Притесненията че нещо може да не е наред

  • 2 448
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте,
нова съм във форума и се записах точно защото се интересувам повече от това дали много жени имат моето притеснение, че ако забременеят може нещо да не е наред. По принцип никога не са ми казвали че може да имам проблемна бременност, но тъй като вече мислим много сериозно за дете тази мисъл направо ме побърква. Можете ли да ми дадете статистики на здраво родените бебета и подобни. Ако има майки, които вече са родили детенце, но са имали същите притеснения, моля да ми кажете как да се успокоя  за това и да го давам по спокойно.

Поздрави,

# 1
  • Мнения: 52
Здравей, аз също много искам да имам бебе, но и мен като теб ме притеснява, че може нещо да не е наред. Аз се занимавам с психиатрия и психодиагностика и от всичко, което знам, човек може направо да се откаже да си направи дете, мислейки за всички усложнения, които могат да настъпят. Един съвет, не мисли толкова върху това, направи си всички нужни изследвания, нека и мъжът ти също. Води колкото можеш по здравословен живот и когато забременееш посещавай лекар и следи състоянието на плода. Към третия месец е хубаво да си направиш изследване за синдром на Даун и в общи линии е това. Не му мисли прекалено много и не се стресирай, вярвам, че всичко ще е наред, вярвай и ти! Гаранция от 100% няма за нищо, но ако живеем със страхове към едно или друго нещо не само си пречим, ами и защо въобще живеем. Така си мисля, усмихвай се и не мисли глупости Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 13 216
В какъв смисъл да не е наред нещо? Rolling Eyes
Всяка жена си има своите страхове, те не да ненормални  Wink
Аз такъв страх имах при втората си бременност, която за съжаление приключи неуспешно. С първата си бях шапка на тояга  Grinning
Сега се надявам да имам след някой и друг месец трета бременност и опредлено смятам да мисля положително, въпреки втория неуспех.  Confused

Статистики за здраво родени бебета пък защо са ти?

# 3
  • Мнения: 776
  Всяка бъдеща майка си има такива притеснения. Аз съм видяла какво ли (самата ми работа е такава), но гледам да мисля позитивно. Важно е да не мислиш за лоши неща, направете си изледвания с половинката ти. Посети гинеколог и поговори ако трябва и с него.
  Относно статиска- определено се раждат повече живи и здрави бебоци!
  Успех и само положителни емоции Wink

# 4
  • Мнения: 3 695
и аз съм съгласна с това, че всяка жена има свойте притеснения и страхове,  особено след един спонтанен аборт, страховете ми при следващото забременяване ще са огромни, но съм оптимист и се надявам всичко да е наред

# 5
  • София
  • Мнения: 1 647
Правя опити за първо бебче и имам страхове. Не толкова за бременността (дали ще износя), колкото от увреждания на бебето. Лекарят ми е на мнение, че на моята възраст е абсурдно да се страхувам, обаче не ме успокоява задълго Simple Smile Имам съседка, която роди момиченце с две вродени заболявания. Оттогава имам тоя страх, не съм се чак паникьосала, но не си единствена   bouquet

# 6
  • Мнения: 72
И аз съм се притеснявала докато бях бременна - нормално е. Успокояваше ме мисълта, че съм млада, здрава и природата си знае работата. Не го мисли, не можем да планираме и предвидим на 100% всичко в живота си, но със сигурност нещата се подреждат по-добре, когато сме позитивно настроени.

# 7
  • Мнения: 1 844
Нормално е,всяка жена има своите страхове и опасения,макар и напълно безпочвени.Важното е да не им се поддаваме,защото така само си вгорчаваме живота,вместо да се радваме на бебеправенето и после на самата бременност.
Аз още не съм мама,но и ние вече мислим за бебенце.Разбира се,че и на мен ми се прокрадват някакви такива мисли из главата,но гледам да ги избягвам,да мисля положително,да съм спокойна..  bouquetУспех!

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 839
По принцип съм малко страхлива по отношение на медицински процедури, изследвания, манипулации, от игли ми става гадно, но не знам защо си мисля, че когато забременея всичко ще бъде наред, ще премине добре и самото раждане няма да е толкова страшно... Разбира се, нормално е да се притесняваш, но се опитай да мислиш положително, всеки проблем си има решение. А аз ти пожелавам да нямаш проблеми  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 13 216
Правя опити за първо бебче и имам страхове. Не толкова за бременността (дали ще износя), колкото от увреждания на бебето. Лекарят ми е на мнение, че на моята възраст е абсурдно да се страхувам, обаче не ме успокоява задълго Simple Smile Имам съседка, която роди момиченце с две вродени заболявания. Оттогава имам тоя страх, не съм се чак паникьосала, но не си единствена   bouquet

Опитай се да не слушаш негативни неща. Разбирам, че е егоистично, но аз лично от известно време насам се опитвам да не се обвързвам с неприятни новини, освен ако не става дума за най-близките ми. Просто психиката ми до такава степен е смачкана от стреса в днешния живот, че това е единствения начин да не изтрещя.
Както писах имам една дъщеричка на 7 г.  Heart Eyes Бременността ми премина абсолютно безпроблемно. Работих допълнителната си работа до 2-3 дни преди да родя, търчах като луда с немската си овчарка навън, миех, чистех и пр. Не съм се страхувала от нищо тогава. А информация имах, защото точно тогава пишехме с доста от майките тук в дир-а  Grinning Родих най-прекрасното здраво и красиво същество!  Heart Eyes

Втората ми бременност завърши преди месец неуспешно. Аз съм на 37 г. и още когато се навих да правим второ бебе повтарях навсякъде като луда, че ето на аз съм на 37 и сега как ще мине всичко, дали ще е наред всичко с бебето и пр. Всички ми казваха, че жените раждали на 40, аз имам едно дете, т.е. не ми е първо раждане и така. Стана бебето, обаче аз имах непрекъснато някакъв вътрешен страх. Не от нещо конкретно, просто се прокрадваше, бях напрегната, бях смачкана. Не че не се радвах, радвах се.. ама не беше както първия път. Бременността ми приключи в ранна седмица. Е, хванах се за косата и бързичко се извадих от дупката. Сега с нетърпение чакам зелената светлина от лекарката и съм сигурна, че всичко ще е наред. Така аз разбрах, че всъщност няма никакъв смисъл да се страхуваме от хипотетични неща. Не съм суеверна по принцип, но някак цялата тази тревога, която изпитвах от самото начало на втората си бременност не ми дава мира, сякаш дръпнах дявола за опашката. Дори когато пишех в отчетната тема упорито отказвах да се запиша там на първа страница и да си сложа лентичка  Wink Така че животът поднася всякакви неща, преодоляват се. Човек не бива да си разбива психиката с неща, които още не са се случили. Позитивизмът е много хубаво нещо.

И ето нещо прекрасно от една детска (и не толкова детска) книга на Туве Янсон. Който се страхува нека го прочете  Grinning
ФИЛИФЬОНКАТА, КОЯТО ВЯРВАШЕ В БЕДСТВИЯ

  bouquet

# 10
  • Мнения: 72
Vache, сигурна съм, че много скоро ще повториш емоциите и резултата от първата си бременност! Laughing От самият ти пост си личи, че ще бъде така, да знаеш!  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 13 216
Vache, сигурна съм, че много скоро ще повториш емоциите и резултата от първата си бременност! Laughing От самият ти пост си личи, че ще бъде така, да знаеш!  Hug
Ooo да, надявам се и се отърсих от страховете доколкото е възможно, защото съвсем да изчезнат е ненормално  Grinning
Искам да дам кураж на момичетата! Не разваляйте хубавите емоции с тревоги по нещо неясно. Правете бебетата си с любов и желание и всичко е бъде наред!

И наистина прочетете разказчето от горния ми линк.  Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 1 647
Vache, благодаря ти! Сигурна съм, че скоро ще ни зарадваш с хубава новина  bouquet

Приказката е прекрасна.

# 13
  • София
  • Мнения: 13 216
Vache, благодаря ти! Сигурна съм, че скоро ще ни зарадваш с хубава новина  bouquet

Приказката е прекрасна.

Оо, непременно! А ти не се страхувай. Най-щастливитя ми период беше когато бях бременна и после когато се роди дъщеря ми. Сега вече е на 7 и направо не знам как толкова скоро беше малко бебенце  Grinning Разбира се, човек винаги е щастлив с детенцето си, но онази миризма бебешката е запечатана в съзнанието ми и съм сигурна, че винаги ще е там. Сега има други прекрасни моменти. Изживейте тези мигове без страх. Казвам го от опит от двете страни  Grinning

# 14
  • Мнения: 276
Момичета, позитивното мислене е много важно. С първата си бременност и аз имах много такива страхове, нямах търпение да отида на преглед и да ми кажат "всичко е наред". Когато отидох да раждам си повтарях само още малко да издържа и ще гушкам моето бебе. Макар че раждането не тръгна добре, аз вярвах в щастливия край. Наложи се спешно секцио, докато ме оперираха аз непрекъснато се усмихвах (бях с епидурална упойка т.е. не чувствах нищо от кръста надолу),  макар да знаех че има риск за бебето ми. Екипът ме нарече най-усмихнатата бъдеща мама. Въпреки многото критични моменти сега имам най-прекрасната принцеса на света. Опитваме за второ бебче и също много ме  е страх, но нали децата са смисълът на живота, заради тях си струва всичко...

Общи условия

Активация на акаунт