Уред за сушене на плодове и зеленчуци

  • 290 906
  • 871
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 2 037
Аз го ползвам и за всякакви видове зелени подправки, билки и растения.
(За ябълките и дюлите май съм писала.)

Последна редакция: нд, 22 юни 2014, 20:19 от Люлин

# 526
  • Мнения: 148
До този момент и за миг не съжалявам за покупката си- живея в къща и в градината си имам всякакви подправки,плодове  и зеленчуци- от вчера си суша джоджен- много по-добре запазва цвета и аромата си от сушене на сянка напр., в момента суша невен и череши. Вчерашният чипс от тиквички замина за нула време- чакам си хранителната мая най- вече за дъщеря ми, която от 3 месеца не консумира месо   ooooh!
Както писа крем4е- трябва да се възползваме от богатството на сезона.

# 527
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 144
На мен също ми върши хубава работа ,очаквам това лято да се запася с доста сушени плодове и зеленчуци .
Питах преди време и понеже не получих отговор да питам пак  Crazy
Как се сушат кайсии ? Цели или на половинки ? Костилката е ясно ,че се вади .

Имате ли някоя рецепта за пропорции на зеленчукова подправка ?
Намислила съм да изсуша като му дойде времето- пипер ,зелен и червен ,моркови ,магданоз ,целина ,праз лук  newsm78 какво пропускам ?

# 528
  • Мнения: 8 163
Вени, кайсии сами по себе си не съм сушила, но ако го правя, бих ги нарязала на филийки, за да скъся времето за дехидратиране.

Зеленчукови подправки от типа на шарената сол не съм правила.

# 529
  • Мнения: 2 037
вени види, http://kokosovacherupka.com/magic-spice/
Виж тази рецепта.
Нея смятам да правя.
Бих коригирала обаче меленето с кафемелачка. Предпочитам да ги стрия в хаванче.

# 530
  • Мнения: 5 713
Ани Ка, много неща суша в дехидратора. Но нещото, което не е споменато на предишната страница, са доматите есента. Но разбира се, ако се консумират у дома ти. Ние ги ползваме къде ли не; 2 кашона ни стигат до следващата есен.

# 531
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 144
Благодаря ви за отговорите   bouquet
Да . За такава подправка става въпрос ,бих добавила зелени чушки и праз . И аз няма да ползвам кафемелачка а ще стрия ,даже на по- едро .Като му дойде времето ще мисля ,ще направя  и ще споделя как се е получило .
Миналата година правих ,но смесих всичко и насолих .Съхранявах в буркани ,пак се получи ,но сушено ще е по добре .Аромата ще е съвсем запазен.
ПС
докато пишех Вери публикува отговор .
Би ли споделила как сушиш доматите .Тази година специално насадих сорт Рома в градината ,с малко семе и по-месест .

# 532
  • Мнения: 6
Доматите ги режа на филийки, 3 до 4 мм., и ги суша до чупливост, след това ги слагам в стъклените буркани от икеа и така не се развалят, дори и при 21 - 23 градуса в кухнята. В яденето си набъбват, а ако реша да си правя със зехтин, то първо малко ги накисвам във вода и после слагам зехтина Simple Smile

# 533
  • Мнения: 5 713
Veni- vidi,
и аз правя като Choh.
Мия, режа на филийки (не дебели) и суша до чупливост.
След като свърши сушенето, ги оставям да изпръхнат леко. И тогава прибирам в стъклени буркани. Държа в кухнята на стайна Т.

# 534
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 144
Благодаря ви много   bouquet

# 535
  • Мнения: X
http://hihonas.blogspot.com/search/label/%D0%94%D0%95%D0%A5%D0%9 … D0%A2%D0%9E%D0%A0

И плодове, и зеленчуци, и бисквитки, и бургери, и крекери, и чипс....доста работи "готвя" в него.    Laughing

доматки


съхранявам ги в зехтин.

кайсии


# 536
  • Мнения: 1
Здравейте, мами. Забелязах, че има линк към сайта ми за вегетата. Ако искате парчетата да не са фино смляни, можете първо да ги нарежете на много ситно (в кухненски робот или чопър) и след това да ги изсушите. Така няма нужда да се стриват в хаванче. И понеже темата е конкретно за уредът за сушене, пускам линк с подробни обяснения и схеми как да си направите сами дехидратор: http://kokosovacherupka.com/%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80 … 1%82%D0%BE%D1%80/

# 537
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 144
Изсуших кайсии .Как да ги съхранявам ? Бях чела преди време ,че мухлясват и т.н след като не са обработени с препарати .Сушените череши сложих в пликче във фризера .За кайсиите се чудя  newsm78

# 538
  • Мнения: 8 163
Изсуших кайсии .Как да ги съхранявам ?

В стъклен буркан, без достъп до въздух и влага, на хладно и тъмно място.

***

Ето моите сурови крекери, направени с бадеми, кейл, кокосово брашно, хранителна мая и лен.

# 539
  • Мнения: X
Аз държа всички изсушени плодове във фризера.
Едни кайсии ми мухлясаха миналата година, уж бяха перфектно изсушени и оттогава всчико на студено.

Общи условия

Активация на акаунт