туберкулоза

  • 1 017
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте, ужасно съм притеснена и ми трябва спешен съвет. Извинявайте, че пиша под друго име, но с доста хора тук се познаваме и не искам да всявам излишна паника сред всички. Оказа се, че свекито е приета в болница със съмнение за туберкулоза. Малкия беше с нея, точно в деня, когато и е било най-зле и са я приели. Без естествено, тя или синът й да ми кажат, че изобщо й имало нещо, за да не ни притеснявали излишно. Сякаш ме вълнува тя, а не детето, но това е друга тема. Както и да е. Малкия е на близо 2 години. Били са му всички ваксини, включително и БЦЖ-то, още на 4-тия ден след раждането. Звъннах на педиатъра и той ми каза, че ако изобщо е болна от туберкулоза и ако не дай си Боже има заразен някой от нас, ще го разберем най-рано след да месеца. От там идва и притеснението ми. Може ли, наистина, въпреки успешно поставеното БЦЖ, дете да се зарази с тази гадост?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Вероятността да се е заразило детенцето е минимална. Предполага се, че все още има добър имунитет, тъй като ваксините са му от скоро. Успокой се! Най- добре е да направите едно манту, за всеки случай. Ако евентуално няма имунитет, най- много да пие антибиотик профилактично.
Преди седмица изписаха свекъра ми от болницата, също беше с туберкулоза, така че знам за какво говориш. И аз се бях ошашкала, но се оказа, че не е имало защо.

# 2
  • Мнения: 2 480
Ако е успешно БЦЖ-то, не би трябвало. Има ли белег от него?
Баща ми прекара туберкулоза, когато бях в 5-ти клас. Извикаха ни за Манту-майка ми и мен. Аз имах БЦЖ от 1-ви клас, явно е действало добре, нямах проблеми тогава. 

# 3
  • Мнения: 0
И аз знам, че БЦЖ-то действа до 5 години. Успешно е поставено. Само стискам палци, да няма последствия върху нас!

# 4
  • Мнения: 2 480
И аз знам, че БЦЖ-то действа до 5 години. Успешно е поставено. Само стискам палци, да няма последствия върху нас!

Не непременно 5години, понякога 10, дори и повече.

# 5
  • Слънчевия дом
  • Мнения: 131
Не се притеснявай и при нас се случи същото , преди две години бащами бе с туберколоза , и всички от семейството сме имали контакти с него   , включително и малката ми дъщеря която тогава беше на 1 г.
Направиха ни манту на всички и бе отрицателно .И аз тогава много  се притеснявах .Успех

Общи условия

Активация на акаунт