Лечение и профилактика на хрема и синузит, трета сливица. Цинабсин

  • 142 157
  • 122
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 13
Здравейте д-рЯнакиев,
мъжът ми е също с полипи оперирани два пъти .В момента има секрети с наситено жълт цвят ,които много ме притесняват.За посещение при лекар , категорично отказва.Смятате ли ,че Цинабсин е подходящ за него?

# 106
  • Мнения: 0
Здравейте д-р Янакиев

А какво мислите за промивки със солен(физиологичен) разтвор на синусите? Тъй наречения Jala Neti начин за премахване на проблеми със синусите с тази чудата каничка: http://www.vidrax-fishing.com/catalog/product_info.php?products_id=2875

# 107
  • Мнения: 98
Здравейте  mabo57 ,
Цинабсина  може  да  потуши  инфекцията  и  да  дренира  секретите.
Но  истинско  повлияване  на  полипите  може  да  се  постигне  пак  с  хомеопатични  препарати,  но  трябва  да  се  предпишат  от  лекар - хомеопат  след  обстоен  преглед - интервю.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 108
  • Мнения: 98
Здравейте  spear ,
Дренирането и третирането  с  физиологичен  разтвор  има  добър  подсушаващ  и  възстановяващ  ефект  за  лигавицата  на  синусите.
То  е  добро  спомагателно  средство  за  трайно  повлияване  на  хроничните  болести  на  синусите.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 109
  • Мнения: 13
Здравейте д-р Янакиев дъщеря ми е на 4,5 г. и е с трета сливица и увеличени две има атипичен дерматит и е правила 4/5 пъти бронхо спазъм, хърка нощем, не се наспива ,нервна е през деня и започна да си държи устата все отворена при дишане, ако може да ми предложите какво да пие ще съм ВИ много благодарна

# 110
  • Бургас
  • Мнения: 40
Здравейте д-р Янакиев! Дъщеря ми е на 3,6г и е с трета сливица и алергичен ринит. Проблем при нас е, че  като легне да спи и започва да кашля много, дави се . Това е много мъчително, цяла зима кашля така, изпробвахме какво ли не, дори и физиотерапия, но без никакъв ефект. От май месец беше спряла тази кашлица, но сега от околко седмица пак се появи. Според УНГ това се дължи на секретираща трета сливица и трябва да се оперира час по-скоро. Mоля за Вашето мнение, дали наистина само операцията е решение на този проблем или има шанс да се оправи с Цинабсин или други средства. Благодаря предварително! 

Последна редакция: нд, 15 авг 2010, 15:35 от babble

# 111
  • Мнения: 13
извинявам се за втория си въпрос по ако може да ми препоръчате някакви билки и за успокоение че след раждането на малкия /9 месеца/ каката /4,5 години/ изпада в нервни кризи плаче за най малкото скубе се драска се просто не знам как да се .оправя изписа ха и някакво лекарство но аз не посмях да и го дам предварително благодаря.

# 112
# 113
  • Мнения: 34
Здравейте д-р Янакиев! Дъщеря ми е на 3,6г и е с трета сливица и алергичен ринит. Проблем при нас е, че  като легне да спи и започва да кашля много, дави се . Това е много мъчително, цяла зима кашля така, изпробвахме какво ли не, дори и физиотерапия, но без никакъв ефект. От май месец беше спряла тази кашлица, но сега от околко седмица пак се появи. Според УНГ това се дължи на секретираща трета сливица и трябва да се оперира час по-скоро. Mоля за Вашето мнение, дали наистина само операцията е решение на този проблем или има шанс да се оправи с Цинабсин или други средства. Благодаря предварително! 

Въпросът ви е към д-р Янакиев, но позволете ми да ви кажа моето мнение.

Секретиращата трета сливица е признак на наличие на възпаление. Първо трябва да се излекува този хроничен възпалителен процес. Това е основно показание за Цинабсин. В последствие трябва отново да се прецени състоянието, ако сливицата остане голяма и представлява бариера за нормалната проходимост на носа, то трябва да се оперира. Ако се продължи и следоперативно Цинабсин, то нормализацията на тъканите е по-бърза и предпазва от рецидив.

Сега през лятото не е най-подходящият момент за операция, но е добре да започнете курса на лечение с Цинабсин - първите два дни до 8 таблетки дневно да се разтварят в устата, после 3 пъти дневно по 1 таблетка в продължение на месец. После състоянието отново трябва да се прецени в динамика.

# 114
  • Мнения: 34
извинявам се за втория си въпрос по ако може да ми препоръчате някакви билки и за успокоение че след раждането на малкия /9 месеца/ каката /4,5 години/ изпада в нервни кризи плаче за най малкото скубе се драска се просто не знам как да се .оправя изписа ха и някакво лекарство но аз не посмях да и го дам предварително благодаря.

Ващият случай, според мен изисква посещение на хомеопат и определяне на индивидуално лечение след преглед и интервю. Това, което описвате е доста характерна картина, където класическата хомеопатия е много подходяща.

# 115
  • Мнения: 13
на този етап нямам  възможност да пътувам ,а в малкото ни градче няма хомеопат отново благодаря за обърнатото внимание

# 116
  • Мнения: 273
Здравейте, може ли един въпрос. Забелязала съм, че синът ми  / 5 години и половина/ понякога рядко, понякога по - често през деня издава един такъв звук, който не е покашляне, а по скоро прочистване на гърлото. Всички го правим, но при него понякога е по няколко пъти на ден. Това ме наведе на мисълта, че най-веротяно има някаква секреция, която предзвиква тази реакция с прочистването на гърлото. НЯма други проблеми, спи покойно, без кашлица, без хрема. Аз на своя глава започнах цинабсин 3 пъти на ден, както и стримар да пръскам, за да изчистя лигавицата. Мислите ли , че става дума за някакво възпаление, което се нуждае от преглед при УНГ? Правилно ли давам цинабсин? Колко дни да го давам?

# 117
  • Бургас
  • Мнения: 40
Много благодаря за отговора  д-р Петрова! Днес започнах да й давам Цинабсин, но тя не смуче хапченцата, а ги сдъвква. Това ще попречи ли на действието им?

# 118
  • Мнения: 34
Много благодаря за отговора  д-р Петрова! Днес започнах да й давам Цинабсин, но тя не смуче хапченцата, а ги сдъвква. Това ще попречи ли на действието им?
Няма проблем. Това не намалява ефекта при децата.

# 119
  • Мнения: 34
Здравейте, може ли един въпрос. Забелязала съм, че синът ми  / 5 години и половина/ понякога рядко, понякога по - често през деня издава един такъв звук, който не е покашляне, а по скоро прочистване на гърлото. Всички го правим, но при него понякога е по няколко пъти на ден. Това ме наведе на мисълта, че най-веротяно има някаква секреция, която предзвиква тази реакция с прочистването на гърлото. НЯма други проблеми, спи покойно, без кашлица, без хрема. Аз на своя глава започнах цинабсин 3 пъти на ден, както и стримар да пръскам, за да изчистя лигавицата. Мислите ли , че става дума за някакво възпаление, което се нуждае от преглед при УНГ? Правилно ли давам цинабсин? Колко дни да го давам?

Не виждам основателна причина да давате Цинабсин на Вашето дете. Процистването на гърлото е по-скоро свързано с дразнене на лигавицата на фарингса, отколкото със секрет. Каква е причината да Ви притеснява това прочистване, след като общото състояние на детето е съвсем нормално? Да не би да е боледувало често преди? Да не би да се опасявате от трета сливица или нещо друго?

Нека да го прегледа специалист УНГ - за всеки случай. Иначе е много по-подходящо да му давате да си смуче като бонбонки Исла Мус или Исла Касис - много приятни пастили с исландски лишей, които овлажняват и успокояват лигавицата на гърлото и са най-доброто точно за такова прокащляне.

Общи условия

Активация на акаунт