За бързи въпроси и отговори,за тези,които нещо ги вълнува,но не искат тема - 28

  • 35 489
  • 734
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 131
Моя милост иска да попита за рецепта за домашен шоколад - и по-конкретно, дали е възможно да се забърка с мед, вместо със захар.  Grinning

# 121
  • София
  • Мнения: 2 671
За домашен течен шоколад ли питаш? Ако да - би могло, но на мен вкуса на шоколад с мед не би ми харесал.

# 122
  • Мнения: 2 131
Честно казано, не знам дали е възможно в домашни условия да се прави шоколад на блокчета. Ако да - бих искала да пробвам.  chef

# 123
  • Варна
  • Мнения: 939
Моя милост иска да замени кристална захар с пудра. И друг път съм го правила на око и на вкус, но сега не ми се рискува.
Та въпроса ми е следния - на колко грама пудра захар се равняват примерно 100 гр. кристална захар.

# 124
  • Мнения: 22 867
Моя милост иска да замени кристална захар с пудра. И друг път съм го правила на око и на вкус, но сега не ми се рискува.
Та въпроса ми е следния - на колко грама пудра захар се равняват примерно 100 гр. кристална захар.

Някъде от нета пак съм си копнала ето това и съм запомнила, че приблизително наполовина на теглото на кристалната е пудрата захар в един и същ обем. Лошото е, че не е дадено колко мл.чаша е използвана.

КРИСТАЛНА ЗАХАР     1 чаша се равнява на 190 грама.
ПУДРА ЗАХАР       1 чаша е 80 гр.

Не знам колко ще ти помогне, може би някой друг ще се включи.  bouquet

# 125
  • Мнения: 1 236

Та въпроса ми е следния - на колко грама пудра захар се равняват примерно 100 гр. кристална захар.

удвояваш количеството  Peace

# 126
  • Варна
  • Мнения: 939
Лабрекс благодаря за отговора   bouquet
Аз точно като обем съм ги замествала - вместо чаша кристална съм слагала чаша пудра.
Но като че имам спомен, че за да го докарам на сладост увеличавах количеството на пудрата захар. От това ми идва и притеснението Thinking

Кремче Ванилия благодаря   bouquet
Но количеството в грамове, нали - вместо 100 гр. кристална се слагат 200 гр. пудра захар.

Ох, то е почти едно и също - благодаря ви момичета   bouquet

Последна редакция: чт, 18 мар 2010, 15:28 от didnik

# 127
  • Мнения: 20
Добър ден !Търся една рецепта за кекс с шоколадова заливка .Даже имам някакви смътни спомени, че се дупчеше с молив.Уф,едно обяснение направих,но дано се сетите BlushТук съм я чела,но сега не я намирам.Бихте ли ми помогнали.Благодаря ви предварително!

# 128
# 129
  • Мнения: 20
Aелис,точно този е!Благодаря ти много  bouquet

# 130
  • Мнения: 26
Може да ви е смешно, но аз така и не знам какво да правя с желатина. Аз все още се уча, пробвала съм доста неща, но като прочета, че има желатин в някоя рецепта, веднага се отказвам, а има страхотни вкусутийки с него. Та ще ви помоля да сте съпричастни и да ми обясните простичко и подробно как да разтворя желатин, с каква вода, общо взето цялата схема  Wink

# 131
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
L.I.L.I..., накисваш съдържанието на пакетчето желатин в малко студена вода - 30-40 мл., оставяш го така за десетина минути, той набъбва и започва да прилича на грис.Слагаш по- голям съд с вода на котлона, в него слагаш купичката или чашката с накиснатия желатин, добавяш малко вода към желатина и бъркаш така на водна баня, докато се разстопи - започва да прилича на сироп за баклава.В никакъв случай не трябва да завира, ако видиш , че има такава опасност - извади го от купичката и го разбъркай.1 пакетче желатин обикновено стига за желирането на 400-450 мл. крем .Ох, дано съм го обяснила разбираемо newsm78.

# 132
  • София
  • Мнения: 7 951

Та въпроса ми е следния - на колко грама пудра захар се равняват примерно 100 гр. кристална захар.

удвояваш количеството  Peace

Искате да кажете, че ако взема 100 гр. кристална захар и я мина през един мощен блендер  ще получа 50 гр. пудра захар. Интересно - а другите 50 гр. от кристалната захар - къде са отишли. Според мен 100 гр. кристална захар са си 100 гр. пудра захар, ако питате като обем примерно в чаена чаша на колко се равнява това е друг въпрос.

# 133
  • Мнения: 1 236


Искате да кажете, че ако взема 100 гр. кристална захар и я мина през един мощен блендер  ще получа 50 гр. пудра захар. Интересно - а другите 50 гр. от кристалната захар - къде са отишли.

 Mr. Green Ми тя пудрата захар по друг начин я произвеждат, за'тва  Mr. Green За готварски цели може да смелиш кристална и да получиш финна захар, но няма да е "пудра", пудрата е още по-финна.
Освен това към пудрата добавят (в най-добрия случай) нишесте, за да не се слепват "прашинките", от там се получава и че е по-малко сладка от кристалната захар. Заради нишестето пудрата з. може да пообърка и консистенцията на продукта. Затова не е препоръчително да се замества кристална с пудра, когато в рецептата се изисква "кристална" з.
Ако пробваш да разтвориш лъжица пудра захар в чаша вода, водата ще остане мътна, заради нишестето  Grinning

# 134
  • Мнения: 2 126
За брашното да кажа.....
Първо: мерси много,за отговорите Hug

Брашното е някакво Рози(Rozzi),така ине открих сника из нет-а да ви го покажа,Ако някой иска ще снимам моето Grinning
Евтино е и първият път го купих на риск(беше 39ст. за кг.) и се оказа много добро,Сега го взех поради тази причина,че пак беше на промоция(49ст. Mr. Green) Докато беше на по скъпа цена си взимах на София мел,е разликата им беше малка

Дядо Хаджия,като го сложа между пръстите,незнам точно как се казва,ама стои някак-не пада,не се посипва Thinking И всичко по месенето си го правя както беше с другите брашна.Маята ми се активира страхотно,даже с това брашно.И после не втасва добре,като го оформям друг път тестото ми е като на балончета,а сега едно лепкаво,стегнато...Рецептата ми е изпробвана Peace

Общи условия

Активация на акаунт