Как да давам хомеопатични на бебе?

  • 8 467
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 209
Признавам си, че не съм много наясно с хомеопатията, но педиатърката доста често предписва хомеопатични препарати на децата. Те са няколко (Калкареа карбоника, Меркуриус и Пирогениум) и в зависимост от състоянието ми казва по колко гранулки и през колко часа да давам. При начален стадий на настинка (хрема+кашлица) досега ни е изписвала през 2 часа по 5 гранули от едното и от другото, т.е. да ги редувам през два часа. Общо взето това ни е и било досегашното лечение с хомеопатия и съм и се доверявала напълно. Та затова питам тук и от "опита", който имам знам, че се дават под час  Confused. А чак сега разбирам, че не е правилно.

# 16
  • Мнения: 468
Признавам си, че не съм много наясно с хомеопатията, но педиатърката доста често предписва хомеопатични препарати на децата. Те са няколко (Калкареа карбоника, Меркуриус и Пирогениум) и в зависимост от състоянието ми казва по колко гранулки и през колко часа да давам. При начален стадий на настинка (хрема+кашлица) досега ни е изписвала през 2 часа по 5 гранули от едното и от другото, т.е. да ги редувам през два часа. Общо взето това ни е и било досегашното лечение с хомеопатия и съм и се доверявала напълно. Та затова питам тук и от "опита", който имам знам, че се дават под час  Confused. А чак сега разбирам, че не е правилно.

Аз от псевдохомеопатия не разбирам. Педиатърката ви може и да разбира от педиатрия, но определено не разбира от хомеопатия. Хомеопатията е една - принципите й са ясно разписани от Ханеман. Който практикува, спазвайки принципте е хомеопат, който не ги спазва - не е хомеопат.

По закон в БГ всеки дипломирал се лекар, може да се нарече хомеопат и да практикува като такъв, без дори да е отворил и прочел дори една статия по хомеопатия. Хомеопатията и медицината която се практикува масово в западния свят са две ДИАМЕТРАЛНО ПРОТИВОПОЛОЖНИ философски парадигми. Всяка наука има в основата си философска парадигма. Как можеш да практикуваш нещо, без да го познаваш...просто защото си завършил медицина? Стоматолог може ли да бъде гинеколог (въпреки че сравнението не е особено уместно). Такива са реалностите в нашата мила родина.

Все пак трябва да решите как искате да лекувате детето си - с истинска хомеопатия или с нещо което се нарича хомеопатия, но няма общо с нейните принципи.  

Последна редакция: вт, 25 май 2010, 17:17 от Nial

# 17
  • Мнения: 209
 Nial, отново много Ви благодаря за отделеното време!   bouquet Наистина много ми помогнахте да направя важен избор за себе си и децата  Hug

# 18
  • Мнения: 13 512
Хомеопатията е една - принципите й са ясно разписани от Ханеман. Който практикува, спазвайки принципте е хомеопат, който не ги спазва - не е хомеопат.
Ханемански фундаменталист:-)

# 19
  • Мнения: 468
Хомеопатията е една - принципите й са ясно разписани от Ханеман. Който практикува, спазвайки принципте е хомеопат, който не ги спазва - не е хомеопат.
Ханемански фундаменталист:-)

В най-чиста форма   #2gunfire Добре, че не съм само аз  Grinning. Много маймуни сме на клона.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт