Вие лично бихте ли станали сурогатна майка?

  • 20 171
  • 521
  •   1
Отговори
# 510
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 923
vagabond, нали ти казах, че теорията за първичната рана не е доказана. Все пак първото такова бебе е родено 1986, а теорията е от 1969.
А как ще се почувства, зависи от родителите.

# 511
  • Мнения: 702
vagabond, нали ти казах, че теорията за първичната рана не е доказана. Все пак първото такова бебе е родено 1986, а теорията е от 1969.
А как ще се почувства, зависи от родителите.
А аз колко пъти трябва да ти кажа, че съм осиновена и познавам много осиновени, които се чувстват така. а?
Или понеже една теория не е доказана, значи не съществува или че нас ни няма или че нашите чувства не са верни и не са истински, следователно не са важни?!

# 512
  • Мнения: 15 619
Водещ е егоизмът.

# 513
  • Мнения: 3 453
vagabond, нали ти казах, че теорията за първичната рана не е доказана. Все пак първото такова бебе е родено 1986, а теорията е от 1969.
А как ще се почувства, зависи от родителите.
Значи хиляди души не чувстват онова, което чувстват, не изпитват еднакви емоции, страхове и прочее. Не, нищо от това не е вярно, защото теорията не била доказана! Laughing ooooh!

# 514
  • Мнения: 4 841
Кому беше нужно изтупването на темата от прахта? Или ще има нова акция по темата и трябва да се шуми по нея?

Крайно невероятно е някой да каже нещо ново, което да не е казвано,повтаряно и подесетвано в десетките други теми, както и в 36-те страници на тази  Confused

Кому е нужно всичко това  newsm78

# 515
  • Мнения: 702
В крайна сметка, това ще си е твоето дете. Ти ще си го купиш и после ти ще му обясняваш как е купено. Ти ще отговаряш на въпросите му..но не ти ще си прекалено заета със себе си и с това колко велика майка си, щом си наравила неговото съществуване възможно с цената на всичко, дори с обезценяването на човешкия живот, само и само да го имаш него!И то естествено трябва да ти е вечно благодарно!
В крайна сметка ти ще си сърбаш попарата и ще стоиш насреща на едно човешко същество, което едва ли ще може да разбере как и защо то е произведено и продадено от биологичната си майка, специално по повод вашия егоизъм.

# 516
  • Мнения: 373
Вагабонд, аз ли бъркам в разбирането за сурогатно майчинство или ти? Не ембриона се купува, а матката на друга жена се заема за "временно ползване"  Wink

Вагабонд, много си права като насочи вниманието към чувствата на детето, но трябва да обърнеш внимание и на чувствата на другите две жени, които ще участват в процедурата.

все си мисля, че нещо разбиранията за цялата работа   се разминават...

# 517
  • Мнения: 702
Вагабонд, аз ли бъркам в разбирането за сурогатно майчинство или ти? Не ембриона се купува, а матката на друга жена се заема за "временно ползване"  Wink

Вагабонд, много си права като насочи вниманието към чувствата на детето, но трябва да обърнеш внимание и на чувствата на другите две жени, които ще участват в процедурата.

все си мисля, че нещо разбиранията за цялата работа   се разминават...
Е, нали всичко се прави в името на детето? И после нали някой ще иска тва дете да му е благодарно?

И освен това тая другата матка също има някакаъв генетичен материал, който предава на това дете.

# 518
  • Мнения: 2 746

.......но трябва да обърнеш внимание и на чувствата на другите две жени, които ще участват в процедурата.



Какви ли чувства ще изпитва сурогатната майка към детето? Ами всъщност, никакви. Идеята е именно такава - тя да НЕ СЕ привързва към детето, с което в един момент ще се раздели. Предполагам, че би разсъждавала така : "айде по-бързо да минават деветте месеца, че да се отърва и да си взема паричките". Едва ли ще чака с трепет и любов появяването му. Какво ли усеща детето в такава ситуация? Студ, студ, студ. Вероятно като всяко дете, което е нежелано от майка си.

# 519
  • Мнения: 373
Вива, не съвсем.Нали идеята е ако е възможно жената да е близка на майката или роднина най-добре, именно дзаради нещата, които споменава Вагабонд.Тогава тя ще има активна роля в живота му.И всичко ще е с положителна нагласа.Но има опасност приемната майка да го приеме по-емоционално  Wink

# 520
  • Мнения: 1 788
Хубаво, де, аз съм писала и преди в темата, но все пак - нещо има, което ми се изплъзва и искам да попитам.
Приемате осиновяването, но не приемате "заемът на една чужда матка".
Т.е. детето си е изцяло Ваше, само дето 9 месеца е "расло" в чуждо тяло, а не във Вашата матка.
Казвате, че осиновените деца ще приемат по-лесно живота си един ден, а тези от сурогатна майка - ще имат хиляди травми?
Не мога да се съглася, защото едно е да ти кажат, че биологичната ти майка се е отказала от теб преди време, съвсем друго е да ти обяснят, че ти си ген от плът и кръв на майка си и баща си, но си расъл като ембрион в чуждо тяло, защото е било непосилно физически да стане и това в тялото на собствената ти майка...
Така че - разяснете ми, моля, къде е драмата, травмата тук.

# 521
  • Мнения: 6 362
Ще заключа темата, която бе повдигната с обява (премахнах я).
Няма да коментирам моралните и етичните норми, както и развихрилите се страсти и коментари.
Подобни обяви обаче тук са недопустими, а доколкото ми е известно е и незаконно. Приемам публикуването на обявата и повдигането на темата за провокация и с цел предизвикване на нови скандали.

Общи условия

Активация на акаунт