СЕПТЕМВРИ' 09 TEMA 21

  • 6 292
  • 176
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 2 149
Добро утро!
Честито на месечиките и на мъжете на Ладида  bouquet
Криската, много ми стана мъчно за приятелката ти, дано успее да я пребори тая гадна болест Hug
Абе аз ли пропуснах нещо вчера, вярно че имаше спор, ама не ми се стори толкова драматичен newsm78 Доста по-сериозно сме се дърляли преди.
Моя косопад го преборих с бирена мая за няма и месец.
Днес какво хубаво слънце е пекнало, ще има разходкаааа Grinning

# 121
  • София
  • Мнения: 1 504
Абе аз ли пропуснах нещо вчера, вярно че имаше спор, ама не ми се стори толкова драматичен newsm78 Доста по-сериозно сме се дърляли преди.
Бу е изтрила страниците...ама и по-добре, че ни си ги чела... Peace

# 122
  • София
  • Мнения: 679
Ехо ето и ме да ме извините за отсъстивията ама време не остава за форума  Hug

Ние сме добре вече почти 2 седмици си хапваме зеленчуково пюре на обяд, много ни харесва, а и добре ни се отразява цели 300гр. откакто се захранихме досега съм дала моркови, тиква и картоф. С какво да продължа подсещайте че педито вече няма да ми дига телефона все и звъня да питам след всеки зеленчук, а тя това да не ти е първо дете какво ти става ами майка кърмачка какво да се прави акъла явно ми е в циците Laughing
Каките са горе долу добре стискам палци да се задържат така, вече се постопля и се надявам да успеем да сложим пропуснатите ваксини през следващия месец.

ЧЕСТИТО НА ДНЕШНИТЕ ПРАЗНУВАЩИ, половин годинка си е много време, а колко бързо мина.

Мами да питам нашето момче не иска да се обръща, не може да сяда, какво е това чудо, каките на десет месеца сами проходиха, седяха още към края на петия месец, обръщаха се на два, а малкия ми мъж само си седи в шезлонга и всеки мой опит да го накарам да се раздвижи е съпроводен с протест. Окачих и бънджи гащите е ми виси си и дори не прави опити да подскача зачпочвам сериозно да се притеснявам Sad

Приятен ден и много слънчеви разходки  bouquet

# 123
  • София
  • Мнения: 1 504
Вили тиквичка, пащърнак, карфиол, броколи, грах...аз съм вкарлала това, което и ти ...и днеска предложих пъщърнак - тиква, картоф и пащърнак. Незнам защо ама пащърнака с Кати като захранвах беше отвратителен, а сега е доста вкусен. Кофтито е, че отварям по две пюрета и доста хвърлям/дояждам...ама докато вкарам всичко ще е така...Но нашите грамажи са до 30...не , че не иска повече...ама засега мама толкова отпуска Mr. Green
Емиии за обръщането незнам...моя се обърна няколко пъти и това беше...но пък в седенето е доста добър вече...Кати и тя беше значително по напред с материала на тези си месеци...Ангел си отвися нашезлонга и люлката...та може би затова идва и по-мързелив...

# 124
  • София
  • Мнения: 679
Еми как така до 30 гр. ние на 6 ден вече хапвахме пюре от 125гр. и така го оставих аз ако дам и 200 мисля, че ще го хапне. Аз също отварям няколко пюрета и ги обърквам. През колко дни давате нов зеленчук, аз през 5 дни?

# 125
  • Мнения: 221
А сега добро утро.Днес съм заровила томахавката.
Така.Не знам как е било преди да родите,какви отношенията сме има ли,но Бога ми,сигурна съм че не е имало толкова всезнаещи и изтъкващи се мами който много повече разбират от гледане на деца.Всяка иска да изпъкне със своите си умения и бебе.Тук не сме на състезание,както каза Лъки тук е форум да споделяме първата усмивка на бебока,първото зъбче,първото обръщане и не щеш ли първото падане.И да си помагаме когато са ни болни дечицата,защото всяка мама знае,че когато е болно детенцето й и се къса сърцето.Тук много от мамите си мислят че те са най,но за тяхно съжаление не е така,тук всички сме равни.Наистина се замислете защо толкова намаляха мамите от преди,както каза дундито.Преди са били по активни,а сега не са.Значи причина има и тя не е със сигурност липса на време.И да,тъпо е да се дърлиш и да обиждаш.

Честито на месечинките и на мъжлето на ЛаДиДа ЧРД.
Желая живот като на приказка не само на днешните месечинки ами на всички.Без несгоди,без болести,без караници,а само здраве,щастие и много любов и разбирателство( към себе си и ближния)

# 126
  • Мнения: 1 046
Вили и аз като Емир тиквичка, тиква, карфиол, пащърнак, сега съм взела с грах едно. Ами по 3 дена за нов зеленчук/ плод.
И аз давам не повече от 50 грама остатъка мляко.
За сядането от седмица някъде го слагам-резултат 4-5 минути седнал и после се катурва, накъдето го тегли главата. За обръщането при много идеални условия го прави, което означава рядко, но виж усвоил е обратното обръщане - от корем на гръб.

# 127
  • Мнения: 70
А сега добро утро.Днес съм заровила томахавката.
Така.Не знам как е било преди да родите,какви отношенията сме има ли,но Бога ми,сигурна съм че не е имало толкова всезнаещи и изтъкващи се мами който много повече разбират от гледане на деца.Всяка иска да изпъкне със своите си умения и бебе.Тук не сме на състезание,както каза Лъки тук е форум да споделяме първата усмивка на бебока,първото зъбче,първото обръщане и не щеш ли първото падане.И да си помагаме когато са ни болни дечицата,защото всяка мама знае,че когато е болно детенцето й и се къса сърцето.Тук много от мамите си мислят че те са най,но за тяхно съжаление не е така,тук всички сме равни.Наистина се замислете защо толкова намаляха мамите от преди,както каза дундито.Преди са били по активни,а сега не са.Значи причина има и тя не е със сигурност липса на време.И да,тъпо е да се дърлиш и да обиждаш.

Честито на месечинките и на мъжлето на ЛаДиДа ЧРД.
Желая живот като на приказка не само на днешните месечинки ами на всички.Без несгоди,без болести,без караници,а само здраве,щастие и много любов и разбирателство( към себе си и ближния)



 smile3521

# 128
  • Мнения: 11
Добро утро от нас  Hug.
Честити месечинки на днешните бебоци, да са живи и здрави.
Ладида честити ти рожденици да са ти живи и здрави и много да те радват и слушат.
Аз чакам малката да се събуди и да палим гумите на количката  Mr. Green.
Момичета да ви попитам нещо, кожата на бебка е много суха отстрани на коремчето, цялата се бели, моля ви кажете някой кремче за омазняване и подхранване. От както се е родила я къпя с шампоанчето от глава до пети на Бюбхен и след това я мажа с олиото отново на Бюбхен, но може би си е генче при нея, мъжо е с много суха кожа май на него се е метнала.

# 129
  • София
  • Мнения: 1 504
Вили аз не искам да замествам хранене..затова по толкова...ако увелича ще е до към 100 грама и то следващия месец..
Иначе, като се замисля май през 3 4 дни ви се връзва нов зеленчук. Но аз наистина давам малки количества и то колкото да се запознае с вкуса и да видя дали има реакция...Въведох и крушата, че не беше акал 2 дена...
мамаРени горе долу пиша във форума 12 месеца...Мамите, които се сърдят си го казват/отписват. Причината да не пишат може би е друга...я липса на време, я нещо друго...Не мисля, че разумните спорове могат да бъдат причина..в крайна с/ка всички сме различи и затова е интерсно. Истината е,  че досега  не се е налагало да се изтриват страници...може би пък ти трябва да се замислиш затова...казвам го с добро... Peace
Deska84 педи каза, че за сухата кожа е по-добре мляко, отколкото олио. Балсам на др Тайс също е добре...да не е нещо от пампите реакция  newsm78

# 130
  • Мнения: 260
Здравейте милички, аз да Ви се оплача цяла нощ Рафа постоянно ревеше Cry, но най-страшно беше от 12,00 до към 1.00ч някъде какъв беше този рев какво беше това чудо , никога ама никога не е плакал така и аз толкова се уплаших направо бях тръгнала към спешното , отгоре на всичко педито не ми вдигна и сега като я потърсих в 9.30ч като ме увика  Embarassedче се имало спешен център за тия неща и да не я безпокоя след 20ч ooooh! да съм му дала била саб симплекс newsm78, та ние не пием нищо за колики от 2.5 месеца Tired
Ох не знам толкова съм  уморена цяла нощ седях до него и го гледах , а той милият след този рев така заспа че с нищо не можеш да го събудиш Sad и аз шаш и паника още повече.
Не знам дали са зъби или какво друго би могло да е , споделете моля Ви някоя от Вас имали такъв проблем и на какво се дължи, ние сме при педито в 13.30ч, че днес е след обяд и до тогава ще изкукам Crazy
Обаче страшно болно ми стана и от отношението на педи, никой няма да я кара да идва или нещо такова искам просто да ме посъветва какво да правя и ако е нужно да го заведа в спешното Cry а не така , сигурно всички сте го изпитвали това страшно чувство на безпомощност - да не можеш да помогнеш на детето си , ох само плача и аз съм една ревла, става да го видя и пак съм тук Hug
благодаря че Ви има Hug

# 131
  • Мнения: 279
И аз съм дала досега горе долу като вас / морков,тиква,картоф,пащърнак,тиквичка,ябълка,банан/. Вчера дадох и оризова каша, хареса се. При нас количеството е 70-80 гр, повече не иска. Не е заменено хранене.

Деска 84, след раждането се белехме така целите. Мазах със зехтин до към 5-тия месец. Много добре ни действаше. Сега сме с млякото на Бюбхен.
За сядането, седим но не много.
А обръщането - вече няма по гръб лежане. Като го оставя по гръб и след секунди вече е по корем. Обикаля кошарата за страх, нещо като пълзене, влачене.
Рая  Hug

За споровете - незнам какво да кажа. Аз съм настроена дружелюбно към всички /нищо че понякога не ми четете постовете/, влизам за да споделя, да съм съпричастна, да помогна ако мога...

Хубав ден  Hug

# 132
  • Варна
  • Мнения: 153
Здравейте милички, аз да Ви се оплача цяла нощ Рафа постоянно ревеше Cry, но най-страшно беше от 12,00 до към 1.00ч някъде какъв беше този рев какво беше това чудо , никога ама никога не е плакал така и аз толкова се уплаших направо бях тръгнала към спешното , отгоре на всичко педито не ми вдигна и сега като я потърсих в 9.30ч като ме увика  Embarassedче се имало спешен център за тия неща и да не я безпокоя след 20ч
Обаче страшно болно ми стана и от отношението на педи, никой няма да я кара да идва или нещо такова искам просто да ме посъветва какво да правя и ако е нужно да го заведа в спешното Cry
Съжалявам за тежката ви нощ Hug
Хич и не се обаждам извън работно време на педиатър, директно в спешен център...Тя по телефона не може да го прегледа, а да и обясняваш кое е бебето и какво е станало, само губиш време. Бебетата ги преглеждат с предимство при нас, затова направо паля колата и дори там да се подсмихнат :"Първо дете ли ви е?" аз си знам, че ми е мирна главата...

# 133
  • София
  • Мнения: 2 149
Всички имате много поздрави от Кришка - компа и нещо е изпушил и го е дала на ремонт Hug Тези дни пак ще е на линия Grinning

RAQSVETLINOVA, дано да е било нещо моментно Hug И Никола плака така една вече /за по-кратко време, но пак успя да ми изкара акъла/. Може нещо да му е било дискомфортно на детенцето или пък да се е стреснал нещо. Дано не се повтаря повече.

# 134
  • Мнения: 221
Емир не бих казала че е липса на време.За едно добро утро и как сте се изисква по малко от 2 минути време.И не всички казват че са обидени,тях просто ги няма  защото тук започна да става бойно поле.

Общи условия

Активация на акаунт