на работа със свекърва или зълва

  • 2 927
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 289

Как ще се чувствате ,ако имате хубава работа в голяма фирма и по стечение на обстоятелства  свекърва ви или зълва, няма значение започне работа там - уж в друг  отдел , но така става ,че сте бюро до бюро  Crazy нищо лично ,но много се навлиза в личното пространство и ми идва малко в повече  - бихте ли напуснали светкавично дори и да сте в добри отношения?

# 1
  • Мнения: 156
в моя случай това няма как да стане, по-скоро има вероятност ЕВЕНТУАЛНО с мъжа ми да заработим заедно. в смисъл, не че ни влиза в плановете, просто работим в една сфера. мисля, че предпочитам да не работим заедно с него, за да не ни повлияе работата в отношенията. с роднини обаче, за мен би било неприемливо да работя бюро до бюро.

# 2
  • Мнения: 4 965
Слава Богу, със зълвите ми имаме различни професии и дори с едната живеем през цял океан, а свекърва ми е пенсионерка /че и тя 6 месеца в годината е отвъд океана/ - т.е. няма такъв вариант за нас, но не би ми било приятно. Работила съм за кратко с майка ми - беше доста конфузно и за двете. Работила съм със съпруга ми и постоянно коментираха семейната ни връзка /въпреки, че с нищо не афиширахме отношенията си на работа/.
Бих се опитала да поговоря със зълва ми, ако аз отдавна работя във фирмата. Ако не стане, ще изисквам напълно да поддържаме в неведение останалите за общите ни близки. Ако нито един от двата варианта не са подходящи, ще търся друга работа.
Ако става дума за общ бизнес, общи имоти и др. /ние сме в подобна ситуация/ оставям половинката да осъществява контактите във връзка с общите неща, за да не изляза лошата, което в общата работа на едно място в един момент може да се получи /дори и при перфектни отношения/.

# 3
  • Мнения: 473
Съчувствам за ситуацията.На мен определено ще ми дойде в повече,но за напускане на работа в тази криза бих се замислила.Колкото и да са добри роднинските отношения неминуемо ще се влошат на местоработата.

# 4
  • Мнения: 146
Дано не живееш със свекърва си иначе ще започнеш да прекарваш повече време с нея отколкото с мъжа си.
Напускането е добра идея, но при тази криза и непръснато съкращение на работни места това си е доста голям проблем.

# 5
  • Мнения: 351
Знаеш ли какво аз бих направила в твоята ситуация, ако наистина си харесвах работата!
-Бих говорила с шефа си и бих му обяснила как се чувствам, както и бих обсъдила възможността пред него да ви разделят в отделни стаи, тъй като и без друго сте в различни отдели  Peace

# 6
  • Мнения: 1 749

Как ще се чувствате ,ако имате хубава работа в голяма фирма и по стечение на обстоятелства  свекърва ви или зълва, няма значение започне работа там - уж в друг  отдел , но така става ,че сте бюро до бюро  Crazy нищо лично ,но много се навлиза в личното пространство и ми идва малко в повече  - бихте ли напуснали светкавично дори и да сте в добри отношения?
Хората ще навлизат в личното ти пространство до там ,докъдето ги допуснеш.

# 7
  • Мнения: 241
Аз не си представям да работя със зълва,още по-малко пък и със свекърва.Но в тази криза не знам дали бих посмяла да напусна работа.Бих ди държала на разстояние от себе си.

# 8
  • Мнения: 6 993
Ами, и двете ( с евентуалната зълва, ако милото се реши да ме вземе) сме филолози и с толкова колцентрове, като нищо да се окажем бюро до бюро. Повръща ми се от преспективата да съм близо до нея Crazy, а да съм близо до нея в колцентър направо би ме изпратило в гроба. Ще напусна не, ами от раз. Rolling Eyes
Но, слава богу, тя работи в друга сфера и в момента учи второ висше, което ще и позволи да се развива в онази сфера и едва ли някога ще допре до тъп колцентър.
Аз също смятам да запиша второ висше в друга сфера, няма да има никакъв начин да се засечем, ако започна работа по тази специалност.  Sunglasses
С майка им нямам такива проблеми, смятам я за разумна и интересна жена. Т.е. бих я понесла за колега. Но там няма как да се случи, тя е в друг град и с друга професия.

# 9
  • Мнения: 25 620

Как ще се чувствате ,ако ...

Като във филм на ужасите.  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 289
Като във филм на ужасите.   Mr. Green

смеете се вие, но не ми е смешно Crossing Arms  но се свиква май  и действа добре, в един момент не ти пука от нищо и  калява нервите

# 11
  • Мнения: 25 620
... в един момент не ти пука от нищо и  калява нервите

Така е. А и безработицата вече не те плаши - веднага ще те вземат в някой цирк като дресьорка на змии...  Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 5 074
Малеееее, направо ме хвърлихте във филми на ужасите  Mr. Green
Работя със зетя си  newsm78
Какво ли си мисли ?

# 13
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
Работя със зълва си.И двете сме много доволни  Mr. Green.Явно зависи от зълвите моята е почти на моите години и ни е приятно да работим заедно.

# 14
  • Мнения: 289

То и аз се разбирам със зълва ми, даже излизаме понякога вечер заедно на заведение, ходим на спорт, но пък на работа ми се струва странно, следи ти се всяко движение все едно 8 часа или колкото там работите.............

Общи условия

Активация на акаунт