Мъжът ми е в болница с морбили,притеснена съм за детето.

  • 1 061
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 217
Днес приеха мъжът ми в болница с морбили.2 дена беше с Т 37-38 градуса,отпаднал и спеше по цял ден.В неделя бяхме на гости при бабите и вечерта се появиха пъпки по челото,но го отдадохме на обилното изпотяване.Вчера пъпките станаха повече и днес вече се беше обринал и отиде на лекар и го приеха.
Детето ми е ваксинирано със задължителната ваксина за морбили на 1.1 годинки.

Каква е вероятността да се разболее той,аз,бабите и дядовците.
Опаснали съм АЗ за колежките в работата./притеснява ме това,че повечето колежки имат внучета бебета/.

Честно да ви кажа направо вече съм срината от всякъде.
Само проблеми със здравето,аз с черен дроб,детето януари изкара пневмония,сега мъжо с шарка.
Пише те ми моля ви нещо ако знаете.
Четох много и така не мога да разбера.

# 1
  • Мнения: 213
Не се шашкай! Не знам кой набор е мъжът ти, но май има един период с луфт във ваксинациите.
Нас ни ваксинираха чак в шести клас с една калпава ваксина, вследствие на което половината се разболяхме. Може и той да е хванал кофти серия от ваксините.

# 2
  • Мнения: 1 217
Не се шашкай! Не знам кой набор е мъжът ти, но май има един период с луфт във ваксинациите.
Нас ни ваксинираха чак в шести клас с една калпава ваксина, вследствие на което половината се разболяхме. Може и той да е хванал кофти серия от ваксините.
1978 година е роден.Незнам дали е от кофти сериите.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 074
Верно не се шашкайте.
Аз съм ваксинирана от всичките простотии и съм ги изкарала всичките.
Сещайте се какъв е извода.
Със или без ваксина, шарките се изкарват. Пък и не само шарките...
Ваксините според мен трябва да се поставят непосредствено преди евентуална опасност от заболяването - примерно пътуване в ...

# 4
  • София
  • Мнения: 12 290
Детето е над 3 и евъзможно да се разболее, макар и да е малко вероятно. Поне няма да има риск от усложнения. наскоро ми обясниха по повод епидемията, че у нас децата се имунизират стандартно с различна ваксина от тази в други европейски страни. При тях дозите са две и почти не дават риск от заразяване. С нашата риска е по- голям при деца над 3 годишна възраст.
 Това по преразказ на казано от специалист какъвто аз не съм.

Все пак, не се тревожи прекомерно. Стреса не помага за подобряване на здравето. Каквото има да става ще става, не можеш да го контролира. Успокой се, почини си и не мисли за морбили.


ПП Модата да не се имунизират децата води до тук. За съжаление ни очаква и детски паралич и възраждане на много болести, които трябваше вече да са в архива.

# 5
  • Мнения: 1 217
Чухме се с мъжът ми-каза,че се чувства добре.
Притеснявам се за детето защото до сега е изкарал 2 пневмонии,като втората беше януари.
Всичките лекари на които се обадих казаха,че по-скоро аз да се разболея.
Но все пак се чувствам психически адски изтощена от всичките грижи и притеснения.
Дано бързо да мине и това преживяване.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 290
 Hug Hug Hug

# 7
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Питай лекар дали да не даваш нещо имуностимулиращо на детето и за теб, за да се намали вероятността от разболяване.
Бързо оздравяване на мъжа ти , а ти мисли позитивно всичко ще мине и замине ще видиш Peace

# 8
  • Мнения: 213
Само не се притеснявай за болести, които след няколко дни ще преминат! Има толкова по-сериозни неща, за които трябва да чукаш на дърво!
Хайде, всичко ще е О.К.!

# 9
  • загубено
  • Мнения: 6 536
И аз си мисля,че е по вероятно ти да се разболееш не детенцето.
Но всичко е до имунитет все пак.Дано се разминете всички и съпругът ти да
се оправи бързо.
Не се притеснявай Hug

ПП Модата да не се имунизират децата води до тук. За съжаление ни очаква и детски паралич и възраждане на много болести, които трябваше вече да са в архива.

Бояна, много си права уви.
Опитвам се да разбера тези родители,но уви не ми се отдава.
Същите тези родители които без причина(медицинска) отказват ваксина,
скоро прочетох тук във форумът казват"добре че другите ваксинират,за да няма
епидемия и да пострадат децата".
Моля авторката да ме извини за офф-а.

# 10
  • Мнения: 0
Polina-Malina пожелавам бързо и леко оздравяване на съпругът Ви. За детето Ви не е толкова опасно, поради близко имунизиране. Наистина е по-опасно за Вас. Но за всеки случай е необходима имуностимулация.
През последните две години направиха задълбочени вирусологични изследвания на Инфлуцид, който повишава устойчивостта на клетките спрямо различни вируси . Три от съставките му влизат в действие при самата клинична картина на Морбили.

Можете да давате 15 дни Инфлуцид на вашето дете 3 пъти по 1 таблетка. Вие можете да приемате Инфлуцид 2 или 3 пъти дневно Инфлуцид по 2 таблетки.  

Поради състава си Инфлуцид е възможно най-безопасното средство за случай като вашия в момента. Проверете за обстойна информация на www.influcid.bg .

Стискам палци да се запазите здрави и спокойни!

Общи условия

Активация на акаунт