Крем от невен и мас

  • 108 410
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • pomorie
  • Мнения: 848
аз ползвам мехлема за обриви при децата-супер е,майка ми е казвала,че маста първо я преварява,зада се изчисти  Peace

# 31
  • Мнения: 52
     Един буркан мас и невен , колкото да можеш да го хванеш с ръка, но и повече да е , е добре по-концентрирано става, аз за мен така съм си го направила и съм много доволна, никакви други щуротии. Маста се разтопява и се слага невена иэмит и наряэан на салата эаедно с дръжките да поври 15 мин. сваля се и се оставя да престои 24 часа, след това се стопля и прецежда и се слага в хладилник. Много е хубаво за обриваня , рани и др. Детето си само с него лекувам. Не энам на вас эа какво Ви е.   ВАЖНО. Маста да е истинска домашна и невена от градината или от чужда градина Simple SmileSimple SmileSimple Smile                                                                       

# 32
  • Мнения: 17
И аз съм голям фен на мас с невен. Посъветваха ме да се мажа през бремеността и до момента (края на 8 месец) нямам стрии.... мисля да се мажа и малко след раждането.. .
Предпочитам да си я взимам готова, приготвена... поръчвам я от Интернет.

# 33
  • Мнения: 259
Същия мехлем преди години ми казаха да направя за хемороиди.Имаше голям ефект. За 2-3 дни хемороидът се успокои и оттогава не се е появявал. Та и за това става.

# 34
  • Русе
  • Мнения: 11 920
 Винаги имам под ръка такова мазило. Правя си нова доза всяка година. Рядко го ползвам, но няколко пъти имаше добър ефект върху изгорено.

# 35
  • Мнения: 17
Същия мехлем преди години ми казаха да направя за хемороиди.Имаше голям ефект. За 2-3 дни хемороидът се успокои и оттогава не се е появявал. Та и за това става.

За това не съм знаела че помага, а през бремеността освен стриите и хемороидите са проблем ... явно този крем ще е баш за бременни Grinning аз го взимам готов приготвен от интернет си поръчвам, вече мажа второ бурканче и чувам че бебета се мажат с такъв крем... но знам ли... още инфо ще потърся

# 36
  • Мнения: 1
здравей, аз си правя мас  и невен и съм  много доволна от резултата .Ето как го правя аз-1 буркан мас  го разстопявам  на бавен огън слагам  нова  бяла свещ, да стане  течно  и слагам ощина и невен.  Невена   се слага на око  ,колкото  ти си прецениш .   Бъркам да се запържи   невена    и си го  прецеждам  и слагам  в   кутии и  като истине  се пребира в хладилника . Ощината   си я купувам от  пазара  за мед .

Добър ден!
Може ли да ми обясните какво е"ощина"?

# 37
  • Мнения: 4 871
Същия мехлем преди години ми казаха да направя за хемороиди.Имаше голям ефект. За 2-3 дни хемороидът се успокои и оттогава не се е появявал. Та и за това става.

За това не съм знаела че помага, а през бремеността освен стриите и хемороидите са проблем ... явно този крем ще е баш за бременни Grinning аз го взимам готов приготвен от интернет си поръчвам, вече мажа второ бурканче и чувам че бебета се мажат с такъв крем... но знам ли... още инфо ще потърся
О,да,страхотно е за бебешка кожа, защото е чист продукт, природен, а готовата козметика е пълна с разни парабени, консерванти, какви ли не други чудесии. А и от невена мирише много приятно.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 685

Много успешно се прилага при изгаряния *не остава белези.


Вярно е! Моя близка си оправи изгарянията по кожата след лъчетерапия.

Благодаря на всички за съветите. На мен точно с тази цел ми трябва, че брутално изгорях. Втора седмица ме отлагат лъчетерапевтите и ме връщат с кви ли не мазила от аптеката, които не дават обаче чак толкова добър ефест, колкото на тях им се искаше. Имат все някакви съставки, към които реакция проявявам. Не ме пускат процедурите да си довърша, а съм на крачка от финала. Свинска мас си намерих хубава, без сол, без парафин, 100% само свинчо. Невена обаче го купих сух. Четох, че не е капризно цвете и при по-меки условия цъфти целогодишно. За по-нататък ще си търся такъв, сега по спешност купешки.

Последна редакция: чт, 25 яну 2018, 15:35 от Spirit Crusher

# 39
  • Мнения: 17
Аз си взимам готов направен от олх , почнах като забременях, после за детето и все още си държа в хладилника винаги да имам

Общи условия

Активация на акаунт