Уред за сушене на плодове и зеленчуци

  • 290 835
  • 871
  •   1
Отговори
# 510
  • Добрич
  • Мнения: 5 458
Сутринта наредих гъбките, нарязани на филийки със застъпване. Да видим колко време ще им отнеме да се изсушат и какъв добив ще ми дадат.

Направих експеримент, от 1 кг печурки от магазина станаха 65 г сушени гъби.



Да споделя за резултата - за 15 часа гъбите се изсушиха. От 2100г. в сурово състояние получих 160г. в сушено.

# 511
  • Мнения: 630
Здравейте, момичета. Някоя от вас да има впечатления от този уред http://www.technopolis.bg/b2c/details/829726/P11131201/URED-SUSH … OVE-ROHNSON-R-291 . Гледам него и този на Zelmer http://www.technomarket.bg/products/09133113/zelmer-fd-1001 .
Питам се дали по-голямата мощност няма да значи само по-високи сметки за ток.
Прочетох назад, че препоръчват НЕО , но не мога да намеря по сайтовете. Предполагам, че и по магазините трудно ще се намери. Какво бихте ми препоръчали  в рамките на 100-тина лв?

# 512
  • Мнения: 148
Здравейте, момичета. Някоя от вас да има впечатления от този уред http://www.technopolis.bg/b2c/details/829726/P11131201/URED-SUSH … OVE-ROHNSON-R-291 . Гледам него и този на Zelmer http://www.technomarket.bg/products/09133113/zelmer-fd-1001 .
Питам се дали по-голямата мощност няма да значи само по-високи сметки за ток.
Прочетох назад, че препоръчват НЕО , но не мога да намеря по сайтовете. Предполагам, че и по магазините трудно ще се намери. Какво бихте ми препоръчали  в рамките на 100-тина лв?
Аз от вчера притежавам Rohnson- изпробвах го с банани, диви ягодки , череши и пъпеш - според децата ми ягодките станаха най- сполучливи. В момента суша тиквички. Предимството на този уред е възможността за контрол на температурата, скарите са доста широки и с добра височина. За сега съм доволна Peace Ако има притежатели на посоченият Zelmer да пишат отзиви, за да направите по- лесен избор!

# 513
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 141
Имам същия Зелмер .Има 2 степени на сушене нямам представа на какви градуси суши и никъде не пише ,решетките имат опция да се нареждат на 2 различни нива .Доволна съм .Харчи малко ток .
Кремче - избора е твой Simple Smile

# 514
  • Мнения: 630
Благодаря ви. Да, време е да се спра на някой, защото искам да се възползвам от богатството на сезона, но ми е така трудно да избера... Simple Smile Та затова се радвам на всеки съвет или мнение на по-опитните в сушенето

# 515
  • Мнения: 148
Ооо, аз съм съвсем новак, но с голям мерак в сушенето newsm62

# 516
  • София
  • Мнения: 6 277
Имам същия Зелмер .Има 2 степени на сушене нямам представа на какви градуси суши и никъде не пише ,решетките имат опция да се нареждат на 2 различни нива .Доволна съм .Харчи малко ток .
Кремче - избора е твой Simple Smile

И аз имам същия Зелмер, доволна съм, но все пак няма база за сравнение. Но мисля, че в упътването на уреда пише, че не са 2 нивата, сушенето трябва да е с"разпънати" тавички, т.е. на по-високото ниво. НИското ниво е само за по-компактно съхранение на уреда.

# 517
  • Мнения: 965
Важна е Т, качествата на продуктите не се запазват при по-високите. Търсете с терморегулация

# 518
  • Добрич
  • Мнения: 5 458
Имам подобен модел Zelmer и съм много доволна. Само, че е 300W. Миналото лято бях пробвала да измеря температурата на най-долната скаричка, когато уредът работи на високата мощност и помня, че беше около 50 градуса. Действително на най-долната скаричка не може да се измери точно, защото няма дупка по средата като NEO и трябва леко да се надигне, за да се пъхне термометъра.

Не съм виждала на живо ROHNSON, но предполагам, че скаричките са по-ниски. На NEO съм сигурна, че са по-ниски от на Zelmer, защото сестра ми има NEO и имам база за сравнение. Всъщност като се замисля, от всичките уреди, които сме гледали със съпруга ми в магазините /Технополис, Техномаркет и Метро/, най-високи са скаричките на Zelmer. Ние държахме на това, защото мога да слагам по-едри плодове - например половинки сини сливи от най-едрите.

# 519
  • Sofia
  • Мнения: 1 058
Чудя се все още за този уред.
Май само за бананов чипс и сушени череши и домати го ползвате.
А след като изсушите нещо готвили ли сте с него?

# 520
  • Мнения: 8 163
Май само за бананов чипс и сушени череши и домати го ползвате.
А след като изсушите нещо готвили ли сте с него?

Е как, моля ти се?! Аз съм сушила не само плодове, но и плодова кожа с кисело мляко. И зеленчуци. И месо. И суров хляб съм правила в дехидратора си, и сурова пица, и блатове за сурови торти, и суров чипс, и сурови гранола барс, и сурови крекери... И киснати сурови ядки и семена съм сушила.

По принцип готвя изключително рядко, но съм ползвала дехидратирани в домашни условия зеленчуци.

# 521
  • Sofia
  • Мнения: 1 058
Не сме много по суровите неща. А и винаги готвя месо. Нещо май с този дехидратор ще се разминем.
А и не си умираме за бананов чипс. Не сме го опитвали и за едно нещо не бих дала пари за такъв уред.

# 522
  • Мнения: 8 163
А и винаги готвя месо.

Месото, освен ако не е телешко, се готви преди да се сложи в дехидратора. Дори и така, месото се суши на по-висока температура, отколкото плодовете и зеленчуците.

Аз съм правила само телешко и пилешко джърки, като с пилешкото няма да повторя. Не ми допада.

# 523
  • Sofia
  • Мнения: 1 058
Фея Кръстница май не ме разбра. Или аз не обясних както трябва. Готвя и ядем месо, но и много плодове и зеленчуци в прясно състояние. Не става въпрос за да суша месото. Имах пред вид , че сурови торти и пици не ще ядат моите хора в къщи. И само за един бананов чипс не бих дала толкова пари за дехидратор.

# 524
  • Мнения: 83
Ani Ka, можеш да сушиш всякакви плодове. Аз моите не ги правя на чипс, оставям малко влага в тях, така са ми по-вкусни и след това ги прибирам в пликчета във фризера. Но твоята идея, след като не е здравословно хранене, можеш да си ги купуваш и от магазина  Peace

Общи условия

Активация на акаунт