Дайте идейка как да вземем урина за изследване.

  • 2 974
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
Малчо не дава и реве до скъсване от тия пликчета дето се лепят.На 1г 8м е.В шишенце също не иска, но трябва някакси да го излъжа, че не се храни и урината му е доста концентрирана.Нещо се изчерпах откъм идеи. newsm78

# 1
  • Мнения: 4 300
Пускаш студената вода в банята и слагаш детето до нея - да не го мокри, но да се усеща хлад и да чува шума на водата. За предпочитане веднага след сън.
Другият начин е да го изкараш на терасата на по хладничко- един път така успях, за нула време се изпишка. Но и в двата случая си трябва помощ, единият държи детето, другия дебне с чашката.
Не казвам да го простудиш, просто от по студеното му се припишква. За една минутка се разбира ще я бъде ли работата или не.
Иначе ти съчувствам, това ми е бил най големият зор.

# 2
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Гледам, момченце е. С колектор опита ли?

# 3
  • Мнения: 143
Гледам, момченце е. С колектор опита ли?


С колектор и е зора, де. Simple Smile  Peace

Сестро, както се казваше в една реклама - patience is everything ... аз моят го гоня,  той търчи като невидял и накрая се изпишква точно като съм неподготвена ...  Tired

Тъй че смятам и аз да послушам съвета на Рокси ...  Peace

# 4
  • Мнения: 23
Слагаш памук в памперса и после го изстискваш в шишето за урината /напр.за изследване за ясла/.

# 5
  • Мнения: 25 620
Пробвай да го научиш да пишка в кофичка от кисело мляко. На игра, ако трябва с таткото или някое по-голямо дете да се състезават в банята кой ще напълни повече...  Laughing
Насила няма да стане, само ще си травмираш детето излишно.

# 6
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Слагаш памук в памперса и после го изстискваш в шишето за урината /напр.за изследване за ясла/.

Това никак не е добра идея.

# 7
  • Мнения: 5 393
Номера с памука е решение, освен ако за изследването трябва стерилна урина. Тогава няма да стнае по този начин.

Това никак не е добра идея.

Защо?

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз също мисля,че с памука не е никак добра идея.Според мен,причината е,че няма да е стерилна урината.Все пак трябва да се постараем,да е максимално чиста Peace

# 9
  • Мнения: 5 393
Ако изрично не е посочено, че урината трябва да е стерилна, няма проблем.

# 10
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892

Виждам, че вече са ти отговорили. Вероятно зависи от причината, поради която е нужна урина за изследване, но аз поне не съм чувала да искат нестерилна урина. И двата пъти, в които вземах на дъщеря ми (за обичайните изследвания на 6 мес. и 1 год.), бе необходимо да е стерилна.  Peace

# 11
  • Мнения: 15 379
Опитай веднага след ставане от сън, обикновено тогава се изпишкват.
Друго - за няколко секунди сложи изстудената си под чешмата, но суха ръка на срамната кост, това ще го накара да се изпишка.

# 12
  • Мнения: 5 393
Виждам, че вече са ти отговорили. Вероятно зависи от причината, поради която е нужна урина за изследване, но аз поне не съм чувала да искат нестерилна урина. И двата пъти, в които вземах на дъщеря ми (за обичайните изследвания на 6 мес. и 1 год.), бе необходимо да е стерилна.  Peace

Странно, при мен е точно обратното- никога не са искали стерилна урина, особено за въпросните изследвания на 6месеца и 1 годинка. Предполагам в някои лаборатории просто се презастраховат, но пък вкарват родителите в излишни изпитания. Както и да е. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 15 379
При нас искаха урината да е стерилна, задължително и в стерилни контейнерчета.
Иначе резултатите никога не могат да са действителни.

# 14
  • Мнения: 5 393
Не знам, на мен ми обясниха, че стерилна урина изискват само ако се усъмнят в някакви показатели.

Общи условия

Активация на акаунт