ПЪРВОКЛАСНИ страсти - тема 6

  • 41 253
  • 755
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 230
 Момичета имам проблем. Преди 1 месец разпечатах задачите от Великденските състезания за 3 години назад. Започнахме да ги решаваме. До 8-та някъде ги решава без проблем сам, следващите 2 с помощ от моя страна и обясняване на някаква логика, оттам нататък, особено някои от задачите няма никакъв шанс да ги разбере. Може ли да споделите как се справят вашите деца? Синът ми е добър и старателен ученик, не че математиката му е силната страна, но се притеснявам, защото тези задачи ми се виждат много по- трудни, отколкото те решават в клас.
ето линк http://www.smb-ruse.com/index.php?p=archive

# 46
  • у дома
  • Мнения: 7 151
На математическите състезания винаги има задачи,които не са от училищен материал...
Ние ще ги решаваме пролетната ваканция,ако има желание-за съжаление поизоставихме математиката ,заради диктовките...в смисъл ,решава си училищния материал без проблем,даже не знам докъде точно са в момента,но не решаваме допълнителни задачи,които не са от учебен материал...
Ето ви линк за още задачи за подготовка за Великденското http://bglog.net/nachobrazovanie/38409

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
desi_max щом си шивачка няма какво да го мислим Макси.  Laughing И Марти учи на изуст тези стихчета плюс Татковина, за всяко стихче има похвала и 6 в тефтерчето. Ние сме вече на читанката. Сега я уча да прави преразказ на текст. Днес правихме съчинение по картинка. Измисли много интересна история.

svetlaem сега прегледах задачите. Доста трудни ми се видяха. Утре ще дам на Марти да ги решава, но се съмнявам, че ще се справи. Ще пиша какво се е получило при нас.

# 48
  • Мнения: 1 849
Проблема с задачите при нас е не, че няма да ги реши, а, че не може да стои дълго на едно място и да мисли...
Светле, аз искам да те помоля да удариш едно рамо, за задачите от лика който си дала. Подобни имаше и в реално състезание които са давани, та там имаше задача като тази с катеричките, там бяха зайци. Убий ме, не мога да схвана каква е логиката. Чесахме се по вратовете с мъжът ми, но нищо не измислихме. И условието на тази с еленчето и маршрутите. Там какво се иска, всеки следващ маршрут да не минава през точка от предишния или в един маршрут да не се повтарят точките?

Аз съм върл противник на униформите в основните класове.
Днес беше празника на буквите при нас. Ние се замъкманхме там по анцуг и събрахме погледите на всички. Някои момиченца ги бяха водили на фризьор да ги къдрят... а ние по анцуг. Е разбира се, че се преоблякохме. След тържеството отиваме да прибираме щерката от градината. Чисто новия панталон стана на нищо точно за пет минути. Нашенеца се катери по едно дърво на спирката, играел на "Форд Боярд"... изръси се в праха... За новите обувки да не говорим как бяха очукани. Щерката последва примера му, аа няма да се излагаме .... Та отново бяхме атракцията на всички...
Аз нов панталон ще купя, но ако беше униформа...? Всеки ден се катери, скача въргаля се .. Ще се разоря, ако купувам униформи пък и било и само панталони от тях..

# 49
  • Мнения: 21 455
При катеричките сборът на числата от горните две квадратчета е равен на сбора от числата в долните две. Еленчето трябва да мине по всички възможни маршрути. Не е проблем да се минава през една и съща точка.

# 50
  • Мнения: 1 849
Много ти благодаря!!!  Hug

# 51
  • Варна
  • Мнения: 5 538
Разгледах задачите и хич няма да тормозя главицата на Детелина с тях. Блондинка под прикритие ми е тя. Не вярвам да схване за какво иде реч. Мислех си за начина на задаване на тия задачи. Според мен можеше да бъде зададено по по-простичък начин същите условия.
И аз съм противник на униформите. Като бях ученичка униформа съм носила само в техникума и безумно мразех гадната манта. А и тя също можеше да се отреже няколко см по-къса отколкото е прилично и пак да се докара човек. Разкопчаваше се и някое копче в повече отгоре и готово. А и самата мисъл за деца дето ходят с ризи всеки ден. Аз гледам сега учителите и директора в училището на дъщерята. Ами не ги виждам да са се изтупали кой знае колко. Надявам се да не им хрумне мисълта за униформи.

# 52
  • у дома
  • Мнения: 7 151
Дидева ви е отговорила,защото аз съм толкова гроги,че снощи рано-рано заспах  Embarassed
И ние сме на Читанката,досега са учили наизуст само Аз съм българче,вчера бяха на Дядо вади ряпа и съответно са я и играли,децата страшно са се забавлявали...

# 53
  • Мнения: 4 967
При нас в сряда имаше някакво състезание по математика, но аз не пратих Косето. Имаме плуване този ден, и без това изпуснахме цялата минала седмица заради кашлицата.
Имахме забележка за НЕнаучено стихотворение от Буквара - трябвало да изберат едно, но нашият забравил. За сметка на това бяхме научили Аз съм българче, та сега като се наложи да го учим, ще си го знаем.  Научихме Песента на буквите и на другия ден го казал без грешка. Нямаше да ходя на физическо, ако не го знаех! - така каза.
Напредваме в писането с химикалка. Не е като да е с молив - триеш и всичко е чистичко и спретнато. Laughing Но на последната самостоятелна работа по БЕЛ няма никакви грешки - предимно йо и ьо са упражнявали.  Букви и звуци също са броили. Вчера били правили контролно по математика, въпреки че я нямаха в програмата. Днес ще видим как се е представил. Сега иначе е наказан цяла седмица без компютър, защото онзи ден имаше хиляди забележки - без стихотворение, без едно домашно, без една от тетрадките - въведоха нова тетрадка по четене. Вие имате ли такива? С тесни и широки редове, пишат заглавията на произведенията и рисуват към тях. Нещо подобно правеха и в предишната тетрадка, но май тя се очертава като тетрадка по "български" повече. Simple Smile
Нашата униформа ни струваше 25 лв, останалото го доплащаше училището. Но това е еднократно, вече писах май. За следващата година новите първокласници ще плащат по 70 лв.

# 54
  • СОФИЯ
  • Мнения: 157
В нашето у-ще не се провеждат или организират състезания.Поне до момента  за такива не съм разбрала.Въпроса ми е как да участва сина ми във Великденското математическо състезание тази година и към кое у-ще да се обърна?
Просто нещо не съм наясно  Rolling Eyes
Светле благодаря за линка със задачите   bouquet Мен  напоследък ме помръзва да ровя и търся,та чакам от вас наготово. Blush

# 55
  • Мнения: 300
Добро утро ,да ви се оплача каква беля направила моята дъщеря вчера докато скучала....запалила огънче в къщи #Cussing out #Cussing out #Cussing outвсичко в сажди ...направо щях да припадна след дългия и уморителен работен ден на скарата само до сажди ми беше.....сега е наказана да не излиза ,без телевизия и компютър до края на седмицата.Много се изненадах,не и идват такива идеи по принцип но...... #Crazy #Crazy #Crazy newsm78 newsm78 newsm78

# 56
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Димана няма да се справи със задачите, сигурна съм, но ще й дам да се пробва.. Пролетната ваканция е дълга, как да оставя децата да скучаят  Mr. Green.

Учат много стихотворения наизуст - през ден-два ми рецитира ново. Дори и не разбирам кога и как ги учи.
Иначе го раздават на уволнение - днес са на екскурзия в Банкя, а във вторник заминават за Сандански, после ваканция, през май - отново зелено училище ...... и то, лятната ваканция дошла  Laughing.
В нашето у-ще не се провеждат или организират състезания.Поне до момента  за такива не съм разбрала.Въпроса ми е как да участва сина ми във Великденското математическо състезание тази година и към кое у-ще да се обърна?
Великденското състезание се провежда със сигурност в  119 СОУ  и май в СМГ. Може да запишеш детето в канцеларията на някое от училищата две-три седмици преди състезанието, има и такса 5-6 лв.

Последна редакция: пт, 26 мар 2010, 11:53 от Айяла

# 57
  • СОФИЯ
  • Мнения: 157
Айяла благодаря за отговора!    bouquet

Последна редакция: пт, 26 мар 2010, 18:06 от Галчоо

# 58
  • Варна
  • Мнения: 966
Леле, meri_zajo, ужас! Има ли много поражения? И не се ли е утлашила след като е видяла какво става? Как го е изгасила? Дано нямате повече такива инциденти.

# 59
  • Мнения: 5 140
По колко лева платихте за униформи? Прочетох, че gerka е платила 79 лева. Това за един комплект ли е?  Shocked

на нас ни искат 50 лв., но още не сме ги дали.

В сряда на 31-ви няма да учат, но ще чистят двора на у-щето.

Общи условия

Активация на акаунт