С какво Ви дразнят най-много СВЕКЪРВИТЕ - 3 част?

  • 66 577
  • 760
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 889
Малко се отдалечаваме от темата, но: на маса сме с мои приятели, които са по същия начин, задружни, всичко си обсъждат заедно, мъжът помага изключително много за детето и т.н. На масата са и техни роднини. След малко повечко алкохол роднините почват да ми обясняват, как мъжът бил под чехъл, приятелката ми командвала и т.н.  и това в присъствието на моите приятели! ooooh!

# 706
  • Мнения: 348
Да, мила родна картинка, като не помага - търтей, като помага - палячо под чехъл, угодия няма. Чудя ѝ се само на моята свекърва, след като цял живот не само че не е получила помощ, ами и е била тъпкана системно от свекърите и съпруга ѝ, защо сега разсъждава така? Да не се "мине" синчето ѝ? Или мисли, че след като на нея ѝ е било тежко (за част от нещата си е виновна самата тя), трябва и на мен да ми е така?

Последна редакция: чт, 19 авг 2010, 12:40 от Мрън

# 707
  • Мнения: 87
Да, мила родна картинка, като не помага - търтей, като помага - палячо под чехъл, угодия няма.
Така е!  smile3502

# 708
  • Мнения: 342
От прочетеното от вас почвам да си мисля, че да си майка на син и да си майка на дъщеря, са две коренно различни неща.  Thinking
Най-добре е всеки да си знае къщата и да не се бърка на другия, ама за съжаление в днешно време, все се налага няколко поколения да живеят в един апартамент.  ooooh!

# 709
  • София
  • Мнения: 1 395
Като си майка на дъщеря щерката ти се сопва, обиждаш си се мъничко и млъкваш. Като си майка на син той не ти казва нищо, мълчи и кима, някаква кокошка дето едва я познаваш ти се сопва ии не ти харесва.
Примерно Mr. Green
Все си мисля че бих била ужасна ако дойдат да ми живеят в къщата. Като тъща иди-ела - мъжът нали е на работа по цял ден. Но като свекърва, като дойде някоя и седне да ми реди чашите по нейния си начин..хммм Twisted Evil
Не че ги оправдавам. Все пак и аз пиша в темата Rolling Eyes

# 710
  • София
  • Мнения: 93
аз понеже сега имам много време за размишления и оценки на живота преди и след раздялата,мога да кажа само че свекървата си остава каквато си е.Аз наблюдавам и моите родители и всички на тая възраст.Просто такива ще си останат да не кажа че и по зле може.Просто живота така ги поставя в такива ситуации които те не могат да разрешат.Баща ми примерно много обича да дърдори и винаги се изпуска с нещо,дори и към мене,правил го е и на бившия ми.Само че аз като чуя да каже нещо и граквам веднага.Та той няма да се промени,дори ще става по зле с времето щото хората остаряват.Просто е въпрос на избор детето на родителите си какъв живот иска да живее.И като искаш нещо да драпаш със зъби и нокти.Мене свекърва ми не можа да се пребори с мене,по скоро бившия ми се оплаши да поеме отговорност чисто сам за едно бъдещо семейство с деца,без помоща на мама и на сестра си,з-то аз исках самосточтелност.Грешката не беше в свекървата,но ако бяхме все още заедно пак бих и се разкрещяла и развикала,ако знам че не е права.Обикновено човек очаква да се държат с него така,както той се държи с околните.И според мене няма нищо лошо дори в скандала и спора стига да се намери истината.Вярно е че повечко нерви отиват,но си заслужава да проблесне истината измежду цялата дъндания в къщата и всеки да си научи мястото.Една снаха не трябва да се сравнява и състезава със свекърва си,а това постоянно се случва,но това си е грешка на мъжете.
А колкото до това дали мъжа дето слуша жена си е под чехъл,мога да дам реален пример и то доста добър.Баща ми цял живот слуша майка ми,щото знае че като не я послуша винаги е сбъркал.Приятелите му се подиграваха и все му подмятаха че много слуша жена си.Е вече като е на 62 той е все още женен и са все още страхотен тандем въпреки болестите и начинанията дето им праща живота.А ония приятели стоят в кръчмата без пари и жени до един,разведени,децата им по чужбина,жените им женени повторно и щастливо,а тия седят тука и ближат раните.Така че тия дето ги говорят тия неща,живота сам ще ги пречупи.

# 711
  • Мнения: 5 776
SweetHarmony,абсолютно си права.И аз не понасям свекърва си,но не тя ми е големия проблем,а мъжа ми.Във всяко друго отношение,нещата са наред,докато не се спомене 'мама'.Еми не се състезавам с нея,не се и опитвам,безмислено е.В неговите очи тя е безгрешна,забранил ми е да се оплаквам от нея,така че вече не я споменавам  Mr. Green Нашите ако сгазят инъче не им прощавам.За съвместно съжителство с родителите ни и думе не може да стане,границата ми на търпимост е доста ниска и ще настане война,като не знам да си затварям голямата уста.Кой знае в каква свекърва и тъща ще се превърна аз един ден,моля се да не съм толкова изкукуригала ама кой знае...

# 712
  • Мнения: 1 350
като не помага - търтей, като помага - палячо под чехъл, угодия няма.
И на съпруга ми е лепнат прякор ,без изобщо да има нещо общо с действителността.
Просто е домашар тип човек ,това е ! По повод къпането на бебето ,веднъж като идва свеки у нас на гости с приспиване,става време за къпането и мъжът ми започва - приготвя дрехи ,носи коритото на бебето ,приготвя вода и после двамата го къпем.След това той вади бебето от водата и започва да го облича.Докато аз изхвърлям водата в банята я чувам как казва "А,така - съблечи го ,изкъпи го ,облечи го ....само дето не го накърми това дете" Crossing Arms

# 713
  • София
  • Мнения: 93
SweetHarmony,абсолютно си права.И аз не понасям свекърва си,но не тя ми е големия проблем,а мъжа ми.Във всяко друго отношение,нещата са наред,докато не се спомене 'мама'.Еми не се състезавам с нея,не се и опитвам,безмислено е.В неговите очи тя е безгрешна,забранил ми е да се оплаквам от нея,така че вече не я споменавам  Mr. Green Нашите ако сгазят инъче не им прощавам.За съвместно съжителство с родителите ни и думе не може да стане,границата ми на търпимост е доста ниска и ще настане война,като не знам да си затварям голямата уста.Кой знае в каква свекърва и тъща ще се превърна аз един ден,моля се да не съм толкова изкукуригала ама кой знае...
ако мъжа ти не те подкрепя особено,ше дойдеш на мойта някой ден,като не искам да те стряскам.Но вълка козината си мени,но нрава не.Опитвам се да си го набия в главата за да не бъркам повече.

# 714
  • Мнения: 1 807
. Но като свекърва, като дойде някоя и седне да ми реди чашите по нейния си начин..хммм Twisted Evil
Не че ги оправдавам. Все пак и аз пиша в темата Rolling Eyes

Е това точно не мога да го разбера! Joy
Не се сърди, но определено има сбъркано в това! Явно да имаш син е нещо по специално! Grinning Само като сравнение - имам 2 приятелки - много свестни момичета и двете имат синове. Първата има следното изказване: Свекърва ми ми създава страхотни проблеми, но някога, когато моя син се ожени и аз по този начин ще постъпвам със снахата. Ще си го върна няколко години, пък после да се оправят! Crazy Втората, когато детето беше на 3,4 години го учеше да казва, че някога когато порастна и се ожени няма да спи в една стая с жена си, а ще продължи да спи при майка си и че ще вози в колата майка си на предната седалка, а жена си отзад! Crazy   И двете изказвания не са на шега, а жените са си съвсем наред! Mr. Green

# 715
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Това не са мъже Силви, а п...и.И не ми разправяй , че приятелките ти са много наред с главите.И на двете не им тракат топчетат в синхрон, след като разправя на дете такива приказки, като че ли ще ги разбере.И моята ме нерви, ама аз не я отбелязвам, камо ли да връщам на някоя от снахите си някой ден.На тез момичета свекитата са висша форма на простотия, ама и те няма да паднат по-долу , ако правят същото някой ден.Интересно ми е дали ще се почувстват по-добре, ще им олекне ли/ЕДинственото .което ще постигнат ще е омразата на снахите им и недай си боже и на синовете им.

# 716
  • София
  • Мнения: 39 068
Само ще кажа, че не пожелавам на никое момиче майка ми за свекърва! /имам брат/
А пък свекъра какво чудо е! Mr. Green

# 717
  • Мнения: 2
Аз за моята какво да кажа Simple Smileдобре че не живея с нея.Все тя купува най -хубавите неща(за ядене говорим),все тя е най-уморена,все тя ...всичко:)Аз съм-лоша майка,децата ми се качат на главата.как да обясня че всички 10 годишни момчета играят на компютър и ги мързи да четат.няма такъв език на който да говоря..или поне не го знам Mr. GreenДобре че синът и я знае какво...лайно е(сори) и я овиква системно.Облича се като папагал и само ме излага по празници..абе ужас,нямам думи

# 718
  • София
  • Мнения: 1 395
Не е различно да имаш момче. Различно е да дойде втора домакиня в къщата и да променя правилата, които си градил с години. Ако не живее у нас или прави всичко (домакинстването, другото не е моя работа) по моя начин - няма проблем. В случая няма значение дали е снаха момичето или бабата на някого - стига у нас да си е по моя начин, това е Peace

# 719
  • Мнения: 1 807
Това не са мъже Силви, а п...и.И не ми разправяй , че приятелките ти са много наред с главите.И на двете не им тракат топчетат в синхрон, след като разправя на дете такива приказки, като че ли ще ги разбере.

Че са шантави историте - шантави са - аз за това ги написах! Mr. Green Исках да кажа, че не става въпрос за изказвания на някакви луди хара, ами на съвсем нормални млади жени и то дори такива, които минават за по-образовани, по-съвременни, абе по-хай да го кажем! Иначе и двете ги познавам от училище - с първата учихме до 8-ми клас, с втората в гимназията. За първата незнам, но за втората съм сигурна, че ще направи ад живота на някое момиче - много е властна и привързана към сина си- направо го е обсебила- той все още е на 12 де, може после да се откъсне от нея !

Може би има и свестни свекърви - и да ви кажа чула съм 2-3 момичета да се хвалят от своите, просто странно ми е защо не съм чувала майка на момиче да се заканва на бъдещия зет, а само майките на момчета! Crazy

bebZz Kiryakova - аз те разбрах - към теб коментара ми беше повече на шега! Laughing Иначе и аз бих се дразнила някой да ми се върти в кухнята - за това не бих искала да живея с деца си заедно. Наблизо да, но не и в една и същи дом. Решила съм някой ден, ако няма друг начин да отида на село в къщите на бабите си, но да не притеснявам детето си(или децата, ако имам други) Надявам се обаче те да са достатъчно оправни и способни за да могат да си купят свое жилище, както направихме ние с мъжа ми.

Иначе моята свеки постоянно се оплаква от нейната свекърва(вече покойница) - дори пред мен - най-парадоксалното е, че реално тя прави същите неща и изобщо не се замисля, че е смешно. Нали ви казах, че е идвала само 3 пъти в нас - 1-вия на изписването, 2-рия на погачата, 3-тия, когато дойдоха със свекъра да види той детето - някъде, когато малката беше на 2 месеца. За всички тези идвания - мъжа ми едва ли не ги е молил и увещавал. Реално мога да кажа, че изобщо не ми е помагала с гледането на детето - не че искам, но ми е смешно като тя почне да ми се тръшка как нейната свекърва не искала да й гледа децата, а сама майка й помагала - всеки път ми е на устата да я попитам - а ти как постъпваш!?

Общи условия

Активация на акаунт