Ето, пролетта дойде, АВГУСТинче тук и там се вре :) Тема номер 14

  • 25 352
  • 735
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 738
Добрютру и от нас
тоя моя звяр, ще ме умири. Става в 7 и не и не да заспи. А на мен ми се спиииииии. Естествено, опитвам да го приспа(преди ставаше), ама не! Ревввв. Накрая почвам да го обличам към 9 и нашето пак реве с глас (спи му се ) и заспа! Как не го е срам. И сега къртииии, а аз цък.
Времето е кофти...та кво ще го правя цял ден незнам
Иначе изобщо не беше така - кво му става от 3 дни цвили за всичко - никак не му е кеф. Даже в количката скимти (никога не е било това)  newsm78
Иде ми незнам какво да го направя. То не се живее с такова мрънкало бе  #Cussing out
Ох, оплаках се. След тези топли дни незнам как ще уцелеем у нас цял ден  newsm78
Ние ходим по анцунг на разходка и май пак му е жега и махам горницата чат-пат. Разбира се зависи и от времето  Peace
Магаре - нормално е да не иска след такова угощение..защо се притесняваш? Според мен е добре да заместиш изцяло за да ти се посъбира кърма за следващото хранене - аз така правя- суче сутрин, на обяд и вечер  Peace и то добре
Това не е отбиване - съвсем ок е на тази възраст да яде по 5 пъти на ден - не по 7или 8  Peace

# 46
  • Мнения: 1 569
Магаре - нормално е да не иска след такова угощение..защо се притесняваш? Според мен е добре да заместиш изцяло за да ти се посъбира кърма за следващото хранене - аз така правя- суче сутрин, на обяд и вечер  Peace и то добре
Това не е отбиване - съвсем ок е на тази възраст да яде по 5 пъти на ден - не по 7или 8  Peace

А като редовно при нас се случва точно това, когато тя не иска да суче за следващото ядене уж би трябвало да се е понасъбрало, но прави абсолютно същия номер с бързото сучене, обръщане и недоволстване, после след 2 часа е гладна (говоря за изцяло млечното хранене в 16.00, в 18.00 си иска плодовото вече) Sad Но така или иначе на 8м ще заместя изцяло обедното, иска не иска да суче. Но не съм сигурна, че като не се стимурилат гърдите е начинът да се насъбира кърма, тя просто намалява, килкото и да казват уж, че се регулирала, това разбира се е моят опит Confused

Ох и Анди се буди адски рано - към 6-7 и почва едно говорене... само преместване в др стая ме спасява за известно време. Днес спах до 9.30 от сума време насам. Тя си будува докато баща й тръгне на работа, играе си в леглото и към 8.30-9 заспива отново...

# 47
  • Мнения: 34
Добро утро и от мен!
 отчитам се набързо, до като имам нет, че от събота е много зян горкия... За срещичката в петък ако успея да наглася някак разноса на деца по училищата, че пробвам и аз да дойда.
 По цял ден сме или на двора или се разхождаме, Нийчето вече се вози вързана в количката, защото се изправя и се опитва да скочи от нея. Иначе започна да пълзи по 2-3 метра, колкото да се добере до удобно за изправяне място (стена, табуретка...) и щръква Simple Smile .

# 48
  • Мнения: 738
Калина разкошни стееееееееее  Heart Eyes Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 196
Ние откакто се затопли излизаме без космонавти и одеала. Даже в петък я бях разсъблякла по най-долните й дрешки, понеже беше адски топло.
Янче голяма ентусиастка си с това кърмене. Защо обаче се притесняваш, ако започне сама да се отбива? Това е най-добрия вариант. И на мен ми се иска Анди да яде повече и да суче по-малко ама няма. Тя си предпочита цоцата и това е. А ми казаха, че бебе се отбива или напролет или наесен заради летните стомашно чревни инфекции. Последно съм си поставила за цел да го докарам някак си до 9м. пък после ще видим. Даже съм решила да я пробвам с АМ  няколко вечери и да видя дали ще спи. Вече не се притеснявам толкова, защото не е новородено за да й треперя на всеки милилитър кърма, който поема. Убедих в едно нещо - колкото повече им треперим и се втилясваме, толкова повече реакции дават децата.
При нас режимът на хранене е следният - сутрин към 8ч. суче, после към 9ч. и нещо суче от другата гърда за заспиване, на обед, ако й дам зеленчуково пюре изяжда с 300 зора 135гр. , но не отказва кърма след това, после към 4-5 пак я кърмя, към 7-8ч. изяжда около 150гр. каша с плодово пюре, приспивам я пак с кърмене и оттам се почва нощния маратон обикновено минимум 4-5 кърмения. Обикновено в 7 и 30 вече е будна и ме скубе, щипе, дърпа, удря...
А вчера имахме първата сричка - дай и ме дърпа за блузата... Grinning

# 50
  • Мнения: 1 807
Определено, ако няма стимулация - не се събира мляко за следващото хранене. Ако се случва от време на време - сигурно става, но една, две седмици всеки ден и ще намалее доста - поне аз така си мисля - ние вече се храним веднъж през нощта и ми намаля кърмата! При мен това не е проблем де, защото мисля да спирам, когато тя навърши 8!


Мерси за отговорите за дрехите - много ми е трудно да се ориентирам по инстинкт - аз съм много зиморничава - все ми е студено - опитвам се нея да я държа по-леко облечена и от там идва проблем! Май въпреки всичко прекалявам с обличането! Sad


Да ви питам - вчера четох съветите на Косе-Босе за захранването - там пише, че соковете се дават като нова храна - нали все пак се отнася за тези плодове, които още не са дадени до момента!? newsm78 Много странно ми се вижда да въведа ябълково пюре - после пак постепенно да въвеждам ябълков сок!? newsm78

А елдата, някой знее ли, кога се препоръчва да се дава при алергично дете!? newsm78

Калина - много готина снимка! Grinning

# 51
  • Мнения: 196
Ния е страхотна! И от малка градинарка!

Силви аз дадох елда и ми се обрина. Четох, че се дава след 8м., а аз бих я дала и към 9м. Не знам как може да пише по кутиите, че е за след 6м. при условие, че е силен алерген.

А вече от няколко места чувам, че бебчетата хапвали доста повече пюре, ако им се дава от шише с отрязан биберон на върха. Някой давал ли е така? Племенницата ми изобщо не е хранена с лъжичка до момента в който не почна да се храни сама, всичките й пюрета се сипваха в шишето и тя си ги ядеше.

# 52
  • Мнения: 1 807
Захира - не съм го чувала това, но на нас ни се случи следното: Спукал се единия биберон отгоре, ама толкова малко, че с моето късогледство не мога да го видя. Абе гледам 2 дни как се дърпа и плаче от биберона и не мога да загрея - какъв й е проблема. ooooh! Мислех, че венеца я боли от зъбите, а то се оказа, че милото се дави от силата струя.

Същото се случваше, когато имахме разстройство и ни бяха изписали лечебна каша на хумана - тогава давах с биберона на авент, който е за контролиран поток - една цепчица, през която може да минава по-гъста храна. Верно, че бяхме доста по-малки, но пак се даваше - май трябва да свикне детето да суче по различен начин! newsm78

# 53
  • София
  • Мнения: 22
Привет момичета, ние сега се прибираме от консултация. Алекс този месец е наддал само 60гр. и е порастнал 1см. Вече сме 71см и 8670кг. Не искам да се притеснявам, защото и последната седмица беше болен и не искаше да яде, но това е много, много малко. Верно, че ние в началото си наддавахме двойно, после се нормализираха нещата, а и нали след определени месеци децата започват да качват по-малко тегло, но не знам какво да мисля. Днес ще му дам следобяд каша, дано му хареса.

Попитах педиатърката за проходилките, но тя не се изказа особено позитивно за тях, да не кажа хич. Обясни ми набързо как стоят нещата, но като цяло се опита да ме разубеди. В интерес на истината ми даде доста стабилно доводи против тях де, но пък аз тъкмо реших да започна да го слагам повече да стои и сега се пообърках какво да правя   newsm78

За спането и Алекс започна да става доста раничко. Преди след хапването в 6.30 си заспиваше и откарваше чак до 10. А сега 7.30-8.00 най-късно се е събудил и започва да вика и да се търкаля. Даже вече два пъти се случва да ме събуди като ме удря с биберона през лицето  Shocked. Явно и аз ще трябва да сменям режима и вечер да лягам по-рано, защото си расте човека и ще спи все по-малко. Той не че и сега спи по много, през деня я му се събере час-два я не, но пък сутрин поне поспивахме Simple Smile

За елдата точно сега на консултацията педиатърката ми препоръча да започна с нея или с оризова каша. Каза ми, че много рядко децата давали реакции към кашите и по специално към нея. Поне в нейната практика де, не знам как е като цяло. .

Хубав ден на всички !

# 54
  • Мнения: 1 569
Елдата не е силен алерген, поне от това, което аз съм изчела!  Naughty И това го пише в Косе-босевите съвети на Септ. мами. Силви, прочети там най-добре и прецени кога да дадеш, ако имате склонност към алергии.

За соковете, хехе, разбира се, че като нова храна даваш само тези, които все още не си въвела с плод. пюрета Wink Съставът е един и същ в сок от ябълка и в пюре от ябълка!  Peace

Захирка: нали знаеш, всеки иска това, което няма. Ти искаш да ти яде по-малко кърма и повече твърда храна, а аз - ако не обратното, то поне на изцяло млечните хранения да си дърпа както трябва. Да, аз държа да я кърмя до по-късно, тъй като съм убедена в допълнителния имунитет, който кърмата дава след 6м. То това си е доказано, аз не съм измислила топлата вода.  Mr. Green Особено поради това, че вероятно съм й придала моите алергични гени - колкото по-дълго е кърмено алергичното бебе, толкова по-малко алергии би трябвало да се отключат в живота. Искам да я кърмя поне сутрин и вечер както си трябва поне до годинка, но ще видим.

Мариелка: беше питала за слънцезащитен на Авен - хмм идея си нямам има ли, но ще питам, понеже и аз бих искала да си ползвам една козметика за всичко (без дупето де).

# 55
  • София
  • Мнения: 1 485
Такаааа... За срещата в петък- аз ще дойда все пак, да видим как ще се оправя в Дружба, там ми е пълна мъгла, но ще се справя Simple Smile
Глупи, брой ме в резервацията Peace

Силвиии, аз също намирам за странна идеята да въвеждаш за втори път една и съща храна, аз не съм го правила така. Може и да има някаква логика, но аз не я виждам.
Елда давах във вид на готова каша с ябълка и круша, дори не знаех, че е алерген, а за късмет не ми се и наложи да го разбера по трудния начин, пу-пу.

Яна, наистина съм като в онзи виц-  censored няма, няма, па току си е... майката  Grinning Не знам, просто понякога хич не ми се пише, друг път ме сърбят ръцете да го правя... Настроения  Grinning

Калина, Ния е страхотна! Колко голяма само изглежда на снимката, на която е изправена! И явно е много съсредоточена в почистването на бурени сред цветята в градината Simple Smile

Александър пък още не може и да сяда сам, а дава зор да се изправя. Адски е щастлив ако го изправя аз, щастлив е и когато застане на колене в кошарата или леглото и се държи за пръчките, но ако се изпусне и падне - няма такъв рев. Не, че се удря, а просто от яд, че е паднал. Голям горделивко си отглеждам май Heart Eyes

# 56
  • София
  • Мнения: 22
Яна, ще поразпитам тука из аптеките и ще видя, скоро трябва да взема нещо. Сетих се и да те питам- има ли ефект от Триксерата при Анди ?

# 57
  • Мнения: 1 569
Сетих се и да те питам- има ли ефект от Триксерата при Анди ?

 Какво е това???  newsm78 Новият лосион и гел на Авен ли? Ако да, защо така им казваш?  newsm78

Терпсихора: иееееееееее, твърдо идваш значи - наааай-накрая ще се видииииим Hug

# 58
  • Мнения: 140
Бързам да почерпя за моя 8-месечко докато спи!




Подбрахме ви най-вкусните постни храни, да ви е сладко!
Ето го и големия мъж:

Честито на всички 7- и 8-месечковци, да растат здрави, весели и игриви!

Последна редакция: вт, 23 мар 2010, 11:35 от napetia

# 59
  • Мнения: 1 240
Е, момичета много сте бързи, едва успях да изчета старата тема, а от новата сте изписали 4 страници, Яна, благодаря!

Завиждам ви за срещата, да си прекарате добре и да пуснете снимки.

Един въпрос за кашата лека нощ на ХИП: в какво се приготвя, в шише или в купичка? И от какво е? Благодаря на мамите, които ще ми отговорят, помня, че някои я даваха вечер.  Hug

Последните дни времето е прекрасно, ние бяхме на вилата, Коци беше много послушен, направихме първите слънчеви бани. В тази връзка имам спомен, че не се препоръчва висок фактор за бебета и деца. Каката съм я мазала с максимум 30, ползвала съм различни марки. Другата седмица сме на консултация и ще питам педи какъв да взема за Коци.

Ние се приготвяме за разходка, лек и весел ден от нас!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт