Униформите в училище - ЗА или ПРОТИВ

  • 31 255
  • 424
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 9 990
И защото, ако е със собствените неуниформени дрехи, детето ги носи винаги, а така ти трябва И униформа И други дрехи, за времето, което не е на училище, събота, неделя, ваканции и извънучебни занимания.Аз съм дала 150 лв за дрехи, които детето носи ежедневно, независимо кой ден е.Стават както за училище, така и за разходка-обикновено това са памучни , удобни дрехи.С роклята си, униформената и тънък чорапогащник не е добра идея да ходи на разходка в пакрка след това, или събота на тренировка.И така се налагат още едни около 200 лв.Иначе казано-струваше ми 150 лв детето да е облечено всеки ден адекватно, а сега общо са 350 лв тези пари+неудобството да се пере всяка вечер, за да съхне за другия ден, мисленето какви дрехи допълнително да сложа в чантата, с които да се преоблече после и т.н.Скоро ще завали сняг.Преди всички след училище отиваха да се пързалят.Сега детето трябва да се прибере, да се преоблече, и ако му е останало желание-да търчи на пързалката...

# 421
  • Мнения: 214
Моята логика е, че щом нещо е задължително, то трябва да е безплатно.
Образованието е задължително и безплатно. Ако нямат средства за униформи, да не бързат да ги обявяват за задължителни.


 Съгласна съм , така както фирменото облекло е задължително  и  безплатно  Peace !
А образованието не е съвсем  безплатно , но това е друга тема ...

 Така е за униформите . Но при положение, че сега са некачествени, непрактични и неудобни , а са платени, представете си какъв ужас ще бъде ако са безплатни . Всеки ще гледа да отбие номера , а и все пак е криза . Не съм сигурна дали изобщо някой се е замислял, че униформите ТРЯБВА да са безплатни... [Става въпрос за директори и не само ]

# 422
  • Мнения: 14 654
Защо покупката на униформа изначално се смята за допълнителен разход. Факт, че често са скъпи или изобщо не съпадата с криетриите на родителите за облекло. Но това е друга тема.

Допълнителен разход е, защото все трябват дрехи и за времето, когато не е на училище, също и за екипчета по физическо. Не може детето да да играе навън с униформата или да ходи на извънкласни занимания пак с нея. Т.е. дрехите, които би носил и на училище, пак трябва да бъдат купени.
При нас вече е сигурно, че ще въвеждат от пролетта - за наш късмет само горна част - блузи и суичъри, а надолу който както си идва на училище, което е облекчение за мен, защото на кльощавото ми и длъгнесто дете, много трудно намирам панталони, които да му стават. Лошото е, че понеже памукът "щял" много скъп да става, щели да търсят други материи.

# 423
  • Мнения: 9 990
За тениски памучни, с щампа, или зашита емблема на училището съм ОК.Такива ще купя 5-6-за всеки ден да има по една и съм доволна.Но уви.....

# 424
  • Бургас
  • Мнения: 372
Защо покупката на униформа изначално се смята за допълнителен разход. Факт, че често са скъпи или изобщо не съпадата с криетриите на родителите за облекло. Но това е друга тема.

Допълнителен разход е, защото все трябват дрехи и за времето, когато не е на училище, .
Абсолютно е така.Вече няколко пъти писах,че ако униформите са едакватни,т.е. като материи ,изработка,кройка,цветове може би щях да съм за.Но при положение,че униформите са ужасни и на всичко отгоре струват доста пари и определено са си допълнителен разход съм си категорично против.А и наистина сега като се замислих има логика да бъдат безплатни..Все пак на работа ти дават униформа,а не те карат да купуваш нещо,което не ти е необходимо и е тяхно изискване...

Общи условия

Активация на акаунт