Уред за сушене на плодове и зеленчуци

  • 290 797
  • 871
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: X
Катарин, би ли споделила каква е тази хранителна мая, която използваш в рецептите си  bouquet

Ето такава.
http://www.kukuriak.com/nutritional-yeast/

Моята е в друга опаковка, но съдържанието е едно и също.

Пп:намерих моята...
http://www.zelenbio.com/product/2075/hranitelna-maya.html

# 166
  • Мнения: 1 988
Какво точно е тиквен фрайс-обработват ли се тиквичките предваритело newsm78 Embarassed

# 167
  • Мнения: 8 163
Десито, никаква обработка не се изисква. Само измиваш 2 средно големи тиквички, нарязваш ги на "клечки", слагаш една чаена лъжичка зехтин, щипка-две сол, малко пипер и слагаш в дехидратора. През първия час температурата трябва да е 60оС, а през следващите 20 - 45оС.

# 168
  • Мнения: 2 013
Много сте полезни, благодаря!

# 169
  • Мнения: 8 163
Чипс от тиквички и червено цвекло (от уикенда)



Кейл чипс (от днес) и телешко джърки (от вчера)

# 170
  • Мнения: 1 669
Ох, Фея, всичко изглежда превъзходно  chef
Аз пробвах от твоите тиквени фрайс и за себе си извадих 2 извода - следващият път трябва да се нареждат по-дебело и по-възможност да слагам по-малко подправки...Определено ще ги правя пак Hug

# 171
  • Мнения: 0
извинявайте за въпроса, но джъркито как се яде. като пастърма се реже на слайсчета ли... много тънко ми изглежда, за да е така..? иначе вече имам и аз дехидратор и много бих искала да пробвам рецептите и за месо.

# 172
  • Мнения: 8 163
извинявайте за въпроса, но джъркито как се яде. като пастърма се реже на слайсчета ли... много тънко ми изглежда, за да е така..? иначе вече имам и аз дехидратор и много бих искала да пробвам рецептите и за месо.
Направо си отхапваш от джъркито, Майла. То е предварително нарязано на тънки ленти. Тези на снимката са широки ок. 2,5 см, дълги ок. 15 см и дебели ок. 0,2 см.

Телешкото или дивечово джърки е типично северно американско сушено месо. Изключително е практично за дълги преходи, защото е леко, засищащо и великолепен източник на чист протеин.

# 173
  • Мнения: 1 669
Момичета, сложихедни кайсии да се сушат, обаче дали не мога и моркови да сложа върху тях, в отделна тарелка newsm78 Имам доста, а не ми се чака да приключа с плодовете...И да попитам - вие кайсиите накакви градуси ги сушите?

# 174
  • Мнения: 8 163
Можеш спокойно да сушиш кайсии и моркови, Кайлис.

Аз дехидратирам плодове и зеленчуци на 145 F (63 С) през първия час, след което намалявам до 115 F (46 С), за да запазя непроменени полезните вещества, типични за суровия продукт. Само месо суша на 145 F (63 С) през цялото време.

# 175
  • Мнения: 1 669
Фея, благодаря ти  Hug

# 176
  • Мнения: 2
FYI Техномаркет от днес имат Нео в наличност.

# 177
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Какъв е смисъла плодовете и зеленчузите да се сушат при повече от 45-47 С, като всички полезни витамини и ензимите се губят? Нали само сушене при до 47С ги запазваше?

# 178
  • Мнения: 23
Здравейте на всички!Следя темата отдавна и най-накрая си поръчах и аз този дехидратор на Нео.Мога ли да помоля,тези които го имат да споделят дали са доволни и дали става за направа на крекери,че ми се иска най-вече с тях да експериментирам.Също така си мисля дали в него могат да се изсушат накиснати преди това ядки?Нямам търпение да ми го доставят  Grinning

# 179
  • Мнения: 8 163
Какъв е смисъла плодовете и зеленчузите да се сушат при повече от 45-47 С, като всички полезни витамини и ензимите се губят? Нали само сушене при до 47С ги запазваше?
Ако имаш предвид това, че през първия час суша при 63 С, това не трябва да те притеснява. За тези 60 мин температурата в продукта не успява да надвиши 46 С. Следователно плодът или зеленчукът остават сурови.

Десинка, би трябвало да можеш да ползваш всеки дехидратор за сушене на накиснати ядки. Можеш да сушиш и покълнали семена (пшеница, камут, спелт и пр), след което да ги смелиш на прясно брашно непосредствено преди употреба.

Общи условия

Активация на акаунт