Изпит за държавен служител - помагайте...

  • 12 432
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 574
Здравейте. Тази седмица си подадох документи за работа в Общинската администрация. Има доста кандидити, т. като града ни не е малък и ще решават на базата на този изпит. А аз не знам какво представлява и какви въпроси може да има. Моля тези които знаят да дадът повече инфо. Ако имате нещо примерно ще е най добре. Не искам да съм неподготвена.

# 1
  • Мнения: 4 916
Поправям се - имало държавни служители и в общините.
Пожелавам ти успех  Peace

# 2
  • Мнения: 3 922
Незнам да има нито длъжност, нито професия "държавен служител".
За каква точно длъжност ще кандидатстваш за да се опитаме да предположим на какво ще те изпитват?

# 3
  • Мнения: 413
Някъде се развива тема и после устно. По мое време беше тест и интервю, имаше и точки за да издържиш и преминеш от теста към интервюто, но прекият ръководител решава накрая кой ще избере, независимо от класирането, тъй че, ако не си наясно и не познаваш хората при които кандидатстваш-разчиташ само на шанса някои да го няма или да се откаже. Иначе има наребда за провеждане на конкурсите за дсл., но и аз не знам за бройки в общините т.е. малко са /кметове, заместници, секретари/ и в повечето случаи другите хора са на трудови договори, а не на служебно правоотношение. А за конкурса-питай на място. Би трябвало да те насочат от къде и какво да четеш. И би трябвало на правителственият саит да е обявен конкурса-там също ги пишат изискванията.

# 4
  • Мнения: 1 890
Здравейте. Тази седмица си подадох документи за работа в Общинската администрация. Има доста кандидити, т. като града ни не е малък и ще решават на базата на този изпит. А аз не знам какво представлява и какви въпроси може да има. Моля тези които знаят да дадът повече инфо. Ако имате нещо примерно ще е най добре. Не искам да съм неподготвена.
[/size]
Конкурсът е за определена длъжност в отдел или направление. За позицията, за която кандидтстваш има изискване за познаване на нормативната уредба. Изпитът се състои от общи въпроси , но основно се набляга на Законите, Правилници за прилагане,  Наредби и т.н в съответната област. Успех!

# 5
  • Мнения: 1 763
Аз съм подавала документи за допускане до конкурс за държавен служител. При приемането на документите ми дадоха списък с нормативните актове, които трябва да познавам. Конкурсът щеше да се състои от тест и интервю. Не отидох на теста и не знам на какво са наблегнали.

# 6
  • Мнения: 1 334
Здравейте. Тази седмица си подадох документи за работа в Общинската администрация. Има доста кандидити, т. като града ни не е малък и ще решават на базата на този изпит. А аз не знам какво представлява и какви въпроси може да има. Моля тези които знаят да дадът повече инфо. Ако имате нещо примерно ще е най добре. Не искам да съм неподготвена.

За другото момичетата са ти отговорили. Laughing

# 7
  • Мнения: 574
Благодаря Ви за отговорите. Малко съм объркала в поста. Работота е в Областната администрация, за което се извинявам. Ако някой друг има идея за теста да пише. Иначе днес ходих до там и попитах на кокво ще е теста и какво ще съдържа, но ми казаха, че нямат такава информация и не ми помогнаха. Дано се включат още хора.

# 8
  • Мнения: 574
Още нещо пише че ще е тест

# 9
  • Мнения: 574
Подбутвам темата. Хайде помагаите. Някой поне знае ли дали отговорите са с а/ Б/ или отворени въпроси. Аз ще уча де не разчитам на друго но поне някаква насока.

# 10
  • Мнения: 473
В 99.9% изпитът е за определен човек,когото да назначат.В Пловдив се обяви конкурс за директор на Соц.подпомагане,кандидатите са двама.Знае се кой ще бъде назначен от няколко месеца,втория е за калабалък.Повечето назначения са политически,за съжаление тази порочна практика продължава до днес. #Crazy

# 11
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Може и да си прекалено развълнувана, но съвсем приятелски ти пиша, че си допуснала много правописни грешки. Ако е само сега - добре, но ако е постоянно явление... нали се сещаш?!? Hug

# 12
  • Мнения: 1 763
В 99.9% изпитът е за определен човек,когото да назначат.

За съжаление е така. Аз също се готвех за конкурс, но разбрах от вътрешен източник, че има предварително избран човек и кой точно е този човек, който ще спечели конкурса, независимо какво ще напише на теста. Въобще не отидох на тест.

Общи условия

Активация на акаунт