Великобритания-тема 30 Пролетно-Лятна

  • 41 299
  • 751
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 746
На мен ми е интересно как така ги намирате тези кори в Теско и Сейнсбъри,та аз дори в турския вече хода от един месец и немога да намеря :bad-word

# 46
  • Мнения: 176
Запис и от мен.  Peace Ако има майчета в Oxfordshire нека пишат, ще се радвам да се запознаем.  Hug

# 47
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484

Ян, този сайт изпитан / сигурен ли е? За колко време пристигат нещата?
Aз съм го пробвала и съм доволна.Поръчката пристигна за 3 дена.както казах коректни и бързи са и сега май ще си правя още една поръчка.
Леле леле и аз се депресирах моите мишки казават само 2-3 думи и това е ooooh!
Леко оздравяване на всички

Като се замисля сега и моя син като беше на 2 г и около броеше, знаеше буквите, цветовете и формите. Имаха всеки ден circle time  в градината и му ги наляха в главата. По късно ги научи на български.

# 48
  • Мнения: 11
Nina_S, автоматичното изчисление при Ойстър не работи за overground влакове; т.е. трябва билет за влака + Ойстър, и тогава излиза по-скъпо. Четох, че ще прехвърлят и билетите за влакове в Ойстър, ама не знам дали са го въвели; сега съм с месечни карти.
Аз също съм с месечна, но само за влака. Доста време им отне да въведат оѝстер при нас, да видим кога ще въведат това автоматично изчисление.

# 49
  • Мнения: 12
Здравеите моми4ета, ние се завьрнахме от 1 седми4ка холидеи из Европа. Толкова хубаво беше, 4ак не ми се врьщаше Rolling Eyes Децата ги гледаха моите маика и татко , а ние като младоженци пьтешествахме Wink С ферибота до Франция, после 2 нощувки вьв Франкфурт, след това Цурих и последната то4ка Иннсбрук, Австрия. Там имаме приятели , 4е даже и до Италия ни заведоха, да хапнем пица Heart Eyes. и винце. Времето беше 4удесно-20,22 градуса . В Иннсбрук много ми хареса -тези вели4ествени Алпи със сняг покрити , а долу слан4еце и хората по потници LaughingДоста км. навартяхме ,но беше хубаво. Маика и татко за касмет излетяха в сряда преди да доидат облаците и да затворят летищата. Whistling Слън4ев ден на вси4ки  bouquet

# 50
  • Лондон
  • Мнения: 56
Благодаря на всички за отговорите и подкрепата.  Heart Eyes

Очето е добре, потъмня и сега чакаме да пожълтее...

Ян, сподели за българското школо.  То неделно ли е или обикновено?

Аз досега четох една статия и последвала дискусия за училищата, и доста се замислих по въпроса...
Ето я: http://www.blizodobebeto.com/2010/03/30/elite/

Знам, че тук много хора се интересуват от образование и може да ви е итересна.

ДНП, завидях ти....

# 51
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
eya, интересна статия и много спорен проблем. Обаче е факт, че в България има голяма разлика от училище до училище от гледна точка на материална база и учители, което наистина не е справедливо, при положение, че всички уж плащат данъци  Crossing Arms
Сега като се замисля, в Англия селективните училища, независимо дали се плаща за тях или не, са финансирани от частни фондове. Но пък в Холандия в държавните училища, след определени години, също разделят децата, според показаните резултати. Аз лично предпочитам да има селекция в училищата финансирани от държавата. И не съм съгласна, че в елитните училища в миналото са влизали само деца на избрани хора, това май важеше само за училището в Горна баня и Руското училище към посолството, но те и до ден днешен са така  Crazy

DNP, така си мечтая за подобна обиколка без деца  Laughing Наистина ли има още сняг по планините?! Мъж ми точно ме подмамаваше, че ако отскочим при него в Швейцария, можело да покараме ски  Thinking Той за сега си остана в Бристол, трудно се влиза и излиза от Острова тези дни  ooooh! В Евростара не са останали свободни места!

# 52
  • Мнения: 398
jan08   линка дето си ми го дала не ми показва кори  newsm78

butterflyve ще проверя и в Теско.

Мами каква е разликата м/у Теско и Теско Експрес.Че наоколо само теско експрес има

# 53
  • Мнения: 948
Експрес са по-малки; там може и да не намериш кори (те зареждат само най-основните неща).

Корите са два вида: пресни (които се готвят почти веднага) и замразени. Пресните са често близо до маслото, в отворените рафтове (поне в Уейтроуз и Теско), а замразените кори са в камерите, близо до замразените торти и сладкиши. Питайте, ще ви покажат; fillo dough.

Моите хора са в БГ, уж в неделя летят обратно, ама ще видим. Дано не отложат полета, че вече ми домъчня (десетина дни ги няма вече), аз съм една свободна, свободна...

Гледахте ли дебата снощи? Не знам дали Клег "спечели;" предложението му за регионално право за работа (за имигранти), ми се видя доста странно. Толкова съм свикнала на американските президентски дебати, направо невероятно, че за пръв път има такъв тук  Sunglasses

# 54
  • Лондон
  • Мнения: 56
аз съм една свободна, свободна... Гледахте ли дебата снощи?

Свободна... а гледа дебати  Laughing
Нямаше ли нещо по-вълнуващо за правене?  Wink

Аз лично предпочитам да има селекция в училищата финансирани от държавата.

Егоистично и аз така предпочитам, но хипито в мен е по-скоро за другото. И цял ден се боря със себе си и не мога да реша кое да е  Grinning

# 55
  • Мнения: 0
Aйде и аз да се разпиша в новата темичка.Много ви благодаря за изчерпателните отговори за Училищата.Аз не влизам често тук,но сега много работя,че детенце идва Август и няма време.Благодаря ви много мили Мами Hug

# 56
  • Мнения: 0
Здравей Roscoe aз живея в Лондон и чистя къщи.Ако решиш да идваш мога да те ориентирам за Агенции.Но трябва да дойдеш първо сама,а после да си вземеш детенце.Аз също ще си взимам мойто Август,а съм тук 1 година вече.Ако мога да ти бъда полезна-насреща съм!  bouquet

# 57
  • Мнения: 818
Мишолина, била съм в САЩ доста години и съм гледала деца. Знам английски. В БГ съм завършила Начална училищна педагогика. Има ли някакъв начин да работя в Англия по специалността си? Не съм запозната с английската образователна система, но в САЩ учителите в училище имат помощници. Познати в Англия нямам, но смятам да се устроя в Лондон. Детето бих могла да го оставя при родителите ми, докато се устроя. Благодаря ти за отговора!   bouquet
Можеш да пробваш с гледанде на възрастни или деца(live in),като за начало,докато се ориентираш. Peace
www.gumtree.com

# 58
  • Мнения: 948
Моята ваканция се удължава; току-що БА са дали на децата полет за 27-ми - естествено, ако изобщо нещо лети тогава...Трябваше днес да се върнат  Crazy Утре сутринта ще звъня на училището...

# 59
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Моята ваканция се удължава; току-що БА са дали на децата полет за 27-ми - естествено, ако изобщо нещо лети тогава...Трябваше днес да се върнат  Crazy Утре сутринта ще звъня на училището...

О..ама това за още 10 дена...?

Общи условия

Активация на акаунт