Стиховете на Мадлен Алгафари

  • 73 160
  • 149
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 13
Не,който обижда другите.Преценете сами,какви сте в сърцата си.Вече писах,че не искам да споря с никого,не искам да обиждам никого.Не цитирам Мадлен,за да ви предизвиквам.Всеки може да харесва и не харесва каквото си иска.Цитирам Гьоте,доказан автор,който също харесвам.Това е поезия послание към всички да се пазим от тези качества.Успешен ден ви желая. Бъдете много обичани и обичащи!  bouquet

# 136
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Т.е. който не харесва стиховете на Мадлен Алгафари е надменен, низък, завистлив, лъжлив злодей?

Е, много ясно, че ана1 не го адресира до всички хора по света, които не харесват стиховете на Алгафари. По- скоро до една определена порода, която държи поне няколко пъти да заяви: Вижте ме аз какво чета, къде сте тръгнали с тези смехотворни стихове, я се скрийте. Прочетете еди-кой си /т.е. по презумция няма начин да сте го чели/. Не мисля, че някой би реагирал на обикновеното: А на мен тези стихове не ми харесват.  Thinking

# 137
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Т.е. който не харесва стиховете на Мадлен Алгафари е надменен, низък, завистлив, лъжлив злодей?

Е, много ясно, че ана1 не го адресира до всички хора по света, които не харесват стиховете на Алгафари. По- скоро до една определена порода, която държи поне няколко пъти да заяви: Вижте ме аз какво чета, къде сте тръгнали с тези смехотворни стихове, я се скрийте. Прочетете еди-кой си /т.е. по презумция няма начин да сте го чели/. Не мисля, че някой би реагирал на обикновеното: А на мен тези стихове не ми харесват.  Thinking
+1

# 138
  • Мнения: X
От тези стихове биха станали страхотни чалгийки.

# 139
  • Мнения: 128
 newsm78
От кои "тези" - не Гьоте и Димитрова, надявам се? Simple Smile

# 140
  • Мнения: X
Неееее Simple Smile Имам предвид тези на Мадлен Алгафари.

# 141
  • Мнения: 36
Да се запиша и аз.Това, което пише Мадлен, НЕ е поезия.Това са терапевтични изрази с рими. Те имат лечебна цел в хода на определена терапия.Затова много хора разпознават себе си в тях, защото съдържат основни проблеми, касаещи така наречения "Хомо невротикус".Самата авторка едва ли си мисли ,че това е истинска поезия.

# 142
  • Мнения: 2 697
Да се запиша и аз.Това, което пише Мадлен, НЕ е поезия.Това са терапевтични изрази с рими. Те имат лечебна цел в хода на определена терапия.Затова много хора разпознават себе си в тях, защото съдържат основни проблеми, касаещи така наречения "Хомо невротикус".Самата авторка едва ли си мисли ,че това е истинска поезия.

Напротив, точно тук е трагикомедията - убедена е, че са стихове. Обаче ако на студентите е простено да си изливат душата в псевдопоезия, то жена на нейните години би трябвало да се контролира, поне мъничко. Особено предвид, че знае добре какво е хистерична демонстративност, ама на - пише жената, внушава лош вкус, изобщо спиране няма. Забележителна, та чак завидна енергичност Laughing

# 143
  • Мнения: 24
Мадлен Алгафари смуче.

# 144
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Да се запиша и аз.Това, което пише Мадлен, НЕ е поезия.Това са терапевтични изрази с рими. Те имат лечебна цел в хода на определена терапия.Затова много хора разпознават себе си в тях, защото съдържат основни проблеми, касаещи така наречения "Хомо невротикус".Самата авторка едва ли си мисли ,че това е истинска поезия.

Напротив, точно тук е трагикомедията - убедена е, че са стихове. Обаче ако на студентите е простено да си изливат душата в псевдопоезия, то жена на нейните години би трябвало да се контролира, поне мъничко. Особено предвид, че знае добре какво е хистерична демонстративност, ама на - пише жената, внушава лош вкус, изобщо спиране няма. Забележителна, та чак завидна енергичност Laughing


Шехина, може и да не знае какво е. Тя е последовател на неорайхианската школа, разумно забранена и инкриминирана в доста държави... Те разсъждават в съвсем други ... термини ... по липсата на друго определение.
Що се отнася до т.нар. стихове, изключително се надявам Мадлен да е по-добър терапевт, отколкото поет. Ако с ужасна поезия можеш единствено да разсмееш читателя си (или да обидиш истинските ценители на мерената реч), то с лоша терапия можеш сериозно да навредиш.

Но нищо от това, което си говорим тук, няма значение. Какво й пука на Мадлен?

# 145
  • Мнения: 0
Поезията е муза и идея.Когато един поет пише стихове,той следва само и единствено музата си.Често тя е несвързана,нелогична,звучи тъпо и безсмислено.Само,че тази муза е вдъхновена от чувство,а въпросния стих може да е разбран и почувстван само от хора,които са на същата вълна....това е.Поезията е като музиката-трябва да я усетиш....и не е грешно ако не я!

Когато си готов да заплатиш цената,
Вселената желаното ти праща!
А ако си изгубил свободата,
когато я прежалиш ти я връща!

Еднакво е със самотата -
приключва, ако я приемеш!
Когато не целиш отплата,
ако си дал, ще вземеш!

Уроци кървави, но нужни -
от дедо завещани -
спомени гърбави и тъжни
разравят живи рани.

"Правете всичко, но с внимание!" -
закле ни дедо и замина.
И в мигове на отчаяние,
когато вътре в мен е зима,

си спомням често как се смее:
"Човек сърцето да не губи!
Не спира да обича, като остарее,
а остарява като спре да люби!"

# 146
  • Мнения: 2 161
Цитат
Поезията е муза и идея.Когато един поет пише стихове,той следва само и единствено музата си.Често тя е несвързана,нелогична,звучи тъпо и безсмислено.Само,че тази муза е вдъхновена от чувство,а въпросния стих може да е разбран и почувстван само от хора,които са на същата вълна....това е.Поезията е като музиката-трябва да я усетиш....и не е грешно ако не я!

Барби, барби, барби...., понеже е болезнено за мен, да ти отговарям, ще помоля друг да го направи:


http://www.youtube.com/watch?v=lrT3_AN-y1o

# 147
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Нямах намерение да се включвам в дискусията, ама Шанел просто ме принуди- благодаря ти за Висоцки Hug Hug Hug.

Относно обсъжданата дама- стиховете и отговарят на цялостното ми впечатление за нея.

# 148
  • Мнения: 128
Нейните стихове имат идея, но звучат като добре конструирана проза, това е. Поезията е изящество с много точни параметри, колкото и взаимоизключващо се да звучи на пръв поглед. В поезията се работи ювелирно, а това ще рече и прецизно, освен красиво. Творчеството на Мадлен има съдържание, но не завладява като поезия, така мисля аз.

# 149
  • Мнения: 0
За мен стиховете и са вдъхновяващи

Общи условия

Активация на акаунт