Цял месец вече сме в родени МАРТЕНИЧКИ2010,бели и засмени (2)

  • 21 473
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 20
Здравейте    bouquet

Нашият педиатър ми каза, че не е проблем да се отложи поставянето на Пентаксима когато е първи прием. Трябваше в петък да поставят ваксината на Ева, но няма как да стане  Sad

Поздрави на всички!

# 31
  • Мнения: 196
fall_in_love пиши в Гугъл д-р Венелин Алексиев - ортопед и ще ти излезне неговата страница. Много добре е описано къде се намира има и карта и телефони. Иначе най-просто казано в пряката зад Била и Джъмбо на бул. "България" в София.
Svetlichka - щом не сте сложили Пентаксим в петък значи има начин да се отлага. Как се процедира например ако детето е болно, нали искат да са напълно здрави?

Имам едно питане отдавна - има ли промяна в паролата към снимките? Доскоро влизах а напоследък не мога. Моля да ми дадета паролата отново на лични. Не мога да видя хубавите  дечица на Мартенските мами   bouquet

# 32
  • Мнения: 46
Mama Iv ahoney благодаря ви за комплиментите,
 Mama Iv оправяй се бързо,ако имаш кръвно и не пиеш хапчета можеш да пробваш да го свалиш като си натопиш краката в горешта вода, за да може кръвта да слезе по бързо към краката и да нормализира налягането.

Ние не сме слагали още втората ваксина против хепатит миналият месец бяхме болни и ни отложиха за този, така че пентаксима ще слагаме чак другият месец.

Ходихме на ортопед миналата седмица при д-р Хайвазов специалист от Горна баня, който има приемни часове тук в 25 ДКЦ в младост нашата педиатърка ни изпрати при него, много е мил и на него са му родили близнаци и е много добър с бебчетата, гледа ни на ехограф и всичко ни е наред Simple Smile.Стискам палци на всички който им предстои такъв преглед.

На мен порядъчно ми намаля кърмата, опитвам какволи не да пия и ям, но резултати няма освен излишни килограми, едва събирам по 50-60мл за 8 часа, а преди по 120 мл за 4 часа. Така ми се искаше да мога да си кърмя детенцето поне 5-6 месеца, но уви. Някой беше споменал за отпускането на средства за закупуване на АМ при липса на кърма? Въобще има ли такова нещо, някой да е чувал?

На всички много Hug

поздрави

# 33
  • Мнения: 15
Ето ни и нас. Ние сме с пъпна херния и хидроцеле на единия тестис, но имаше съмнения за херния и там, та тези дни се побъркахме. бяхме в Пирогов и къде ли още не на консултация. Сега се чудя какво да правя защото искат да го оперират до месец, наревах се едно хубаво и това не ми помага особено, но ми е много трудно да взема решение.

# 34
  • Мнения: 15
Mama Iv ahoney благодаря ви за комплиментите,
 Mama Iv оправяй се бързо,ако имаш кръвно и не пиеш хапчета можеш да пробваш да го свалиш като си натопиш краката в горешта вода, за да може кръвта да слезе по бързо към краката и да нормализира налягането.

Ние не сме слагали още втората ваксина против хепатит миналият месец бяхме болни и ни отложиха за този, така че пентаксима ще слагаме чак другият месец.

Ходихме на ортопед миналата седмица при д-р Хайвазов специалист от Горна баня, който има приемни часове тук в 25 ДКЦ в младост нашата педиатърка ни изпрати при него, много е мил и на него са му родили близнаци и е много добър с бебчетата, гледа ни на ехограф и всичко ни е наред Simple Smile.Стискам палци на всички който им предстои такъв преглед.

На мен порядъчно ми намаля кърмата, опитвам какволи не да пия и ям, но резултати няма освен излишни килограми, едва събирам по 50-60мл за 8 часа, а преди по 120 мл за 4 часа. Така ми се искаше да мога да си кърмя детенцето поне 5-6 месеца, но уви. Някой беше споменал за отпускането на средства за закупуване на АМ при липса на кърма? Въобще има ли такова нещо, някой да е чувал?

На всички много Hug

поздрави
Сусалинда, как да си запиша час при този доктор в 25 ДКЦ?

# 35
  • Мнения: 27
Здравейте мамчета, моята хубавица нещо от снощи не спи както до сега. След банята снощи спа само 3 часа, а обикновено нанка към 4-5 часа. Сутринта като заспа в 7 часа, спа до към 10 часа, но доста неспокойно. И след това елате гледайте какво става. Заспа в 11 часа и се събуди в 12 часа. До към 14 часа ми се откъснаха ръцете, кръста и всичко друго каквото се сетите. В леглото като я оставя и реве като магарица. В 14 часа хапна и до 15 часа си седя в леглото, малко помрънка, повъртя очетата, но не заспива. В това лошо няма, но в 15 часа така хубаво повърна, че се уплашихме с баща й. И на милото все едно му олекна като повърна, докато я вдигна от леглото и още на рамото ми заспа. Ноооо пак само за 1 час. Но се чудя, защо така повърна. Притесних се. Вече за втори път го прави. Преди около седмица и нещо беше първия път, когато повърна. Сега спинка, пък да видим до кога. Милата ми тя бузеста хубавица. Какво ли му е на детенцето, че така си върна храничката.
 
Момичета, относно прегледа за тазобедрените стави знам, че за София се препоръчва този в Токуда при д-р Масларска.

# 36
  • Мнения: 20
Krischeto,представям си как се чувстваш  Sad Може би трябва да се консултираш с няколко специалиста преди да вземеш трудното решение за операция. Стискам палци да не се наложи и бебчо да се оправи!  Hug

rali_bt , ваксината нали се поставя на три приема - три поредни месеца, така че предполагам, че важното е да се направят отделните ваксини в този период, а това че първата няма да се постави точно на 2 месец ми казаха, че не е фатално. Същото би трябвало да важи и за бебчетата, които не са напълно здрави - съответно да се отложи.

Аз също не съм я водила на ортопед и ще трябва да запиша час. Мен също ме интересуват координатите на д-р Хайвазов в 25 ДКЦ.

# 37
  • Мнения: 20
Момичета, относно прегледа за тазобедрените стави знам, че за София се препоръчва този в Токуда при д-р Масларска.


Аз родих в Токуда и имахме 2 контролни прегледа през първия месец при д-р Масларска, но си мислих, че този преглед трябва да се направи от ортопед?

# 38
  • София
  • Мнения: 91
Благодаря на всички за поздравленията и пожеланията Hug!
Мама Ив,както винаги не пропускаш никой и нищо не ти убягва Hug Hug Hug Бързо оздравяване!
Аз съм по-добре.Вече нищо не ми изтича от операцията.Сега само се моля като се затвори напълно,да не ми се надуе отново Praynig
Утре съм се приготвила да ходя за акта за раждане и да подам молбата за еднократната помощ. Дано не ме разтакават нещо,че напоследък не съм от най-търпеливите.
Някой беше питал как се справяме,като имаме и по-големи дечица. Аз лично гледам да балансирам вниманието си между двамата.По цял ден съм  с бебчо,но когато бате си дойде от градина имам поне 20-30 мин.само за него/докато малкия спи/.Когато Вики е буден включвам Марти да ми “помага“.Дребни неща с които да се чуства полезен и ангажиран като Да ми намери капките за колики,да ми донесе памперс,кърпички и др. Давам му да подържи Вики или да го нахрани,да бута количката и въобще всичко,което позволява възрастта му,но под строг надзор.Никога не ги оставям сами двамата.Просто баткото ни е страшно любвеобвилен и ако може постоянно ще гушка и целува бебчо.
Ето и сега той щял да го успокои и иска да му го дам да го подържи....е пак не остана време за писане.Прегръдки за всички мартенски мами и бечета

# 39
  • Мнения: 20
Добър вечер от мен!
Цял ден се опитвам да стигна до компютъра, но моето мишле Марти не ми остава 1 минутка свободно време!Такъв ми е хитрушан, знае че сърцето ми се къса като ми плачка или го мъчат коликите и се гърчи и превива и се носиме само на ръце,спи само като е в някого, а нощно време ми спи на гърдите(за ужас на всички около мен). А и днес нали ми е именник и му позволявам да ми са поглезиИскам по тоя повод да ви почерпя виртуално, който с каквото обича! Wine Glass
А вашите слънчица с по един коктейл от млечния бар  newsm62 поне това го имам в изобилие!До вчера имах съмнение и в това, но бяхме на консултация и се оказа,че вече сме 5150 кг и 57см, а се родихме 3960 (изписаха ни 3770кг) и 53 см, което означава, че моя коктейл е доста хранителен!Така че за негово здраве наздраве!Сега отивам и него да го почерпя breastfeeding

# 40
  • София
  • Мнения: 324
За ваксината - нашата лекарка и без това ни отложи за началото на май (т.е. с един месец - тогава беба ще стане на 3м.), каза че понеже сме ималим проблем в началото със захранването  newsm78
така че явно не е проблем да се отложи с един месец. на мен не ми се искаше, ама то и без това като няма ваксини, май ще се наложи.

# 41
  • Мнения: 54
Запис

И ние сме на ортопед на 19,04 при д-р Алексиев в частния му кабинет

# 42
  • Мнения: 3 246
Добро утро на всички и хубав ден, вчера ни се размина разходката, защото тук имаше ужасен вятър, дано днес слънцето се поусмихне, че и на двама ни никак не ни е добре само в къщи Hug
Мама Ив Hug
BONI , радвам се че вече си по-добре,  Hug иначе и при нас ситуацията е точно както ти описваш - много любвеобвилен батко Wink но и аз го карам да помага, което той прави с желание Hug
Krischeto много лошо се е получило при бебчо, но ако наистина се налага операция по-добре е сега да се направи, от колкото след години да страда детето, знам че няма как да не се притесняваш, но ти стискам палци всичко да мине и бебчо да е добре Peace Praynig Hug Само да те попитам това означава че тестиса не е слязъл в торбичката или е друго newsm78

# 43
  • Варна
  • Мнения: 46
Добро утро и от мен и тук е ужасно времето пак не мога да я изведа мънинката навън Simple Smile много е студено и духа вятър Simple Smile чакам я да се събуди  и да папка пак детето Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 281
Добро утро. Сядам сега с кафенце да ви изчета докато Вики не даде зор пак да я дундуркам. това дете не обича да се седи само  Hug на мама глезанката

Общи условия

Активация на акаунт