465
Na6eto dai boje da se rodi jivo i zdravo 6te se kazva Paul, a galeno 6te mu kazvame Polo - udarenieto v umalitelnoto ime 6te e na poslednata sri4ka - to e iasno de Wink Taka 4e 6te e Paul Rousseau..
Na men mnogo mi dopadna, makar 4e muj mi dade ideiata. Vtoroto ni dete /dai boje  Praynig/ 6te e s bulgarsko ime, no taka 4e da zvu4i dobre i na frenski. Moje i niakoe mejdunarodno ime da izberem, 4e da zvu4i dobre na vsi4ki ezici Flutter Wink

# 71
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Елена се казва нашата кукла.

Мисля че е международно,а? newsm78

По произхода си са гръцки, но са популярни по селия свят:
 Heart Eyes  ГЕОРГИ и ЕЛЕНА   Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 1 777
Чужди
Ричард и Дейвид Simple Smile

# 73
  • Мнения: 1 545
Михаил и Борис са руски имена  Flutter
Теичка, че какво по-българско име от Борис? Послесния ни хан /и първи цар/, а всички знаем от историята, че хановете са Прабългари, и съответно си носят българското име, а след покръстването Борис е приел и християнското име Михаил /което даже не е и славянско, камоли българско или руско/, и от там нататък - все християнски /библейски/ и славянски имена са ги кръщавали царете ни.

# 74
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Виктория и Мартин, международни май  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт